Nezaželjeni podnajemniki

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

18. jul 2008 11:44

Pri nas imajo veliko zaloge orehov, tako da ne grizejo ničesar drugega zaenkrat. mišika

nejko21  

član od: 26.2.2007

sporočila: 37

18. jul 2008 12:28

No fino da je tale tema odprta, imam tudi sama težave z nepovebljenimi gosti. Stanujem v bloku in se mi po stanovanju sprehajajo majhne bibe, no niso tako zelo majhne, približno 1 cm in manj. So črne barve in imajo krila vendar so pretežno na tleh. Zasledim jih vsako leto le v poletnem času. Pozimi jih ni. Imajo majhne nožice. Ima morda kdo podobno izkušnjo oz. ve kdo za katero žival gre? LP Katja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jul 2008 14:45

Ja, nejko 21, vse "bibe", ki imajo krila, imajo tudi 3 pare nog. Saj so ti kaj na to temo povedali v šoli, kajne? Čeprav silno dvomim, da so o bibah govorili. Si me pa spomnila na par staršev, ki so svojemu malemu nadobudnežu v ZOO vzklikali: "Lej, kako velika biba!" in kazali na noja.  Da te kap, mene je skoraj.

Po opisu sodeč lahko rečem le to, da so žuželke. Edina pametna ideja, ki mi pade na misel, je, da so to mravlje, ki imajo trenutno krila, v tem času se rade pojavijo, prav neverjetno jih privablja ekran računalnika (vsaj prenosnega), celo srei belega dne na tersai sem imela invazijo. Pa sem se umaknila in je bilo.

rimljanka - zasebno mnenje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jul 2008 15:51

rimljanka je napisal/a:

. Si me pa spomnila na par staršev, ki so svojemu malemu nadobudnežu v ZOO vzklikali: "Lej, kako velika biba!" in kazali na noja.  Da te kap, mene je skoraj[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje

Raje ne želim vedeti, kako so omenjeni starši otroku odgovorili na vprašanje, kako je prišel na svet... Vendelina jr.

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

18. jul 2008 15:53

Vendelina jr. je napisal/a:
rimljanka je napisal/a:

. Si me pa spomnila na par staršev, ki so svojemu malemu nadobudnežu v ZOO vzklikali: "Lej, kako velika biba!" in kazali na noja. Da te kap, mene je skoraj[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje

Raje ne želim vedeti, kako so omenjeni starši otroku odgovorili na vprašanje, kako je prišel na svet... Vendelina jr.
LP! fakin712

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. jul 2008 17:23

Vendelina jr. je napisal/a:
rimljanka je napisal/a:

. Si me pa spomnila na par staršev, ki so svojemu malemu nadobudnežu v ZOO vzklikali: "Lej, kako velika biba!" in kazali na noja. Da te kap, mene je skoraj[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje

Raje ne želim vedeti, kako so omenjeni starši otroku odgovorili na vprašanje, kako je prišel na svet... Vendelina jr.
Verjetno da ga je prinesla biba! :) Mene je pa vedno zanimalo, kaj biba sploh je. Biba leze biba gre ... Atina

isik  

član od: 31.10.2003

sporočila: 11

29. jul 2008 23:46

Hehe, glede teh ribic se mi zdi, da je tako, da če si pozoren, jih vidiš. Če pa nisi, jih ne. :) Jaz sem poskusila s krompirjem, pa jih ta ni zanimal... :) nekoliko bolj uspešna sem bila s posebnimi vabami. Pa pomagalo je tudi pomivanje kopalnice z zelo razredčeno varikino ali kisom. Se mi pa zdi, da se jih je v blokih, kjer so načeloma kopalnice brez oken in je posledično več vlage, težko oz. nemogoče znebiti.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti