Knjige o dekoraciji peciva

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

tema odprta - 13. jul 2008 16:26 | ogledi: 3.237 | odgovori: 8

Pozdravljeni!Zanima me če ima mogoče kdo knjigo o dekoraciji peciva predvsem tort.Vem da se dobi na spletu kar nekaj knjig,rada pa bi imela knjigo kjer so opisani postopki dekoracije npr.izdelovanje živalic, rožic ali tehnike risanja na torto oz pecivo.Če je kdo naročal iz tujine podobno knjigo bom hvaležna za informacije. Lp in prijeten začetek tedna.

anemona

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. jul 2008 17:08

Anemona, nekaj imajo v pekarni Vrhnika na Brnčičevi. Sicer pa imaš vse to, kar si napisala da želiš, na internetu (ne knjig, ki jih kupiš) v tekstualni obliki ali videih. Greš na google in dobiš praktično vse. Na www.youtube.com vtipkaš, kar bi rada...na začetku magično beseo "how to"...recimo "how to write on cake" ali "cake decorating"...ali "how to make gumpaste teddybear", "gumpaste rose"...pa boš dobila še video. In to ne samo enega, pri strani bo še ogromno drugih povezav...da se ti zmeša! Lahko cele ure presediš zraven. Dandanes je res vse že tu pred nami, pa da ne boš zapravljala za drage knjige... Poskusi že danes zvečer, boš jutri težko vstala . katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

14. jul 2008 18:39

Katka,hvala za linke, nekaj sem jih že videla vendar sem obsedena z knjigami .Imaš prav da so zelo drage verjetno bo bolje de si ogledam linke in denar "šparam" za kakšno torto.Rada bi bila tako dobra v dekoraciji kot si ti in nekatere umetnice na kulinariki.Hvala in dobro peko ti želim anemona

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. jul 2008 19:02

Dostikrat se kaka taka knijga dobi v Konzorciju. Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. jul 2008 20:32

Ni problem, smo tu :) Hvala in lepo se imej. Aja, knjigice imajo tudi v Sveisvašta, če te bo pot kdaj zanesla tja in če ti hrvaščina ni tuja. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

14. jul 2008 20:57

Pri nakupu knjige preko spleta je največji problem ponavadi ta, da nimaš vpogleda v knjigo (razen na amazon, kjer lahko pogledaš prvih par strani - ponavadi kaj več kot kazala ne vidiš). Drugi problem je ta, da poštnina ponavadi znaša skoraj več kot knjiga, saj so to ponavadi knjige z več kot 100 stranmi, ki so kar težke. Tretji problem pa je ta, da boš težko dobila knjigo, v kateri bojo tako splošne zadeve in notri vse tisto, kar ti želiš. Potrebovala bi kar nekaj knjig, da bi našla vse, kar rabiš. Ena od takih knjig, ki ima notri kar nekaj uporabnih stvari za začetnike je gotovo wiltonov yearbook, ki izide vsako leto in wiltonovi tečaji. Veliko informacij pa dobiš na netu, tako kot pravi katka. Glede pisanja na torte pa je itak vse v vaji. Za začetek si sprintaš abecedo (v iskalnik vpiši font, script ali kaj podobnega), čez daš vrečko in gor prerisuješ črke. Mislim, da je to kar dobra vaja. matilda

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

15. jul 2008 9:29

Hvala vsem ,dali ste mi veliko uporabnega,predvsem pa nekaj ur sedenja za računalnikom.Prijeten dan! anemona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti