Krompir cveti

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

31. jul 2011 18:58

Hojla.

 Ali je potrebno podtaknjence namočiti v prašek za hitrejšo ukoreninjenje ali ne ????

 

Hvala vsem za odgovor

GOGICA

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

31. jul 2011 20:52

Škodilo ne bo, čeprav bi bilo dobro vedeti, o katerih potaknjencih govoriš.

rimljanka

kozamurnik

sporočila: 2311

1. avg 2011 6:33

Gogica verjetno misli POTAKNJENCE, ne podtaknjence Ipomee batatas. V vodo jih lahko daš brez v praška za hitrejšo ukoreninjenje, v nekaj dneh naredijo koreninice in potem jih previdno presadiš v lonec.Korenince ki se razvijejo v vodi so bolj občutljive kot tiste, ki se razvijejo v zemlji, ki so močnejše, ampak potrebujejo več časa da se ukoreninijo. Tisti prašek je pa za moje pojme bolj lari fari. Sem naredila preizkus in ni bilo nobene razlike med potaknjenci, ki sem jih namočila v prašek in tistimi brez. murnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. avg 2011 9:10

kozamurnik je napisal/a:

Tisti prašek je pa za moje pojme bolj lari fari. Sem naredila preizkus in ni bilo nobene razlike med potaknjenci, ki sem jih namočila v prašek in tistimi brez.
murnik

Če je pravi za prave potaknjence nikakor ni lari-fari, vsebuje ustrezno kobinacijo rastlinskih hormonov, ki pospešujejo ukoreninjanje. Na podlagi enega poskusa ne moreš delati posplošitev. Seveda pa uporabljamo prašek samo za potaknjence, ki jih damo v prst, v vodi se učinek praška izgubi, ker se v vodi razprši in njegova koncentracija in več omembe vredna.

rimljanka

kozamurnik

sporočila: 2311

2. avg 2011 1:26

Rimljanka, uporabila sem pravi (za pospeševanje rasti korenin pri listnatih in mehkejših potaknjencih) in sicer sem imela 30 potaknjencev, 15 sem jih namočila v prah, 15 ne. Oboji so rasli in se razvijali polnoma enako, glede na velikost pač. Temu ne bi rekla posploševanje, sploh ker tudi sicer nisem edina, ki tako misli-tudi nekatere moje prijateljice pravijo, da niso opazile kakih posebnih učinkov. Zase vem, da ga ne bom več kupovala, tako ali tako se mi vsi potaknjenci primejo tudi brez njega in so se moji mami tudi, ko ga sploh ni bilo . Da so le ostali pogoji izpolnjeni gre komot tudi brez tega. murnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. avg 2011 9:11

Vsak po svoje pač.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti