Mini roladice

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

tema odprta - 8. avg 2008 13:04 | ogledi: 7.396 | odgovori: 5

hojla,

jutri imamo piknik in nameravam narediti rolado in iz nje narediti minijončke.

Zanima me kateri biskvit za rolado naj uporabim, saj vsak do sedaj ki sem ga naredila je imel okus in vonj po jajcih??? zanima me tudi kaj in kako naredite da je vaša rolada tanka (recimo kot božanska čokoladna rolada na sliki od jade je zelo tanka) meni to nikoli ne uspe.

hvala že v naprej

ledenka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. avg 2008 13:32

Meni super rata rolada po goljatovem receptu, za minjone naredim iz treh jajc, da je bolj tanka. Ampak verjetno bi ti imela okus po jajcih. Super je tudi čokoladna rolada brez moke, ta je vedno tanka. Najdeš pa jo med recepti pod imeni rolada silva, čokoladna rolada brez moke, božanska čokoladna rolada, pa še kar nekaj skoraj identičnih receptov. matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. avg 2008 15:12

Testo iz treh jajc, pečeno na pekaču vleikosti pečice, ne more biti debelejše od enega centimetra. Če se ti zdi, da ima okus po jajcih (mimogrede, po čem pa naj ima okus testo iz jajc, moke in sladkorja?), dodaj kakšno kapljco vanilijevega ekstrakta v testo, pa bo ta aroma nadvladala okus po jajcih. Ali pa anrediš čokoladno testo, del moke nadomestiš s kakavom, dodaš lahko tudi marcipan. Mamamia

mamamia

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

8. avg 2008 20:58

hvala vama za odgovore, bom poskusila ledenka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

9. avg 2008 8:03

Kaj pa če bi poskusila orehovo rolado s kislo smetano?Nam je božanska Recept je v bazi in nima okusa pa jajcih...jaz jo spečem v velikem pekaču od pečice,potem pa zvijem samo z vsake strani do polovice in dobim 2 manjši ruladi :) Roncolino

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

9. avg 2008 11:36

Roncolino a veš da tole rolado ponavadi naredi moja nona, samo kaj ki enkrat sem jo nbaredila pa mi ni uspela. =(( probala sem narediti rolado silva in je božanska ledenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti