Vege klasike

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

4. jul 2008 19:31

Evo, še moj seznam: Ajdova kaša z ohrovtom Kruhov narastek z zelenjavo in sirom Testeninski narastek s sirom Koruzni narastek po mehiško Chili con carne s tortiljami Polentna pizza Kitajski riž ali rezanci Rižote (s krompirjem, zelenjavo, s sojinim mesom) Zelenjavni cvrtnjak (bučke, paprika, por, paradižnik, melancani, šampinjoni) Lazanja (zelenjavna, lečina) Pražen krompir z bučkami Ohrovt s krompirjem Blitva s krompirjem Štruklji (sirovi, špinačni) z omako Zeljni rulada (krompirjevo testo) Sataraš Cvetača na drobtinah Zeljne krpice Pizza Dušena zelenjava s krompirjem Paprike polnjene s krompirjem, pečene v pečici Paprike polnjene z zelenjavnim rižem Kaneloni (z zelenjavo, s sirom, s skuto in špinačo) Gobova juha z ajdovimi žganci Kumarična juha Repa, kislo zelje in pire krompir Polpeti (bučkini, sojini, lečini) + priloga ali izdatnejša solata Ocvrta pečena paprika + priloga ali izdatnejša solata Ocvrte bučke, melancani, cvetača, čebulni obročki, šampinjoni + priloga ali izdatnejša solata Ocvrto sojino meso + priloga ali izdatnejša solata Zelenjavne juhe: - kremna, - zelenjavna z ajdo, - korenčkova z zdrobom Enolončnice: - jota, - ričet - pašta fižol - krompirjev golaž - buranja Testenine in njoki: - s paradižnikovo omako z olivami ali sojinimi koščki - s pestom - z brokolijevo omako - s porovo omako - s sirovo omako - z gorgonzolno omako - z lečino omako - z grahovo omako Priloge: - pražen krompir - pire krompir - zelenjavni riž - v pečici pečen krompir - mlinci - polenta (koruzna, krompirjeva) - kroketi - kus kus - matevž Omake: - korenčkova - špinačna, - sladko zelje - ohrovtova - iz brstičnega ohrovta - iz stročjega fižola - bučkina - grahova Dodatne jedi: - šmorn, - palačinke - rižev narastek - skutni žličniki, skutni štrukelj - zdrobovi žličniki - krompirjevi svaljki - vaflji - miške - krompirjev štrudl - ocvrte kruhove rezine - bruskete z mozzarelo - topli sendviči - sveže žemlje in razni namazi, zelenjava katjushka

Celinski tajpan  

član od: 7.5.2008

sporočila: 45

5. jul 2008 15:44

MamaF, saj tvojega pisanja sploh nisem vzela za slabo. Samo zanimalo me je o vegetarijanskem kebabu, saj tudi meni tu nekatere stvari enostavno ne gredo skupaj. Kebab pa vegetarijanski... Celinski tajpan

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

5. jul 2008 17:32

Hvala, ker se res nisem imela namena tebi posmehovat. No, zdaj po informacijah od jagodas itak vidimo, da gre pri tem "vegeterijanskem kebabu" za en navaden (oprostite izrazu) nateg - da prodajaš priloge s kruhom kot "vege kebab" se mi zdi pa res zelo zelo podcenjevalno do strank. (Ker nam je vsem jasno, da je kebab oz grško gyros ime za na rezine MESA, ki se pečejo nabodene na vrtečo os in se jih sproti na tanko obrezuje ter daje v "pito" in dopolni s prilogami.) Po tej logiki bi si lahko nekdo izmislil prodajo "pleskavice v lepinji" za vegetarijance....beri: lepinjo s čebulo in ajvarjem. Ah, ti trgovci.... mamaF - Mojca

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

5. jul 2008 18:38

mamaF je napisal/a:
Po tej logiki bi si lahko nekdo izmislil prodajo "pleskavice v lepinji" za vegetarijance....beri: lepinjo s čebulo in ajvarjem. mamaF - Mojca
Spomnim se, da je že 7 let nazaj obstajal vegi-Hot-Horse (Ljubljančanom je H-H že desetletje znan po konjskih in mesno-sirnih pleskavicah v lepinjah, pa tudi žrebičkovih zrezkih), ki tudi ni bil (mogoče se vedno je..) nič drugega kot lepinja in možnost izbire enakega (zelenjavnega) nadeva kot za mesni-H-H, le brez (mesne) pleskavice (zaradi katere H-H sploh je to kar je). Tako da žal, mamaF, če se Ti je slučajno porodila zamisel o odprtju kakšne stojnice sredi Čopove s totalno izvirnim in ekstravagantnim hitom tega poletja... se boš žal morala domisliti česa (bolj)novega.. vesoljka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti