Pravica do hospitalizacije

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

tema odprta - 20. avg 2008 19:59 | ogledi: 1.784 | odgovori: 6

Na vas se obračam s prošnjo za pomoč.Včeraj sem ob telefonskem klicu doživela zelo velik šok.Mami je zaredi pritiskov,ki se izvajajo nad njo skušala storiti samomor.Žile so speli ter jo poslali domov z navodili,da se danes zzlasi pri svojem psihiatru.Od svakinje sem zahtevala ,da se danes pri psihiatru zahteva hospitalizacija,saj si je trenutno nevarna.To so danes sicer izvedli a ne v Polje ampak v Vojnik,kjer jo bomo težko obiskovali.Odgovor svakinje je bil češ iz našega konca jih pošiljajo v Vojnik.Zanima če je to res ali nima svojc oziroma pacient pravico izbrati kje se bo zdravil.Tu ima več sorodnikov lažje bi jo obiskovali,tam pa bo popolnoma izolirana in še bolj osamljena.Hvala vam za kakršen koli nasvet in pomoč.Za mano je zelo težek dan,še težja je bila noč.ko je bila sama in nisem vedela kaj mi bo prinesel nov klic.

chappy

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

20. avg 2008 20:58

Chappy hudo mi aj zate in tvojo mami. Mislim, da imaš pravico do tega, da zahtevaš hospitalizacijo ,kjer tebi bolj ustreza. Nekje sem to brala pa ne vem več kje.Upamda ti bo kdo pomagal in nalepil kak link ,kjer imaš vse napisano. Lepo in radi se imejmo ursa40

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

20. avg 2008 22:33

Pacient ima načeloma pravico izbirati, svojci pa ne. V praksi je pa to odvisno od celega kupa administrativnih pravil, pomembna pa je tudi (pre)zasedenost določenih oddelkov. Tako se ti lahko zgodi, da bodo rekli - OK, lahko v Lj, ampak ne takoj zdaj; tega pa gotovo ne želiš.

Itak pa so dostikrat pa so periferne bolnice bistveno boljše in bolj človeške od ljubljanskih. Z avtom pa tudi do Vojnika ni več tako daleč, imamo pa tudi mobitele. Premisli torej, če se splača komplicirat - bistveno je pa itak, kaj si želi mama.

Nasja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

20. avg 2008 22:48

chappy, lepo se poskušaj sprostiti in se ob misli, da imaš mamo na varnem, pošteno naspi. Jutri bo nov dan in morda bo tudi pogled na to drugačen. Verjamem, da ima bolnišnica s takšno tradicijo tudi primerno usposobljene strokovnjake, ki bodo znali tvoji mami v tem trenutku pomagati.

Ognjič

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

21. avg 2008 8:40

Vsekakor se pomiri in vse dobro premisli, mogoče si je mami sama želela malo dlje stran, da si tudi ona v samoti uredi svoje misli. Vsekakor bodi v stalni zvezi z lečečim zdravnikom, ki bo svetoval glede nadaljnega zdravljenja, števila obiskov, opisal vam bo njene želje in pričakovanja. Tako boš lažje spremljala situacijo. Vsekakor želim čimprejšnjega okrevanja, podpore in razumevanja najbližjih. Lp Nasha

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

21. avg 2008 10:49

Mimogrede - bolnišnica v Vojniku je po prenovi postala hotel, okrog nje je prečudovit park, igrišča in še kaj. Ne gre več za temačno - v vseh pogledih, "norišnico". So ženske, ki si "Vojnik" namensko privoščijo vsake toliko in priznavajo, da se gredo tja spočit. lp, vanjatajnsek

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

21. avg 2008 11:45

Ali rabim za tja napotnico, jaz bi tudi šla tja. Bi se moji vsaj navadili ceniti moje delo. Mislim, da bi se v enem tednu že oni morali izselit. Malčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti