Mozolji cez noc

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

14. avg 2008 9:48

Mozolje lahko povzročajo tudi določene sestavine v kozmetiki. Mogoče imaš kak nov izdelek, ki ti ne odgovarja. Na spodnjem linku so napisane nekatere sestavine, ki lahko mašijo pore http://laiming.planet-lepote.com/forum/viewtopic.ph magnolija

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

14. avg 2008 22:48

Joj hvala punce za vse nasvete.Zelo sem Vam vsem hvalezna. Meni se zadeva nic ne izboljsa.Danes sem se z domaco arniko namazala in si dala bivacyn gor al kako se mu ze rece. Nic se ne mazem s kremami in toniki nic..vse sem ukinila..kt pa sploh ne jemljem in mi je res cudno. Grozna sem in se jutri mamo rojstni dan in vsi pridejo..sej upam,da se mi bo pocajtalo ampak vseeno mi je nerodno, ker sem vedno imela lepo kozo in nisem navajena tega. Vsekakor pa naslednji teden,ce ne bo bolje pa k dermatologu..aja pa danes sem kumare gor dajala pa sm sam svinjarijo nardila povsod joj..prov smesno je zgledal. Ima katera kaksen recept za naravno maskico? Visy

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

15. avg 2008 8:21

Visage, v svoje lastno dobro se nikar zdaj ne maži z vsemi mgočimi žavbami, ker je to zadnje, kar ti lahko pomaga. Sploh pa ne s kakimi "bivacin ali kako se že reče", ker so to stvari, ki sodijo v roke zdravnikom in farmacevtom, ne pa do-it-yourself neznalcem. Dokler ne veš, od kod so se mozolji nenadoma vzeli, tako ali tako ne moreš nič pomagati, razen, da jih pustiš pi miru. Prav verjetno je, da bodo tako, kot so se pojavili, tudi izginili, če ne, pa pot pod noge k nekomu, ki se res spozna. Pa ja ne boš pustila, da ti par mozoljev pokvari zabavo za rojstni dan? Lep pozdrav, Sonja Sonja

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

15. avg 2008 8:27

jaz si vedno namažem obraz z žajbljevim čajem in se mi zdi da mi mozolje lepo zasuši ariella

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. avg 2008 10:55

Bivacyn je antibiotično mazilo, če so mozolji gnojni nima kaj škoditi kvečjemu lahko koristi in  zdravi.

Ko vas berem pa se ne čudim, da imate polno mozoljev, jaz sem bila enkrat v življenju pri kozmetičarki, ja, res je bila koža zelo lepa 2 uri.....nikoli več pri kozmetičarki, pa brez zamere.

lp

 

Malce reklameOgnjičevo mazilo je zakon!!!!!

Anamarija

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

15. avg 2008 11:15

Anamarija, antibiotiki niso kamilični čaj, ampak precej bolj resna zadeva - resna v tem smislu, da z nepravilno uporabo lahko narediš veliko škode, da ne bo kdo mislil, da kamilicam itd. odrekam koristne lastnosti. Zato naj jih predpisuje in njihovo uporabo odreja zdravnik, ne pa kulinarična Slovenija. Lep pozdrav, Sonja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. avg 2008 11:58

limnol je napisal/a:
Anamarija, antibiotiki niso kamilični čaj, ampak precej bolj resna zadeva - resna v tem smislu, da z nepravilno uporabo lahko narediš veliko škode, da ne bo kdo mislil, da kamilicam itd. odrekam koristne lastnosti. Zato naj jih predpisuje in njihovo uporabo odreja zdravnik, ne pa kulinarična Slovenija. Lep pozdrav,Sonja

 

Bivacyn mazilo je za zunanjo uporabo, sem pa tudi od vsega začetka ji svetovala naj obišče splošnega zdravnika kateri ji bo morebiti dal napotnico za dermatologa. Sicer pa lahko pride takoj na vrsto k dermatologu kot samoplačnik. Jaz ne bi čakala, vsak po svoje.

 

P.s. Visage je kozmetičarka, pa ve kaj dela.

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 15. avg 2008 12:07:36

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

15. avg 2008 12:28

Glede na lastne in tuje izkušnje ter glede na vse, kar sem prebrala, se mi zdi, da so mozolji še v največji meri povezani s hormonalnimi spremembami in stresom (ki prav tako vpliva na hormonalno sliko). Vsekakor se zdi smiselno obiskati zdravnika in/ali dermatologa, samo mislim, da ni treba pričakovati revolucije. Mozolje pogosto jemljejo kot kozmetično napako, ki naj ne bi bila tako zelo resna in jih temu primerno tudi obravnavajo. V najboljšem primeru te na hitro odpišejo z receptom za KT Diane ali kaj podobnega... Kar vsekakor ni najboljša in vedno pravilna rešitev. Meni se je koža npr. močno popravila, kar sem nehala jemati KT. Za spodbudo pa lahko napišem, kar je zdravnica povedala moji mami, ki je imela še pri 45ih občasne težave s kožo - Poglejte stvar s pozitivne točke! Ste že videli kako staro babo, ki bi imela mozolje? Ste pač mladostni... Stentor Sporočilo je spremenil(a) Stentor dne 15. avg 2008 12:33:16

neznan uporabnik

15. avg 2008 17:23

probaj kar delajo v indiji-malo urina na vato pa si obraz z urinom namaži.drugače pa naj ti dermatolog izda recept za roaccutane tablete meli79

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

16. avg 2008 12:39

Ojla punce..mozolji se mi še niso popravili in se še nekaj časa ne bodo, ker so še vedno boleči. Se pa res nic ne mazem s kremami in sedaj bom pa res vse stran zmetala,ker zdaj pa res ne vem od česa je.Žurka je bla super in sem pozabila, da jih sploh imam..no razen določenih izjav..ja kaksna pa si??? Ti mas drugac ful lepo kozo in bla bla..to mi je blo mal bad ampak bo ze. Pac sla bom k dermatologu in upam,da se bo zadeva poboljsala scasoma Visy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti