Španija

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

6. apr 2015 18:08

Midva sva bila po navedenem Palminem programu nekje štiri ali pet let nazaj. Nobene slabe kritike. Vodič odličen. 

Hotel in hrana super. Kdor je želel je bil s skupino, ostali pa po svoje. 

V času, ko sva bila midva, je bilo precej toplo, tako, da nisva kupovala mesnih izdelkov. Sicer pa ti vodič svetuje kje in kaj se splača. 

dixi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. apr 2015 21:33

dixi je napisal/a:

 

V času, ko sva bila midva, je bilo precej toplo, tako, da nisva kupovala mesnih izdelkov. Sicer pa ti vodič svetuje kje in kaj se splača. 



dixi

 

To veš, da dobijo vodiči neko provizijo (tako v materialnih dobrinah kot denarju), če pripeljejo skupino turistov v določene trgovine? Nisi vedela? Zdaj veš in povem ti iz prve roke (kot turistka), da niti približno ni res, da so tiste trgovine z najugodnejšimi cenami. 

 

@limnol, strinjam se s tem, da lahko povsod naletiš na slabo hrano. Več kot imaš dobrih referenc za kvaliteto, več takih lokalov boš našel. Midva sva bila totalno razočarana nad poulično hrano na Tajskem. Glavni obrok je bil večinoma v kakem majhnem pajzlu, ki je bil dobro ocenjen na TRripAdvisor-ju. 

 

O hrani v Španiji na žalost ne morem nobene povedat, ker tam res že zelo dolgo nisem bila. 

 

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. apr 2015 23:47

To o vodičih drži kot pribito, a če ne hodiš naokoli drugače kot z agencijo tudi ne moreš imeti drugačnih izkušenj kot da verjameš vodiču vse, kar reče. 

 

Glede hrane na Tahskem - navdušena sem bila tako nad ulično prehrano, sploh ker sem nora na pečene rezance,  kot nad tisto v "pajzlih", daleč najboljše pa smo jedli na tržnicah.

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. apr 2015 1:50

mamamia je napisal/a:

 

 

Glede hrane na Tahskem - navdušena sem bila tako nad ulično prehrano, sploh ker sem nora na pečene rezance,  kot nad tisto v "pajzlih", daleč najboljše pa smo jedli na tržnicah.



mamamia

 

Mogoče sem se nerodno izrazila, jedla sva po večini v malih lokalih (ne v hotelih ali kakih fensi restavracijah), v enem celo 4x (Tealiscious Cafe v Bangkoku, ena top 5 jointov od več kot 8000ih) Tam sem jedla daleč najboljši rdeč curry in paenang, najboljši mussaman pa v plavajoči muslimanski vasici Koh Panyi. Malo po obroku sem bila vesela, da nisem prej videla, kako ta curry pakirajo.  Ženske so sedele na tleh, malo paste je šlo v lončke kar z roko, jasno, potem so se presedale, tako da so se z rokami opirale tal, z rokami nazaj v pasto in pasto v lončke... Neeee! In mi smo jedli curry iz te paste...in preživeli.  

Na eni od tržnic sem jedla njihovo ribo, kar je bil verjetno najbolj neužitna zadeva, kar sem jih jedla, pa ne zaradi okusa, ampak ker je bila čisto preveč pečena. S pad Thai-jem ni nič narobe, če imam izbiro, ga pustim ostalim, ker so njihovi curriji ena taka fantastična eksplozija okusov, da imaš kar en karneval v ustih. 

Saj ne rečem, jointi ali restavracije ni nujno, da imajo boljše higienske razmere, (po principu, ne vidiš in se ne dogaja), ampka ko vidiš nekoga, ki kuha, sedeti na tleh in se čohati po podplatih, potem gredo pa hrano mešat/kuhat...ajoj. Ne morem, res ne. 

 

 

A kdo ve, kako je s hrano na Poljskem? 

 

 

 

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2015 8:30

Ko sva midva bila na TAjskem, se je mož zadnji dan zastrupil v eni kao fancy restavraciji, sva pač rekla da greva za slovo v eno boljših nekaj pojest ...

 

NA plavjočih tržnicah smo tudi videli, kako krožnike, iz katerih jemo, kar v reki perejeo, takole s čolna roko s krožnikom v reko potisne in to je to. Plus vse ostalo, kar si rekla. A dokler ne veš, ne boli.Tista ulična prehrana, ko imajo vozičke pred seboj in tam hrano prirpavljajo, tista je pa meni neprecenjiva, in na običajnih tržnicah, tisti mali lokalčki, tisto mi je tudi bilo odlično. 

 

Glede Poljske: bila sem v Krakowu in smo dobro jedli. Seveda je odvisno od okusa in pričakovanj. Njihov žurek, mesno zelenjavna juha z gobami, pa juha iz rdeče pese, zajec v smetanovi omaki, razni žepki (piroške), jabolčna pita z metino kremo, sladkovodne ribe, na severu tudi morske.

Se najdejo zanimive jedi, tudi sodobna poljska kulinarika je presenetljiva (bila na eni predstavitvi), poudarek na zelenjavi in lahkih jedeh, kot pač sodobni trendi zahtvajo. 

 

Pa sire majo odlične, mi smo si v Zakopanih, po pokušanjih na stojnicah, eno lepo zalogo domov prinesli. 

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. apr 2015 15:41

mamamia je napisal/a:

 

Se najdejo zanimive jedi, tudi sodobna poljska kulinarika je presenetljiva (bila na eni predstavitvi), poudarek na zelenjavi in lahkih jedeh, kot pač sodobni trendi zahtvajo. 

 


mamamia

 

Jasno, da sem brskala, kaj vse kuhajo Poljaki, ker poznam v resnici samo polske kielbase, še te ne originalne in piroške, polnjene s krompirjem, torej njihova variana idrijskih žlikrofov. S tem, da so slednji dosti bolj imenitni. Nekaj mi pravi, da se bom držala njihove sodobne kuhinje.  

Vanja

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

7. apr 2015 15:51

Vanja, jaz sem bila v Krakovu lani konec avgusta, bilo je kar pošteno vroče, tako da mi sploh ni bilo do mesa, jedla sem krasno hladno juho iz rdeče pese in seveda poskusila tris pirošk, sicer pa sem živela v glavnem od sladoleda, imajo prav dobrega, vedno je svež, saj moraš navadno čakati v vrsti, in še pol cenejši kot v Ljubljani je!

teta torta

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. apr 2015 17:11

Par let nazaj so mojo boljšo polovico peljali v Krakovu na tradicionalno pojedino, kjer je dobil nek ginormous kos pujsa. Jasno da je mogoče pojedel četrtino. Do takrat sem mislila, da so takih porcij sposobni samo Američani. Slika je iz interneta. 

 



Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 07. 2015 17:12

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

7. apr 2015 17:49

Vanja, ali razumeš, da mi pri 30 stopinjah nič takega ni pasalo? Za oglede pa lahko priporočim

http://freewalkingtour.com/krakow,city,1.html,

2-urno vodenje je res zastonj, vodič je zelo dober, na koncu se odločiš, ali kaj prispevaš (ljudje - z mano vred - so dajali po 5 EUR). Imajo tudi "prehransko" turo, kjer je treba nekaj prispevati, vendar ne vem, kakšna je - glej zgoraj!

teta torta

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. apr 2015 18:03

Teta torta, seveda mi je jasno, da ti ni  pasalo, tudi meni bolj pašejo solate. Meni taka gora mesa niti sredi najbolj mrzle zime ne bi dobro dela. Tudi ne razumem, kako ljudje v konstantno vročih krajih pojedo toliko ocvrte hrane. Porto Ričani so znani po tem, tudi Tajci imajo kar veliko pohanega, da o jugu vzhodne ameriške obale ne izgubljam besed: Pohane morske hrane je povsod na pretek. 

Sicer malo tuhtam, kaj je dragi jedel, ko je bil par let nazaj tam in edino, kar mi je prišlo na misel, je bila tale šunka. Njemu bi bolj pasala njihova verzija segedinarja. 

P.S: Tele Free walking tours sem tudi že našla, se strinjaš z večino na TripAdvisorju, da je dobra zadeva.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 07. 2015 18:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti