Torta - slovenija

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

tema odprta - 14. jul 2008 9:43 | ogledi: 3.518 | odgovori: 27

Zelo rada bi imela malo večjo torto v obliki Slovenije. najraje da bi na njo "odtisnili" fotografijo. in potem seveda da bi lahko "dorisali" povezavo med enim in drugim krajem... kot simboliko neke zveze.

Kje lahko do take torte pridem?

Desanka

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

14. jul 2008 10:41

Dajte, prosim vas...a noben nč ne ve? Kličem po pekarnah v našem območju in nihče ni navdušen nad mojo idejo... :( Jaz bi pa tako rada... Zemljevid A3 bi se skeniral, naredil odtis nalepil na torto in to je to... Teoretik sem genialen. Pri izvedbi pa zatajim. :( Desanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jul 2008 12:36

Da bi torta v obliki zunanjih mej Slovenije zdržala - v smislu, da se prepoznalo, da gre za Slovenijo, bi morala poleg šablone za Slovvenijo (ki bi ti služila, da bi z električnim nožem rezala biskvit - tudi okvir v obliki Slovenije. Namreč, kako boš pa nalagala plasti brez okvira - torta se mora namreč "skupaj sprijeti" in za to je potreben čas (varianta, po kateri bi naredila visoko torto v A3 formatu, potem pa na vrh položila šablono in potem rezala z električnim nožem - to bo vse letelo na vse konce...in boš dobila Slovenijo, ki bi po obliki presegala tudi najbolj mokre sanje dvomljivo plemenitega politika....). Okvir v obliki Slovenijie - to bi v kakšnem d.o.o. ju, ki dela gositnsko opremo seveda z izbranim zadovoljstvom naredili - za izbran denar seveda.... Naredi raje en A3 format torte in potem zgoraj nariši to Slovenijo. Or even better and easier - naredi torto (npr belo), potem naj nekdo od plemena čisto malo nad torto drži kartonsko šablono in potem na tisto kakšen sipaj kakšen kontrasten posip. In bo spodaj v negativu nastala Slovenija.... Vendelina jr.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

14. jul 2008 12:58

Ideja je res v praksi težko izvedljiva. Če ne drugega že zaradi tega, ker še nisem videla, da bi tiskali na A3 format velike hostije. Seveda lahko narediš fotografijo iz dveh A4 formatov. Skopirajo ti jih v Pekarni Vrhnika na Brnčičevi v Lj. Lahko narediš belo pravokotno torto in nanjo nalepiš ta zemljevid na hostji. Lahko tudi približno obrežeš biskvit v obliki slovenije, premažeš z belo kremo, narediš šablono v velikosti torte in obliki Slovenije in občrtaš rob z barvo v tubici. matilda

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

14. jul 2008 14:11

Vendelina jr. je napisal/a:
...in boš dobila Slovenijo, ki bi po obliki presegala tudi najbolj mokre sanje dvomljivo plemenitega politika....). Vendelina jr.
To si pa tako lepo napisala. Desanka, če pa ne želiš sama torte pečt, pa reči v slaščičarni naj ti jo naredijo veliko kako pač želiš in oblečejo samo v belo smetano al pa malo krem barve in brez okrasja, potem pa nalimaš gor sliko kot je rekla Matilda, na koncu pa samo okrog slike malo smetane nakranclaš-to bi pa že šlo ne? Začetnica

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

14. jul 2008 14:19

Desanka je napisal/a:
in potem seveda da bi lahko "dorisali" povezavo med enim in drugim krajem... kot simboliko neke zveze.



Desanka
Torto narediš, kot so ti svetovale (nekaj idej je dobrih), kraje pa lahko označiš s kakšnimi ličnimi zastavicami (v smislu start - cilj)...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. jul 2008 19:08

Sliko lahko daš sprintat v Pekarno vrhnika, kjer ti karkoli sprintajo na oblat, torto pa lahko narediš tudi sama: spečeš v pekaču od pečice, nadevaš in potem obrežeš na obliko slovenije - daš najprej gor sliko in potem samo okoli te slovenije odrežeš, to je še najlažje. Veri

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

14. jul 2008 21:42

Oh, a ne bi bilo čsto OK, če bi na torto velikosti pekača iz pečice samo obris Slovenije narisali  (kar se da z zemljevida, ki ga primerno povečaš/pomanjšaš. pa potem primerno oba kraja označili? S kakšno miniaturo iz marcipana. Prepoznavno za kraj. Kaj vem, če je Velika Polana, je to bela štorklja, recimo.... Ali pa kako drugače. Morda kar imeni obeh. Saj gre za par, ali se motim?

rimljanka - zasebno mnenje

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

14. jul 2008 23:21

Kaj pa Slovenija narejena iz marcipana ali tičino mase? Sprintano obliko Slovenije izrežeš, položiš na razvaljano maso in izrežeš, tole pa daš na torto :) potem pa dalje :P lahko miniaturce ali pa z barvami za živila narišeš tale dva krogca in jih povežeš. ycrna

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

15. jul 2008 12:28

O MatiBožja; to sem želela...ja; da me še bolj zmešate, kot sem že zmešana... Vandelina; kapo dol. Smisel za humor ti je prvovrsten. Ne, torte ne bom pekla jaz, ker se bo torta "peljala" kakšnih 200 km in potem bi še v prtljažniku avta morala čakati kakšne 4 ure, tako da... Ne. Naročila jo bom v BeliLjubljani in jo tam samo prevzamem, jo odnesem (vmes se v slaščičarni še nasladkam, da bi ne morebiti šla s fešte lačna domov). Grem klicarit po LJubljani in jim sugerirat vaše ideje... Najbolj domača mi je: oglata, nanjo tole hostijo z zemljevidom in dve zastavici - eno v našem kraju, drugo pa tam dol, v Ljubljani. Sedaj da še najdem to zmeraj opevano Pekarno Vrhnika...pa bo... Hvala vam. Desanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti