Koliko pulta?

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

tema odprta - 2. sep 2008 14:17 | ogledi: 5.558 | odgovori: 31

Zanima me koliko cm pulta imate v kuhinji oz. koliko je idelano..? In kako gre vrstni red, npr: korito, pult in pralini stroj, pult, pečica, hladilnik...

Prosim odzovite se na sporočilo, ker me res zanima.

katti

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

2. sep 2008 14:47

Pri nas doma je tako, da je kuhinja v obliki črke U: najprej 2 metra pulta, od katerega je 1 meter delovne površine, potem je kot, potem spet kak meter delovne površine, potem štedilnik z 2 plinskima gorilnikoma, potem v kotu steklokeramična plošča. Potem pa še zraven korito (dvojno), od korita naprej pa še kak meter in pol pulta, od tega en meter delovne površine. saša

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. sep 2008 14:56

Koliko pulta? Nikoli ni preveč! Oziroma ne predstavljam si preveč pulta. Jaz ga imam premalo, mogoče zato . Če gledaš, kaj vse mora biti gor, razni strojčki (definitivno boljše, da so na pultu pa jih uporabljaš kot da imaš pospravljene in se ti jih ne da vleči ven). Moj nasvet bi bil torej ne šparat! So pa zdaj moderne kuhinje z otokom, meni so blazno lepe a vseeno se mi poraja vprašanje, koliko korakov narediš, da v taki kuhinji skuhaš kosilo. Jaz imam klasiko - vrsta na eni strani in vrsta na drugi strani, pa enostavno prestopiš na drugo stran ... Vrstni red pa ne vem, kakšen je idealen, nekako se mi zdi, da je fino, če je korito blizu štedilnika ... pa pomivalni stroj prav tako. Pa fajn je pečica malo višje - to je res zakon. No, uživaj v urejanju svoje kuhinje (jaz vsekakor sem). Atina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

2. sep 2008 15:03

Jaz imam na eni strani omare: 60, 80, 60; v nadaljevanju je pult 80, korito 80, pult 80 (spodaj je pomivalni stroj) in 65 steklokeramična, potem ostane še do stene 15 cm. Za hrbtom pa imam omaro širine 80, hladilnik 75. Verjetno komu zgleda premalo, ampak jaz sem se navadila. Blagor vam, ki imate U, tako kot moja hčerka 10 m kuhinje, od tega 7 metrov pulta. Pozdravček!

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. sep 2008 15:55

Pulta res ni nikoli preveč, ampak 7m, o joj, kdo to vsak dan puca.  Pazi na višino, danes smo v povprečju precej višji, kot pred toliko in toliko leti, ko je za standard veljala višina 85 cm. Pa tudi o globini 70 cm razmisli, če imaš dovolj prostora.

 

 

Lijana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

2. sep 2008 18:18

Vse je odvisno od velikosti prostora in od tvojih potreb. Pulta zame ni nikoli preveč, kuhinjo imam dolgo približno sedem m - skupaj, je namreč v obliki črke L, od tega nekaj odpade na korito (dvojno) in štedilnik, torej ostane kakih pet m delovnega pulta. Pa še kak meter bi mi prav prišel, ker imam vse rada pri roki in veliko prostora okoli sebe, ko kaj pripravljam (imam pa v kuihinji tudi večjo okroglo mizo in je seveda zelo uporabna kot delovna površina).

 

Tudi razporeditev, kako pult, korito, štedilnik itd je odvisno od tvojih navad, želja in navsezadnje od tega, kako imaš napeljano vodo in elektriko. Če nisi imela načrta kuhinje preden je bila narejena napeljava, bo nekaj malega treba prilagajat (z elektriko je lažje kot z vodo), ampak vse je rešljivo. Pravilo je le, naj bi bil med štedilnikom in koritom delovni pult.

Samam imam med štedilnikom in koritom 1,2 metra delovnega pulta, pomivalni stroj je pokrit s pultom (ni vgradni, le ploščo smo mu sneli in ga potisnili pod delovni pult), hladilnik pa imam kot zaključek niza.

Razporeditev pa je takšna, kot meni najbolj ustreza: štedilnik je levo od delovnega pulta in ta levo od korita,  med štedilnikom in visoko omaro na začetku kuhinje pa je tudi 80 cm širok delovni pult. Mi namreč ustreza pot od korita do štedilnika z desne proti levi, drugemu vejretno drugačna.

Če imaš malo prostora, potem je dobra rešitev, da imaš aparate vgradne, saj tako pridobiš delovno površino, ker je pult na vrhu in ne plošča aparata (izjema je seveda štedilnik).

 

Sicer ti pa dandanašnji v trgovinah vse lepo izrišejo, da si lažje predstavljaš, kako bo kuhinja videti. Če ti ni do tega, pa sama malo skiciraj; kar gre, četudi nisi ravno dober risar (mene tudi perspektiva daje, pa sem vseeno poskušala in na koncu uspela).

 

Mamamia

mamamia

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

2. sep 2008 18:19

Se strinjam glede globine. Jaz kar naprej polivam čez pomivalno korito, da pljuska na tla. Pa če imaš možnost, bodi pozorna na prostor levo in desno od štedilnika in korita, tam vedno potrebuješ prostor za odlaganje. Jaz imam tudi pult na eni in na drugi strani pa mi ni praktično, ker mi pri prenašanju z ene na drugo stran vedno nekaj kapne oziroma pade na tla, da moram brisati po kuhariji. Uživaj pri izboru, to je najlepše. Župca

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

2. sep 2008 18:30

Dobro si je tudi pogledati kako naj bi bila kuhinja sestavljena da je optimalno izkoriščena (kuhinjski trikotnik-korito,štedilnik+pečica,hladilnik).Te tri stvari ne smejo biti preveč narazen,s tem minimiraš gibanje po kuhinji. Seveda pa mora biti tako,da se ti vredu počutiš. evagirl

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

2. sep 2008 19:03

Imam kuhinjo v L obliki, korito + kot (poševni - na njem je ogromno prostora) + štedilnik + od štedilnika do visoke,široke omare je vse pult (tudi pod oknom) - kot je rekla Atina - nikoli ni preveč! Pa štedilnik in hladilnik ni dobro postavit skupaj - zaradi večje porabe el.! gordana

turururu  

član od: 27.11.2007

sporočila: 72

2. sep 2008 19:38

Tudi jaz imam kuhinjo v L, sicer majhno. Mislim, da je najbolj pomembno, da je štedilnik blizu korita, vendar vmes mora biti dovolj prostora za delo. Pazi, da štedilnik ni poleg visoke omare, da imaš tudi na drugi strani prostor za odlaganje. Je pa res, pulta ni nikoli preveč. turururu

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

3. sep 2008 9:50

Hvala vsem za nasvete, zelo ste prijazne.

Napeljava je že gor potegnjena, tudi za shrambo je pozidano že od prej. Pa sem mislila zid podret, da bi pridobila več prostora za samo kuhinjo, da ne bi bilo vse tako stlačeno. Obstoječa verjanta je taka, da bi bila v L, ampak na koncu pri oknu, žal ne bi moglo bit nič, ker so prenizko pozidana.

Mogla bom še zelo razmislit, ali špajza ja, ali ne.

 

Potem me muči še kopalnica, jer bo tudi pralni stroj, ali bide da, ali ne??"

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti