Izkoriščanje starejših

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

tema odprta - 27. jun 2008 22:18 | ogledi: 7.664 | odgovori: 41

...ne vem, tako sem besna! Pred kratkim je soseda dobila neko pošto, da je vabljena v neko gostilno na prezentacijo nekih izdelkov(konkretno posode). Zraven je pripadalo tudi neko kosilo(pasulj).

In seveda, ker itak nima kaj početi se tega "druženja" s kolegico udeleži. Naj bi bila kratka prezentacija, neko izpolnjevanje ankete... nič ne piše o prodaji le teh izdelkov.

No, ti "organizatorji prezentacije" so tako vsiljevali to posodo, da so te boge upokojence peljali celo na banko po denar, če ga niso imeli s sabo!!! Da ne govorim o ceni!

Ali so lahko še bolj nagravžni? -oprostite izrazu

beli

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. jun 2008 22:39

beli, kaj, ko bi na inšpekcijo nalsovila tole???

rimljanka - zasebno mnenje

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. jun 2008 22:39

Posoda, odeje, razni masažni aparati ... vse to se prodaja na tak način. "Nobenih obveznosti nimate, zastonj večerja, druženje s prijatelji ..." blabla. Se dogaja, ja. Ciljna publika so pa res največkrat upokojenci. Atina

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

27. jun 2008 22:43

Ja, sem tudi že razmišljala o inšpekciji. Počakala bom, da spet dobi tako vabilo in grem zraven, da vidim kako to poteka. Grem, pa še posnela jih bom. Pol bojo pa vidl hudiča! beli

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

27. jun 2008 23:29

res je nesramno, vendar "bogi upokojenci" imajo pravico reci: ne, ne bom kupil/a. toliko o tem pomarandza

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

27. jun 2008 23:39

Jah, seveda lahko vsak reče NE. Samo nekateri so res hujši kot otroci in nasedejo vsem mogočim. To pa ne pomeni, da jih lahko vsak po suhem izkoristi in nategne. beli

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

28. jun 2008 0:30

spet: NE zagovarjam njihove tehnike - zdi se mi - kot si sama zapisala - totalno nagravzna... - VENDAR - se vedno imajo izbiro reci NE - in da.. zalostno je, vendar je tako, da si za svojo naivnost kriv cisto sam. ce si naiven, te pac izkoristijo. seveda to ni prav, vendar tako pac je. konec debate. na napakah se ucimo pomarandza Sporočilo je spremenil(a) pomarandza dne 28. jun 2008 01:10:01

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

28. jun 2008 2:39

beli je napisal/a:
Samo nekateri so res hujši kot otroci in nasedejo vsem mogočim. To pa ne pomeni, da jih lahko vsak po suhem izkoristi in nategne. beli

 

 Napisala, kot bi hotela jaz

Lep dan in veliko se smejte

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

28. jun 2008 7:16

Jaz imam pa tako izkušnjo. Ena moja sorodnica, tudi upokojenka, je šla na tako predstavitev in ni potem nič kupila. Na njeno presenečenje je morala večerjo plačati sama, kar so povedali šele na koncu.

lp Saša

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

28. jun 2008 7:48

Mene kličejo vsak mesec. Npr. dobili ste komplet posod za mikrovalovno pečico. Po njo naj pridem v bližnje gostišče takrat in takrat ter naj pripeljem zraven še partnerja. Grozno so vsiljivi in vedno rečem ne, a tako dolgo težijo, da rečem ok. Pošljejo mi neko potrdilo, me nekaj dni prej še enkrat pokličejo, da ne pozabim, a itak da vseeno ne grem. Moja soseda to redno hodi, vendar ni še nikoli plačala nič sama, res pa je da vsake toliko kaj kupi. barby

Crystal  

član od: 14.9.2007

sporočila: 7

28. jun 2008 9:33

Ti upokojenci so se rodili v drugih časih in čeprav je zelo težko razumeti, še vedno jih kdo lahko "nategne". Poleg tega pa se teh stvari verjetno udeležijo iz drugih razlogov, kot so želja po druženju, da se jim kaj dogaja. Vsekakor mislim, da je treba starejšim pomagati in jim dopovedati, da so te stvari nateg, ne pa da se jih prepušča tistim, ki naivnost ali bolje nevednost in ranljivost starejših izkoriščajo in na ta način polnijo svoje denarnice. Crystal

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti