Prometna nesreča - odškodnina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. jun 2011 13:11

ZAČETNICA je napisal/a:

Mamamia v katerem Mariboru tebi ustavljajo s kolesom? Meni samo v "štiklah", s kolesom me nihče ne šljivi.



Začetnica

 

V totem našem ...Kaj vem morda jim tako nesigurno ali celo betežno izgledam, da mi dajejo prednost?

Mi  mogoče ne bi, če bi bila v štiklah?

 

Samo res, v teh nekaj vožnjah s kolesom v službo nisem imela slabe izkušnje z vozniki avtomobilov. Se je pa vame skoraj zaletela kolesarka sredi Gosposke.

 

mamamia

mamamia

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

15. jun 2011 13:21

No, stanje v Ljubljani je katastrofalno. Da b kakšen voznik pešcu ustavil - samo v sanjah. Zadnjič mi je nekdo ustavil, pogledam registracijo, KR. Ni čudno, Ljubljančani (razen mene) redko kdaj ustavijo ...

Ali pa zadnjič, se peljem domov, po cesti kjer je omejitev 70, potem je križiče za v naselje, kjer je 50, in tam zavijam levo. Čakam, ker nasproti vozijo kar hitro (ker je 70) in ni vrag, nekdo se je pripeljal za mano s 70, niti toliko ni bil, da bi zmanjšal, kar trobil in trobil naj se umaknem. Očitno je to, da nekdo zavija v levo, povsem nesprejemljivo. Nekateri očitno mislijo, da je cesta njihova - ravna, brezv ovir, brez semaforjev, ker ko se njihova visokost kam pelje, mora biti vse prazno in nič ni ovira ...

Tako da kultura vožnje v Sloveniji se mi zdi katastrofalna, po eni strani tisti, ki spijo pred semaforji, ko to res ne bi bilo potrebno (ob konicah) in spet drugi, ki bi šli kar čez vse ...

tunna http://titabota.blogspot.com/

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. jun 2011 13:38

mamamia je napisal/a:

 

V totem našem ...Kaj vem morda jim tako nesigurno ali celo betežno izgledam, da mi dajejo prednost?

Mi  mogoče ne bi, če bi bila v štiklah?

 

Samo res, v teh nekaj vožnjah s kolesom v službo nisem imela slabe izkušnje z vozniki avtomobilov. Se je pa vame skoraj zaletela kolesarka sredi Gosposke.

 

mamamia



mamamia

 

A vidiš maš srečo. Jaz pa še kar čakam, da se bo vame zaletela katera, ki mi dolguje še tortico in penino, pa je ni od nikoder...

Začetnica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. jun 2011 13:49

No, no, tunna, edina pač nisi. Sploh pa, na cesti, ki ima več kot en pas v eno smer, nikoli nikomur ne ustavim, če obstaja možnost, da avto na sosednjem pasu ne bo ustavil. To mi je ena od najbolj pomembnih reči v prometu.

Moram pa reči, da vse le ni tako črno belo, kot slikaš ti. Res je kup neumnosti, ki jih delajo vsi, pešci, kolesarji, motoristi vseh rangov, avtomobilisti. Zdaleč najbolj nevarna se mi zdi vožnja po kolesarskih stezah v napačno smer.

Registrske tablice pa zadnje čase kaj malo povedo o tem, od kod je kdo.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti