Barva sten v dnevni sobi

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

13. jun 2008 11:08

Vendelina, dela Dalija so mi, kot vsakemu normalno izobraženemu človeku, znana in blizu. Vseeno pa se mi zdi takšna trditev močno pretirana! fresh

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. jun 2008 11:15

Ah, Dali... In njegova muza Gala...

lidka

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

3. sep 2008 10:12

se v novem mestu dobijo v kakšni trgovini barvni kartončki, po katerih bi skombinirala barve sten v stanovanju? ariella

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

3. sep 2008 11:20

http://www.strojnistvo.com/arhiv/baza_znanja/Ral%20barvn

 

A misliš Ral barvno lestvico? Vendar bodi pri izbiri previdna. Včasih pride do neprijetnih presenečenj. Posvetuj se s kakšnim dobrim mojstrom. Še bolje, z arhitektom.

 

 

barbara9

Sporočilo je spremenil(a) barbara9 dne 03. sep 2008 11:32:31

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

3. sep 2008 12:41

V moji novi dnevni sobi, ki bo dokončana čez pol leta, bo en star zelen kavč, ki sicer ni po mojem okusu, ampak za drugega trenutno ni €, zato bom steno popestrila v močno vijolično-škrlatno barvo, pa kaka vijola blazina bo na kavču. Strupeno, ampak meni bombastično. Začetnica

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

3. sep 2008 14:14

Ariella_3, če iščeč barvno lestvico, jo lahko dobiš oz. vidiš v vsaki trgovini, kjer prodajajo barve, tudi bližje kot v Novem mestu (npr. Mavrica). Vsak odtenek ti v hipu pripravijo v trgovini in zabava se lahko prične. Lp magnolija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. sep 2008 15:49

Če potrebuješ barvno karto zaradi idej samih, jo le nabavi, drugače se lahko znajdeš pa še kako drugače! Ko sem dobila idejo za oranžno dnevno sobo, sem pleskarju nesla kar svečko, ki je bila v pravem odtenku, za indigo modro kuhinjo in jedilnico sem nesla krožniček, za spalnico pa jabolčno zelen velikonočni pirh !

Mi bomo končno tudi začeli s preureditvijo spodnjega nadstropja. Ker bo to tak večnamenski prostor (velika plazma, orbitrek, sobno kolo in ostale mučilne naprave, ki jih premoremo , kakšna sedežna, blazine in vrv s stropa za tamalidve) in bomo v tem prostoru preživljali veliko časa, bo v našem, barvitem stilu! Stene bodo rumene in oranžne, morda kakšna marelična (je veliko sten, ker mislimo vsa vrata ven pometat in bo nastal en tak velik razgiban prostor), talna obloga bo v vijolični oz. lila barvi. Če bo slučajno kaj pohištva, bo obvezno naravna smreka.

Tako kot obožujem sonce, obožujem tudi barve!

jasna

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

5. sep 2008 12:14

Obstaja tudi ena knjigica novejšega datuma, manjšega formata, trdih platnic ... za lažje kombiniranje barv. Notri je veliko primerov raznih barvnih kombinacij za različne prostore v stanovanju, kaj se fino kombinira... Skratka,po moje uporabna reč. Zdajle se ne spomnim naslova, imeli pa so jo lani v DZS in gotovo jo najdež tudi v kakšnji knjižnici. Irena

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

5. sep 2008 12:52

Mislim, da je naslov te knjige Barvne sheme. Jaz sem si jo enkrat sposodila v knjižnici.

lp Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti