Soda za čiščenje

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. avg 2008 17:57

¨¨u¨¨u¨¨uu"¨¨¨¨¨¨uuuu¨¨u"u"¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨üuuüüüüüüüü - hja, Cornelija, hvala, sem se naučila, po ne vem koliko poizkusih (glej spredaj). Sem ugotovila, da je kaveljc v tem, da "u" klofneš kolikor mogoče hitro za "altgr" in tipko z vprašajem, hehehe. Zdaj bom pa važna! ü ü

LP

P.s. Nola, lepo prosim, igraj se dalje s sodo in kisom, groznogrozne kemikalije pusti, nikjer ni rečeno, da jo boš naslednjič odnesla "samo" (saj vem, že to je dovolj hudo) s slabostjo.

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. avg 2008 18:52

elaphus, prav nič se ne mudi z u, ko enkrat pritisneš AltGr in ? . Je pa res, da moraš to dvoje pa NAENKRAT pritisniti. Mislim, tipki....da ne bo spet kaj...

O sodi pa ne bi nič... ne rečem, če bi bila liha....

 

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. avg 2008 18:56

elaphus je napisal/a:

Pralno sodo sem videla v Mullerju. Ne znam pripopat tistih dveh pikic na "u". Kako se to naredi?

LP

cervus

 

pomagaj si s črnim flomastrom mislim kje je bilo to napisano aha, pridem takoj

Anamarija

 

Tukaj piše, beri, beri beri.

 

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1554

Ja, ja Mambica je napisala

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 26. avg 2008 19:00:50

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. avg 2008 20:39

Še ena varianta:

 

 - istočasno pritisneš tipki:  "Shift" in prvo tipka iz vrste s številkami ( še pred številko 1).  Spustiš in napišeš ustrezno črko, u, a, e, o  ü ä ë ö

Na kratko:  s Shift dobimo znake, ki so na tipkah napisani zgoraj. 

                z Alt Gr  pa tiste, ki so napisani kot tretji  - ~ ˇ^˘° ˛ itd, in tiste, ki so dodatno napisani na tipkah za posamezne črke. Najbolj znana  iz te kategorije je ravno @.

                nekateri znaki so vidni šele, ko napišemo tudi črko oz. ko pritisnemo na preslednico.

Tako lahko napišemo španske, turške in še kakšne besede.

 

Vem, da še globje rinem iz naslovne teme, ampak mogoče bo komu prav prišlo.

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. avg 2008 20:43

Cila, ne sekiraj se, bomo pa s sodo očistili odvečno besedilo!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. avg 2008 21:02

Dobr, dobr, zakaj pa ne bi čistili z liho, kot si zgoraj predlagala??? Sicer pa: ü, ö, ä,..................uh, važna sem kot strela. Dekleta, hvala!Cila, s shiftom in tako dalje je res lažje. In dobro, da si napisala, da so nekateri znaki nevidni, dikler ne klofnemo naslednje črke - jaz sem pa klofala tisto pred enko (ker sem pač mislila, da deluje kot ostale) in ker ni bilo nič, sem odnehala, hehehe. Zdaj pa znam!

LP

P.s. Anamaria1, iz preventivnih razlogov so mi že pred časom zaplenili črni flomaster......cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 26. avg 2008 21:03:43

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

26. avg 2008 21:43

Kuharica Mici, kako pa naj bi s sodo čistili zelenjavo?

Hvala,

 

Nasja

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

28. avg 2008 22:28

Se ponovno vračam k sodi. Danes sem bila v Mullerju in jo kupila. Pravzaprav sem kupila tisto v prašku (500 g dozo) in tekočo, ker se pri izbiri med njima nisem mogla odločiti. Me pa zanima, katera je po vaših izkušnjah bolj uporabna? In sploh, kaj vse čistite z njo? jedert

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. avg 2008 8:51

Čakaj malo, kupila si dva (2) produkta, ker se nisi mogla odločiti, kateri je boljši, zdaj pa sprašuješ, kaj se s tem očisti? Time out. Pa čisti se pač tisto, kar je umazano, a ne? Pa ženska, za božjo voljo, a prvič v rokah držiš krpo ali kaj - malo tekočine v vodo, pa se malo kuhinje in kopalnice loti, pa boš videla, če je kaj učinka. Na kahlicah itak škode ne boš naredila, razen če v banjo usuješ blazno veliko praška in bo potem totalno abrazivno. Plus, jaz bi razumela, če bi kolebala med dvema glossoma in potem kupila oboje - ampak dva paketa sode???? Vendelina jr.

dandej  

član od: 13.2.2008

sporočila: 71

29. avg 2008 9:21

elaphus je napisal/a:

Pralno sodo sem videla v Mullerju. Ne znam pripopat tistih dveh pikic na "u". Kako se to naredi?

LP

cervus
Za "pikici" pritisneš Shift in pa tipko pred 1 zgoraj na tipkovnici (saj sta narisani pikici) hkrati nato pa u, a, ali o. bobika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti