Kuhar v novem lokalu

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

12. jun 2008 11:21

Vendelina jr. je napisal/a:
Enostavno, greš v obrat, kjer je dobra kuhinja in potem tistega kuharja tam toliko časa prepričuješ, da da odpoved in pride k tebi. Plačaš mu toliko, kot zahteva, kupiš mu opremo, ki jo zahteva, preurediš vse, tako kot si chef izmisli - ker to še daje upanje na to, da posel stekel. V nasprtonem prrimeru pa.....boš sledila tistim, ki so odprli obrat in ga potem čez leto in pol v tišini zaprli. Vendelina jr.

Se popolnoma strinjam s tem. Na žalost je pa v veliki večini tako, da garajo po vsaj 10 ur/6 - 7 dni tedensko za minimalca + nekaj drobiža na roko. In skladno s tem se tudi izkažejo pri kuhanju. Malo denarja, malo muzike...Ko bo pa v glavah teh delodajalcev (upam, da jim bo delovna inšpekcija kaj kmalu malo bolj vestno pomagala pri tem) končno kliknilo, da dobro plačan personal tudi dobro in obilno dela (za svoj in delodajalčev ugled), pa še vseeno si lahko kakšen dan tudi odpočije, bo tudi zanimanja za ta in podobne poklice večje.

Ognjič

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jun 2008 11:23

Če Mabi zrihta kaj Špancev, Portugalcev, visoko raščenih Turkov ali pa - za kontrast- nekaj severnjakov, se takoj prislinim v žirijo! Vendar pozor - zaradi eura ne med 17:30 in 22:30. PS. Vendy, si bila predvčerajšnjim in včeraj ob 17:30 pred TV? Se je zelooo splačalo! mamaF - Mojca

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. jun 2008 11:26

Včeraj se je zelo zelo splačalo! Začetnica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jun 2008 11:34

Pa še malo resnosti. Mabi, moj svak je (za moj okus odličen) kuhar, trenutno "free lancer", to pa zato, ker se noče prijaviti na zavod za zaposlovanje. Vsega skupaj je kakih 9 let preživel v treh pretežno ribjih restavracijah, potem pa mu je bilo zadosti mizerne plače in je šel za spremembo za 7 mesecev na ladjo. Po prihodu domov se je prijavil na zavod in že takoj v istem tednu dobil ponudbe za delo : kiosk s fast foodom, kombi BoFrost in menza v srednji šoli. Take variante so baje ves čas zelo iskane, ker jih pač nihče ne mara..saj vemo, "nikakva" plača, 10 ur stanja na nogah, delo kot tekoči trak. Zdaj z enim od bivših sošolcev, ki je registriral svoje podjetje, delata catering in uživata. Svak pravi, da je dela zmera več, ljudje so pripravljeni vedno več "tvegati" - v smislu zaupanja kuharjem in njihovim sugestijam. Tako je lahko ostal kreativen, pa še zasluži prav dobro. Morda so tudi to razlogi, da na vašem zavodu za zaposlovanje ni dosti prijavljenih kuharjev! mamaF - Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jun 2008 11:36

Punci, ja, kaj pa mislita, da sem počela? Sem se že v torek fino zeznila z ogledom Seksa v mestu in nisem videla, kako je Zlatan Ibra-abrakadabra- himović zabil gol Nikopolidesu! Danes se pripopam pred tevejko - ne morem se odločiti, katera ekipa ima boljšega selektorja Loew ali Bilić, to je zdaj moja dilema! Zvečer smo pa itak na eventu, kjer imajo veliko plazem in bomo malo škilili na večerno tekmo! Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

12. jun 2008 11:48

 

Ognjič

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jun 2008 11:51

Jaaa, Proxima, tole je pa dobra ideja, po mojem bi si morale vsaj brke pripopat...potem pa naprej:))) mamaF - Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jun 2008 12:20

Vendelina jr. je napisal/a:
Punci, ja, kaj pa mislita, da sem počela? Sem se že v torek fino zeznila z ogledom Seksa v mestu in nisem videla, kako je Zlatan Ibra-abrakadabra- himović zabil gol Nikopolidesu! Danes se pripopam pred tevejko - ne morem se odločiti, katera ekipa ima boljšega selektorja Loew ali Bilić, to je zdaj moja dilema! Zvečer smo pa itak na eventu, kjer imajo veliko plazem in bomo malo škilili na večerno tekmo! Vendelina jr.
Vsaj za tolažbo: Zlatanov gol http://www.youtube.com/watch?v=fpPkG-eLg8k&featu http://www.youtube.com/watch?v=UtqemN1PpCk&featu mamaF - Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

12. jun 2008 12:27

Jaz pa videla Zlatanov gol, hehehe.

 

Čeprav za Croate nisem najbolj navdušena, me pa navdušuje selektor Bilić. Dečko je ob uspešni nogometni karieri v skoraj rednem roku končal še študij prava, mimogrede se še malo z glasbo ukvarja, izjave pa daje take, kot da v življenju ni stal na nogometnem igrišču (v mislih imam seveda sterotip o nogometaših kot ne najbolj brihtnih bitjih, ampak časi se spreminjajo). Res, Bilić je intelektualec od glave do pete.

 

Pa Grki imajo enega dobrega tipsona, sedmico nosi, sem pozabila priimek.

 

BTW, a bi bil v komisiji še kak prostorčke? Saj, če širijo člane nadzornih svetov, bi ve še malce komisijo razširile, bi jaztudi sodelovala???

 

Mamamaia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti