Izkoriščanje starejših

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. jun 2008 15:48

Da gre za izjemno prefriganost in agresivnost pri prodaji nekaterih izdelkov, zlasti izven prodajnih prostorov, dokazuje tudi lansko leto sprejeti zakon, ki kaznuje nekatere prakse. Je že moralo biti hudo, če je zakonodajalec skušal narediti red.

Tule je predpis in brez težav bi lahko kak poziv ali obisk našli v določbah, kaj je prepovedano

http://www.uradni-list.si/1/content?id=80751 .

F r i n a

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

28. jun 2008 23:09

Tudi sama sem bila na tovrstem kosilu. V igri so bile odeje in jedilni pribor. Besramno drago. Če si kupil jedilni pribor je stal starih 350 jurjev, če pa odejo in jogi in ostale pritikline pa je bilo to zastonj zraven. Noro, kajne? Pa še zagotovili so, da odejo naredijo po meri, teži itd...

Aja, pa še neko žrebanje je bilo na koncu in nekaj nas je dobilo Španijo v terminu predsezone in posezone. (maj in september). S tem, da je bila cena zelo visoka in še to ne bi vedela, pa sem v istem letu za točno polovico manj denarja letovala v Španiji, avtobusni prevoz, Monte Carlo, ....in vse kar spada zraven po izjemni obali tega dela morja.

 

Toliko o teh ugodnih ponudbah. Verjento je tako ali tako vseeno, koliko ljudi nažgejo s prodajo. Če samo enega ali dva na predstavitev, je potem itak vse poplačano.

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

29. jun 2008 9:47

Imam pa jaz eno smešno zgodbico, ko je prodajalec dobil kar si je zaslužil. Bilo je pri stari mami.

Prodajal je aparate za merjenje pritiska.

Stara mama ima na vratih vhodnih vratih tisto zaveso, da ne gredo not muhe. Kdor je pameten najprej poprime za kluko in se tako tudi prepriča, če se vrata odprta ali zaprta. Ta bučk je pa rinu no in se je oreng zabil v zaprta vrata.  Joj kok je bil hud.  Seveda je bil potem tudi zelo žaljiv, ker nista hoteli nič kupt oz. se je kar dru in govoru, da jima bo žal, ker ne bosta kupili. Seveda pri nas je bilo veliko smeha, njima se je prav fest zdelo, da se je to zgodilo.

katti

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. jun 2008 11:51

katti:  bravo stara mama

 

pomarandža: Ja, odločiš se seveda sam, ampak ali  si že kdaj kaj slišala ali brala o pranju možganov? Obdelava ljudi na takih prodajah gre kar nekam v to smer. Tako kot nekdo lahko dvigne 100 kg, drugi pa niti 20, je tudi s psihično močjo. Ni je narava vsem dala enako, z leti peša, na starost močno opeša, kar boš lahko občutila na lastni osebi, če ti je odmerjeno dovolj veliko število let.

Cila

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

29. jun 2008 12:28

draga cila :D ce bi bilo to pranje mozganov... (naj se dodam enega smeska :D ) zakaj pa mislis da nasedajo zvecina "ubogi (naivni) upokojenci" ?? tudi avtorica posta se zgraza nad izkoriscanjem le-teh. seveda se z njo strinjam. tudi sama sem bila na ze vec taksnih predstavitvah - in ti povem :D se nikomur ni uspelo mi "oprat mozganov" :P verjamem pa, da je lazje reci da "so ti oprali mozgane" - kot pa priznati, da smo naivni, in da smo nasedli :) to pa! :) ^^ pomarandza

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

29. jun 2008 15:41

Pred leti smo se ene take predstavitve udeležili na morju.Ena slovenska firma je na otoku imela predstavitve po hotelih.Dragi so bili nenormalno.Smo obljubljeno pijačo raje plačali in jo kmalu ucvrli s terase.Sicer pa osebno mislim,da starejše izkoriščajo še na druge načine.Vsaki dan delam z njimi pa mi je velikokrat zelo hudo,ko vidi da trpijo čeprav si tega niso zaslužili.Naša država pa nima posluha za naše pritožbe in prošnje o povišanju normativov.Zame osebno je tudi ti izkoriščanje ostarelih,ki niso sami krivi da so dočakali starost.Potempa jim še vedno nemoremo prisluhnit in jih poslušat,ko si želijo. chappy

menci  

član od: 26.2.2006

sporočila: 84

29. jun 2008 16:07

Pred leti sem poznala starejšo gospo (niti ni bila tako zelo stara, je bla pa očitno dementna), ki so jo kar po vrsti prodajalci od vrat do vrat pripravili do nakupa aparatov, posode, odej, zdravstvenih pripomočkov, knjig - ni da ni. K meni se je hodila opravičevat, da ne more na določene predstavitve, kamor so jo vabili (očitno je mislila, da mora it, če je že povabljena) in prosila, da ji zapakiram kupljeno blago, da ga bo vrnila prodajalcu. To slednje se je zgodilo šele, ko so ji zarubili že dobršen del pokojnine in ji je nad glavo viselo še nekaj tožb in rubežev. Toliko o poštenosti prodajalcev in o naivnosti kupcev. Mene ne bi našponali, dementnega starčka si pa očitno vsak lahko privošči. (""); lp menci

neznan uporabnik

29. jun 2008 21:59

STAREJŠI,a mi lahko kdo pove, kdaj lahko za nekoga uporabimo besedo starejši. a je to 30,40,50,60,70 let. demenca se z leti ne pojavi pri vsakomur. zoprno mi je razmišljanje,da je vsak 60-70 pa tudi 80 let star človek nebogljen in se ga da....... pa lep pozdrav. *****

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

29. jun 2008 23:15

Z Mladinsko knjigo imam tako ali tako "čudovite" izkušnje No glede teh predstavitev,sva pa bila z možem že povabljena pred časom in sicer v gostišče ,ki že kar nekaj časa ne obratujeJe pa bilo zanimivo kaka dva tedna nazaj,ko smo kar vsi v naši hiši dobili povabila in vsi smo zadeli nagrado - komplet nožev.Nadvse zanimivo,ni kaj!Taščo so klicarili tri dni, vsakokrat jih je zavrnila,pa še kar.In ravno ko mi je o tem razlagala je možu zvonil telefon,on za to ni vedel,in sem po razgovoru razbrala za kaj gre,ter mu rekla naj kar prekine.In glej ga zlomka!Čez kake pol ure so klicali še mene.Najprej sem hotela izvedeti od kod jim moja številka?Taščo so klicali na hišni telefon,moža na mobilni - oba sta sicer v imeniku,jaz pa ne!Že tašči so razlagali,češ kako da je bila naključno izžrebana in da grejo po imeniku.No meni je začela vsiljivka na drugi strani tveziti isto.Ko sem ji povedala,da je to nemogoče,ker moje številke ni v imeniku,ji napela par krepkih in ji zagrozila s prijavo je prekinila!No,zdaj je mir.Sem pa tašči svetovala,naj drugič takoj zahteva popolne podatke kdo kliče,od kod mu številka in za katero podjetje gre.Ali pa se enostavno sploh ne pogovarja ampak enostavno spusti slušalko. Kristina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti