Lignji

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

tema odprta - 23. nov 2002 17:41 | ogledi: 3.372 | odgovori: 3

Zanima me kako naj pripravim lignje na žaru doma v teflonu? Kako olje uporabiti? Kako narediti tisti preliv, ki se pol prek prelije? Imam 1 kg lignjev in bi jih rada res kvalitetno pripravila.

In pa kako naj naredim polnjene s šunko in sirom in kako narediti omako?

Prosim pomagajte.

Lp,

Tatjana

Marko137  

član od: 20.9.2002

sporočila: 6

24. nov 2002 2:57

Živijo! Jaz pripravljam lignje na žaru na naslednji način: - lignje očistim in dobro osušim, če ne jih loviš po celi kuhinji, - v ponev dam olivno olje in jo dobro segrejem, - na ponev dam lignje in jih na hitro opečem (na močnem ognju 2-3 minute) - ko so pečeni jih posolim po okusu in prelijem z tržaško omako, ki sem jo pripravil že mekaj ur prej. Tržaško omako pripravim iz drobno nasekljanega česna in peteršilja, kar zmešam v skodelici in dodam olivno olje. Kalamare navadno polnim s sirom in kraško panceto, pri čemer pazim, da polnila ni preveč, ker pokvari okus kalamaru. Pripravljam pa jih enako kot na žaru. Če v polnilo ne daš preveč sira potem jih ni potrebno niti zašpiliti, ker sir ne bo iztekel, v nasprotnem primeru pa jih raje zašpili z zobotrebcem ali pa zašij. Upam, da ti bo všeč in dober tek.

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

24. nov 2002 7:42

Marko, najlepša hvala. Danes bomo jedli po tvojem receptu. Se že veselim. LP, Tatjana

Marko137  

član od: 20.9.2002

sporočila: 6

24. nov 2002 8:54

Tatjana, prosim, da sporočiš, kako ti je uspelo in ali so ti bili lignji všeč. LP, Marko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti