Končno!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jul 2008 14:16

Ja, v neki ordinaciji zdravilca. Z imenom Dragan Tadić (ali Dabić, kot poročajo drugi). Je shujšal, imel dolgo brado in dolge sive lase in bi bila celo pripravljena verjeti, da je bil tolikanj spremenjen, da ga ljudje niso spoznali. Ampak to, da ga slehernik ni prepoznal s tem novim imidžem, je razumljivo. To, da varnostne službe človeka toliko časa niso našle pa ni stvar varnostne stroke. Pač ni bilo dovolj interesa, da bi se ga dokončno poiskalo. Zdaj pa ta interes je. Sicer je ta interes že bil, pa se je energija močno natrgala pred petimi leti, ko so ubili Zorana Đinđića. Sama sem danes v eni posebni emociji. Zrasla sem v prostoru med Triglavom, Vardarjem in Donavo (parafraziram Borisa Dežulovića). Moj kulturni obrazec tvorijo Cankar, Andrić, Krleža, Delčev, Prešern, Jergović, Lainšček, uporaba dvojine in rodilnika v nikalnih stavkih, Bregović, Idoli in EKA, Azra, Pankrti, Dalmacija, Ohridsko jezero, Dubrovnik z Elafiti, Stipišić, Crnjanski, Balašević, "Biljana platno belila", sevdah, "ima jedna tajna veza", belokranjski etno, pa spremljanje strica, ki je cepil otroke v Pušči, pa beograjski grički, žurke iz Novega Sada, skoki v Neretvo s Starega mosta, pa jagodni izbor filmov, pa tisti nosilni džingl iz Vrnitve odpisanih....pa še mnogo tega. In ta kulturni obrazec sem s ponosom nosila okoli po svetu in z njim sem vedno naletela na prijazne in odprte ljudi z drugačnimi kulturnimi obrazci. Vojne 1991-1995 sem relativno dobro preživela. Večino našega plemena tudi. Ampak tisto štiriletno uničevanje, ta z nacionalizmom zakrita zloba, ki je organizirala ubijanje, razseljevanje, posiljevanje....stranski efekt te zlobe je uničeval tudi slike mojega srečnega otroštva in potovanj s starši, slike mojih silnih študentskih žurov v BG, ZG, SA in SK in mi za vrsto let otežkočil eno normalno komunikacijo z vrsto ljudi, ki so mi po senzibiliteti podobni. In se mi zdi, da je z današnjim dnem ta zloba dobila hud udarec. In malo se je ojačala moje v otroštvu privzgojeno prepričanje, da je treba verjeti v to, da bo dobro na koncu premagalo zlo. Pa upam, da bodo vse nesrečne družine, ki so v balkanskih vojnah izgubile svoje drage, lahko na eni simbolni ravni nadaljevale s svojim življenjem. Glede Karađića v Scheveningenu in Haagu pa ni razloga, da bi v naši domišliji kaj po hitrem postopku.... Kar naj lepo predela tisto maso od obtožnic. Kar naj podoživi vse tiste trenutke, ki so ga pripeljali do odločitev, ki jih je sprejel. Kar naj to razloži pravosodnemu sistemu, ki bo njegova ravnanja vagal z nevtralno vago paragrafov. Kar naj se sooči s hladnostjo nizozemskega aresta in s posteljo, za katero je ogromna verjetnost, da je to njegova zadnja. Kar naj se sooči z večnim nastopanjem na sodišču (kjer bo morebiti še kak mesec zanimiv za tevejko, potem ga bodo pa skenslali), ker bo to njegov edini vrhunec v dnevu. Kar naj se sooči z vso grozo, za katero imamo utemeljene razloge, da jo je sam iniciral - pa naj pride ta groza nazaj na izvor. A res mislite, da je katerakoli kazen bolj učinkovita od tele? Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 22. jul 2008 14:40:23

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

22. jul 2008 14:20

bo začel gladovni štrajk? nekje sem prebrala, da že zavrača hrano. klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti