Ave marija za poroko

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

tema odprta - 7. jul 2008 17:17 | ogledi: 4.900 | odgovori: 11

Katera Ave Marija je za poroko bolj primerna: Bachova ali Schubertova?

Če je kdo o tem podučen bi bila zelo vesela mnenja.

Hvala in lp

Marna

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. jul 2008 18:46

Ob predpostavki, da bo izvajalec nekdo, ki ima lep glas (če bo izpeljana tudi vokalno) in nekdo, ki je dober korepetitor, sta primerni obe. Meni osebno je sicer bolj pri srcu Bachova, je pa res, da je Schubert v osnovi bolj romantično usmerjen, če povem bolj po domače. Drugače pa- če imaš na voljo dobrega korepetitorja in še sposobnega, recimo violinista, potem je pretresljivo lep komadek Meditacije (Gilles Massenet). Povej malo več- ob katerem delu poroke bi rada glasbo, kdo naj bi izvajal (samo pevec, pevec in spremljava, spremljava in inštrument, itd.) fresh

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

7. jul 2008 22:39

Ti sporočim, ko pride mož domov, to je njegovo področje. Sicer jih ne poje , ker po tem bi vsi zbežali iz cerke , ampak igra v kvartetu ali kakšni drugi sestavi.

Ga bom vprašala.

lp

mizarka

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

8. jul 2008 6:41

Marna , primerni sta obe, saj gre za za isto besedilo. Drugo je glasba, za katero ima pa vsak, tudi neglasbenik, svoj okus. Če tvoj mož igra v komorni sestavi, predvidevam, da je dober glasbenik in bi bila izvedba ene in druge  diobra. Ni pa redkek pojav, da je dober instrumentalist slab pevec.

Mic

neznan uporabnik

8. jul 2008 8:22

Marna, pozdravljeni, ste že kdaj slišali Caccinijevo Ave Mario? Poglejte na youtube in jo poiščite v izvedbi Sumi Jo. Dih jemajoče ... jancka

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

8. jul 2008 10:26

Hvala vsem za odgovore. Izvajala se bo vokalno ob spremljavi orgel. jancka - poroka je to soboto, zato prideta samo ti dve v poštev. Ti dve poznam, tvojega predloga pa še ne in ne bi rada zdaj na hitro eksperimentirala. Sicer pa bom verjetno kar Bachovo izbrala. Marna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jul 2008 10:59

Lučka, a dobite na porokah potem še Ironsa in DeNira - mislim, Moricone, pa film Misija in te stvari...? Vendelina jr.

neznan uporabnik

8. jul 2008 11:00

Aha, potem pa je že prepozno. Jaz sem na porokah slišala že obe, velikokrat obe na isti poroki: eno med samim poročnim obredom, drugo na koncu. Izberite tisto, ki vam je bolj všeč, primerni pa sta zagotovo obe. jancka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

8. jul 2008 17:49

Vendy,ce se slucajno "spreobrnes "in se porocis cerkveno,ti zrihtam nekoga( mam veze na glasbenem podrocju, ves!) ki ti zapoje ...Angele Dei,qui custos es mei,me,tibi commìsum,pietàte supèrna... da pozabis reci: da!Pa se kaksno oboistko zraven. Ave Mario pa na nasem koncu na porokah bolj poredko slisimo, ce ze, potem Gounoda.Bolj Panis Angelicus. Aja, De Niro se nam je pa zameril -saj ves,storie z drzavljanstvom... Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 08. jul 2008 17:52:14

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti