Kaj kuhati v campu?

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

18. jun 2008 16:25

Mi v kampu skuhamo skoraj vse, tudi govejo juho. Se pa strinjam, da ni lepšega kot na morju zjutraj skuhati kavo.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. jun 2008 16:26

No hvala za lušte! Začetnica

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

18. jun 2008 16:29

Ežoj, previdno s travarico! Je zadnjič Jelinčič pl. razlagal, da je v njej vinska rutica, ta pa baje uspava petelinčka. So jo v samostanih devali v pijačo, da bi bil mir. lp robida

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. jun 2008 16:58

Mičkene količine imajo pa nasproten učinek

LP

cervus

White Daisy  

član od: 18.2.2007

sporočila: 185

18. jun 2008 17:20

Mi kuhamo: testenine na 100 in en način (bolognese, s tuno, milanske, carbonara...), juhe iz vrečke (goveja, gobova, špargljeva, paradižnik, cvetačna, fižolova...), rižote (mesne in zelenjavne), pečemo čevapčiče, pleskavice, ražnjiče, ribe, zrezke v omaki (goveji-naravni, puranji in piščančji v smetanovi omaki), piščančji paprikaš, pečemo in cvremo zelenjavo, pečemo tudi palačinke (če je sila in nam pade sladkor). ....in še in še je tega Če se še kaj spomnim ti napišem:)) Lepo kampiranje ti želim! Ja, in jutranja kavica z dodatkom:) na morju res pogreje srce in duha. White Daisy

simOnetka  

član od: 22.2.2007

sporočila: 17

18. jun 2008 17:50

hrenovke, paštete... mislim da je pa petelinji zajtrk, potem kava najpomembnejša na morju... Sonce sije zate (J. Joyce)

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. jun 2008 18:56

Robida je napisal/a:
Ežoj, previdno s travarico! Je zadnjič Jelinčič pl. razlagal, da je v njej vinska rutica, ta pa baje uspava petelinčka. So jo v samostanih devali v pijačo, da bi bil mir. lp robida

 

Dobro, da vem jo bom kupila možu za rojstni dan.

jade

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. jun 2008 19:19

Joj punci, čim manj mislit na hrano pa čim več uživat!!! Štiri leta nazaj sva šli s prijateljico na "Sindikalni izlet slovenskih gospodinj za 2 osebi" na Lastovo za en teden. Karta za trajekt je bilo moje darilo njej za 30. rojstni dan. Kako je bilo lepo pakirati nahrbtnik samo zase (sicer imava obe po 2 otroka in 1 moža)! Itak, da sva prej doma napolnili hladilnik in omare z oblekami, ampak občutek neuzmerne svobode, ko sva na Reki sami s svojima nahrbtnikoma stopili na ladjo, je bil božanski. Hrana in posoda? Jaz, ki sem bolj kampersko izkušena, sem s sabo celo vžela švicarski nož, 2 plastična krožnika, po 2 žlici in vilici in dva lončka. Sicer pa dozo neskafe-kapučina, v bližnjem marketu nabavljeno hladno pivo in slane "grickalce". Na Lastovu sva na plaži in na poti živeli od sadja, zelenjave in kruha, vmes sva skočili na pico, pašto, školjke in tako v konobo, glede na dejstvo, da sva materi sveh otrok, se mladih fantov nisva drznili preveč nadlegovati, so naju pa starejše gospe, domačinke, s katerimi sva se zapletli v debate, dvakrat pogostile z večerjo! Glede na to, da je bil to zame po xxx letih prvi dopust, kjer mi ni bilo treba skrbeti, če je kdo žejen in lačen, vama povem, da sem brez prisotnosti kakšnega koli kuhalnega pripomočka uživala kot nora!!!! Bova še ponovili! Kar nekaj znank nama je reklo "joooj, kej marata, super sta si privoščle..", a članstvo v najinem sindikatu se še zmeraj ni nič povečalo! mamaF - Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. jun 2008 20:39

Še samo jaz sem manjkala pri petelinjem zajtrku...

Saj poznate tisto: se kura sprehaja po dvorišču, blizu petelin. Pa misli kura: seksal bi, jaz pa tudi. Ampak če ga počakam, bom izpadla kot kur...ba, če bom prehitra, ne bo nič. Najbolje, da se slučajno spotaknem...

 

Naši novi članici: kot jih je rekla večina: hrana je na dopustu dveh frendic najmanj pomembbna. Če že, kakšne testenine, malo prepražene zelenjave pa jajce gor in začimbe, pečene hrenovke...

Pa police z napol pripralčjeno hrano preglejta, tudi v zamrzovalniku se najde na pol pripravljena hrana, za počitnice je to dovolj kuhe.

Meni goveja juha, golaži, pečenke in zrezki v omaki ne sodijo v poletno vročino, raje ribe in podobna lahka hrana, kvečjemu kakšna morska rižota...

 

Pa nasvet o tem, naj frajerji kupujejo hrano, upoštevajta, petelinji zajtrk je pa lahko zastonj...

 

Mamamia

mamamia

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

18. jun 2008 21:00

hehe jade, jaz tudi :)) Moram ga edino še prepričat, da je proti prhljaju ali kaj podobnega.

LP

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti