Peka torte

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

10. jan 2003 8:34

Tudi mene je ze to vprasanje "mucilo" dalj casa! Zato se vam tudi jaz zahvaljujem za odgovore! Hvala. Lp, Tatajna Tatjana[:o)]

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

10. jan 2003 8:35

Tudi mene je ze to vprasanje "mucilo" dalj casa! Zato se vam tudi jaz zahvaljujem za odgovore! Hvala. Lp, Tatajna Tatjana[:o)]

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

10. jan 2003 8:55

Danes sem brskala še po starih forumih in , zanimovo, našla nasvet (mislim da je bil Peter), da pa je treba namazati obod pekača. Jaz ga sicer nikoli ne namažem, ste mi pa skoraj vsi svetovali, naj ne mažem oboda. Mi je pa dobra ideja glede peki papirja ob straneh, saj tudi jaz vedno režem z nožem, da ločim obod od biskvita, in potem zarežem pregloboko v biskvit in potem malo "flikam" biskvit nazaj. Ima morda kdo izkušnje s peko posameznih plasti biskvita? Saj razumete, vliješ tretjino, pečeš recimo 8 minut, vzameš ven in nadaljuješ. Zdi se mi zanimovo, ker ni treba rezati plasti (režem jih z najlon nitko, a se vseeno precej zdrobi, nimam pa tako dolgega noža, da bi bil daljši od premera torte).

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

10. jan 2003 13:10

Zdravo, v zadnjih letih, od kar moram pripravljatti torte za rojstni dan otrok, pecem vedno posamezne plasti, in sicer po tretjinah. Stvar zelo dobro uspe, poleg tega lahko pecem razlicne barve biskvita (rumeno, cokoladno in orehovo), kar se otrokom zdi zelo zanimivo, predvsem pa ni treba rezati plasti. Torto nato sestavim in oblozim z vanilijevo kremo ali smetano in sadjem, cokoladno kremo ali cim drugim, odvisno pac od biskvita. Navadno prelijem s cokoladno glazuro in okrasim z navadno sladko smetano brez panafiksa ali cesa podobnega. Ce te zanima recept, ti ga posredujem, ribica

gorenjka71  

član od: 19.10.2001

sporočila: 24

10. jan 2003 14:17

Ribica, kako to zgleda na tretjine - v model za torto vlijes 1/3 testa in peces, vzames ven, das hladit in potem tako se drugi dve tretjini. Ali zadosca, da das tretjine na peki papir in jih peces? Sporočilo je spremenil(a) gorenjka71 dne 10. jan 2003 14:18:24

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

10. jan 2003 14:59

no, pozdravljene, naj šejaz nekaj povem, če bomorda preprečilo hribček na sredini, bojda je pomembno tudi to, kako vliješ maso v model. Torej, ne tako, da vliješ vse v sredino pekača v debelem curku in se samo razleze proti stenam pekača, ampak z občutkom, počasi vlivaš okrog in okrog in vmes stresaš model, da izenačiš maso.In seveda vsi prejšnji nasveti, to je obrneš biskvit, ko je pečen, itd. Sama nimam ravno roke za obliko, pojemo pa vseeno vse, haha.

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

10. jan 2003 15:30

Ne bi rekla, da je kriva mascoba na pekacu, saj ga sama vedno namazem s kosckom margarine in z biskvitom nikoli nimam tezav! lp Martina

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

11. jan 2003 8:39

Za Gorenjko71, najprej zamesam biskvit, nato pecem 1/3 testa in to od 8 do 12 min, odvisno od kolicine. Ko je peceno, vzamem iz pecice in dam hladit. To ponovim se dvakrat. Navadno uporabljam navaden peki papir in stvar dobro uspe. LP ribica

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

30. nov 2004 9:44

Sama imam tudi problemcke z bunko na sredini...Po mojem receptu masa kar precej naraste, a kaj ko se na koncu tudi precej sesede. Imam tipicni okrogli pekac za torte. Masa mi naraste skorajda do vrha, a kaj ko na koncu ne morem biskvita prerezati vec kot le enkrat. Glede bunke na sredini bom tudi jaz poskusala obniti peceni biskvit. Le glede same kolicine me zanima, kaj delam narobe. Morebiti pa prevec odpiram pecico (ker preverjam s konico noza ali je stvar pecena) ? Alenka bionda

sladkosnedka na dieti  

član od: 28.12.2004

sporočila: 83

30. nov 2004 17:02

Ko daš maso v pekač, jo poravnaj tako, da bo ob robu višje kot na sredini. Se zelo obnese.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti