Pizzeria vinazza, deskle

tema je zaklenjena

gabronkl  

član od: 31.8.2008

sporočila: 1

tema odprta - 31. avg 2008 10:26 | ogledi: 3.799 | odgovori: 3

Včeraj sem v čast mojega rojstnega dne povabil 12-člansko družbo na pizzo k Vinazzi v Desklah. Pizze so izvrstne, vse ostalo pa me je razjezilo kot le kaj, zato sem se odločil, da bom to delil z bralci foruma.

Prva čudna izkušnja je bila že, ko sem po telefonu rezerviral. Povedal sem, da želim rezervacijo za 21.uro, odgovor pa je bil nekako tak: "ja, ma ja, no, je gužva ponavadi, ja se bomo potrudli, no." Vprašal sem, če potem imajo mizo ali ne. "ja, bomo uredili." Okej. Naj vam bo.

Pridemo tja točno ob uri, natakarici povem, da imamo rezervirano mizo. Pokaže nam mizo, ki je bila za maksimalno 8 ljudi, manjkalo je tudi nekaj stolov, in zraven zagodrnja, da ne morejo celo popoldne držat mize fraj, da ko pri sosednji mizi, bojo dali mize skupaj in bo prostor za vseh 13. Ma kaj ti govoriš, ženska, saj sem rezerviral točno ob uri! Uf. Pri sosednji mizi opazijo zadrego, pri nas 5 ljudi stoji, in ker so že pri kavici, hitro rečejo za račun. Vendar se natakarica ne da motiti in račun prinese čez več kot 10 minut! Plačajo in grejo, mi pa mize premaknemo skupaj kar sami, ker se nihče od zaposlenih ne prikaže, da bi to storil.

Velja omeniti, da je imelo 13 ljudi na voljo 3 (tri!) jedilne liste! Počasi se le prikaže natakarica in naročimo pijačo. Ob naročanju nekaj godrnja in mora priti še dvakrat nazaj, ker vselej nekaj pozabi. Okej. Nekako si izmenjamo jedilnike in naročimo pizze. Normalno je, da tako velika družba ne mora dobiti popolnoma istočasno. Vendar je način, kako ona to pove, nesramen. "Jah, ostali boste morali pač še počakat." Jemo res odlične pizze, natakarica se ves čas sploh ne prikaže v bližini (sedeli smo zunaj), čeprav je pri tako veliki družbi normalno, da vmes še kdo naroči kakšno pijačo ali kaj podobnega. Kot da nas ne bi bilo! Ko pojemo, sedimo za mizo ob praznih krožnikih vsaj 15 minut, ne da bi natakarica sploh prišla blizu, nakar pride in brez kakršnegakoli vprašanja v stilu "je bilo v redu?" ali "boste morda kavo ali sladico?" enostavno pograbi krožnike in gre.

Ob takem obnašanju nas je tudi minila volja do kave ali posladka, vstal sem, šel k pultu po račun, plačal in smo šli.

O ambientu bi pripomnil še to, da bi glede na to, kako dobro jim gre, lahko za letni vrt kupili nove mize in stole, ki so zdaj najbolj ceneni plastični Palmanova style.

Ogorčen sem, ker se očitno zavedajo, da imajo odlične pizze, znane daleč na okrog, in se jim za stranke sploh ni treba truditi. Obnašanje je torej v stilu "boli me k..., itak imamo skozi polno, pa če si ti tukaj ali ne. Če ti kaj ni prav, je tvoj problem."

Potrudil se bom, da tja moja noga ne bo več stopila. Kdor želi na Goriškem jesti res dobro italijansko pizzo in doživeti kulturen odnos osebja, priporočam Ristorante tre stelle, Gorica, Italija, cene pizz so primerljive s slovenskimi, pijača je nekaj dražja.

Lep pozdrav!

gabronkl

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

31. avg 2008 10:37

Hm, ne vem, kaj bi lahko ob tem zapisala, v Vinazzi sem vedno dobro jedla, ker vem da je gužva mi ni problem počakati. Glede ambienta, pizzerijo poznate-vzameš v zakup, sicer greš drugam. Da se pa takole na forumu razpravlja o teh zadevah se mi ne zdi pošteno, za to je bolj primerna rubrika ocene lokalov (če ni res, naj mi administrator oprosti) Toliko in lep pozdrav Mateja

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

31. avg 2008 11:26

Tudi jaz ne vem, kaj bi rekla na to. Tja si šel zaradi odličnih pic in to si tudi dobil. Ker jim gre dobro, se jim mogoče res ne splača držati mize toliko časa rezervirane (rezervirati jo morajo že vsaj uro prej, saj ne morejo drugi družbi pogojevati, da poje do 21 ure, ko pridete vi). Naveličane natakarice pa najdete povsod, ne samo v tej piceriji. Pričakovala sem, da boš pisal o zaračunanih zažganih picah in smeteh v hrani... Ampak družbo si želel peljati na dobro pico, to ste tudi dobili. Zaradi "gužve" je pač bilo tako. Če bi želel preživeti lep miren večer v dobri družbi, bi moral izbrati mogoče malo manj znan lokal, pa ne z nujno slabšo hrano. matilda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

31. avg 2008 11:38

Obstaja posebna rubrika za oceno lokalov. Se mi res ne zdi primerno, da se samo zato (in za to) nekdo registrira, da kritizira določen lokal.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti