Rojstni dan

dorotejaa  

član od: 5.12.2007

sporočila: 19

tema odprta - 13. jul 2008 17:42 | ogledi: 3.037 | odgovori: 7

Zanima me s čim ponavadi obdarujete najboljše prijatelje?

Res bi rabila kakšno idejo..pa se mi sploh ne sanja kaj naj poklonim.

dorotejaa

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

13. jul 2008 18:23

Težko ti takole na pamet povem... Odvisno od prijatelja, odvisno kaj mu več pomeni... Po mojih izkušnjah oz. mojim prijateljem največ pomeni nekaj, kar je očitno moje, pa seveda obratno... Mi je par let nazaj ena prijateljica poklonila doma narejene florentince, ko sem jih jedel, sem jo imel nehote stalno pred očmi, ko kje zadiši po florentincih, pravim, da diši po Tini... Nekaj, kar je tipično zate, tisti ki mu določeno stvar poklanjaš, pa ima take in podobne stvari rad, pa naj je to hrana, pijača, umetnost, nekaj "made by hand", ali pač izlet nekam, kjer je ali lepo ali zabavno ali pač "da mu sede". Tako delam jaz. lp pero

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

14. jul 2008 9:09

Z leti smo vse manj "materialni", vedno bolj je aktualen skupni čas, odvisno od osebe pa je to skupna večerja, savna, izlet, včasih masaža... Stvari, ki pridejo iz lastnih rok, so pa tudi vse bolj cenjene.

čoko

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

14. jul 2008 9:11

Aja, to je za najboljše prijatelje, ostali, ne tako pomembni, dobijo ponavadi kaj iz trgovine. Bližja mi je oseba, bolj osebno je darilo.

čoko

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

14. jul 2008 9:19

Pred kratkim sem imela roj. dan in prijateljice so me vprašale kaj si želim za darilo. Tako so mi, glede na moje želje, kupile darilni bon za eno od zlatarn, kjer sem si že izbrala obesek za verižico in se bom tako vsakič, ko jo bom nosila, spomnila na prijateljice, s katerimi se dobro razumem že od osnovne šole. macadamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. jul 2008 9:36

Doroteja, če sta najboljši prijateljici/ prijatelja, verjetno dobro poznaš njen/ njegov okus,za glasbo, jedi, gledališče itd., zato izbira ne bi smela biti težka! Povabi jo (bom pisala kar za žensko) na glasbeni koncert in mirno večerjo ali divjo žurko z njeno najljubšo glasbo.....ali pa gresta za en dan skupaj nekam v lepotilni center, potem pa se zabavat......ali pa preprosto častiš izlet na obalo s kopanjem in zaključkom v domači gostilni, če je tak tip, sicer pa v diskoteki. Skratka prijateljici pripravi dan ali večer samo za vaju dve - taka pozornost je vredna več kot vsa materialna darila (če seveda to ceni - to boš pa ti, kot najboljša prijateljica najbolj vedela). Obilo zabave! mamaF - Mojca

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

14. jul 2008 9:45

Glede na to, da je sedaj že v vsaki trgovini, kozmetičnem salonu možno kupiti darilni bon, se mi zdi to zelo dobra ideja. Kupiš bon, zraven kakšno čokoladico, žepno knjigo, rožo in super darilo je tu. Tistim najbljižjim pa kupim, kar vem, da si želijo...če dobro poslušaš marsikar ujameš:) Pa srečno! patty

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jul 2008 10:06

Tu je vprašanje naslednje: - Kakšen odnos imaš z ljudmi, ki jih imenuješ "prijatelji", da se ti "sploh ne sanja, kaj jim podariti"? Ker prijatelja pa človek vendar pozna in ima tudi tak odnos, da ga, v najslabšem primeru (če prezre vse njegove interese in aspiracije) lahko tudi vpraša, kaj bi veljalo podariti. In to vodi v nadaljevanje razmisleka: Če definiraš za prijatelje ljudi, s katerimi se srečuješ, pa kakega globljega stika ni - potem pa to NISO prijatelji. V slovenski kulturi imamo različna poimenovanja za prijatelje in znance (v angleški kulturi pa vse imenujejo za "friends"). Skratka, koga TI definiraš za prijatelje. Tako kot vidim stvari, moraš sebi odgovoriti na dve vprašanji. Mi namesto tebe ne moremo odgovarjati. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti