Winxice

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

11. jun 2008 12:55

Pri nas so winxice hvala bogu out, smo pa nasedli na čer ki se ji reče Bella Sara. Ta je šele nategancija, sploh ne vem od kod so ti konji prileteli (sploh ni risanka). "Pokec" petih kart stane 2,5 E, na vsaki je slika konja, spodaj koda s katero dobiš konja na spletni strani. Potem se s temi konji tekmuje, se jih neguje (ene vrste tamagoči, če se ga še kdo spomni), se jim kupuje dodatke.. za vsako kodo moraš kupit nove karte za nove konje... v glavnem nikad kraja. Tale mami je rekla, da bo kupila samo en, prvi "pokec" in basta. In ga je, otrok ima pa že cel kup kart, ki si jih med sabo izmenjujejo. Winxice pa - k sreči ni bila nikoli kaj preveč navdušena, risanko je parkrat gledala, zato da je bila v špilu pri debatah. Mamici osebno so pa všeč uni tamičkani njihovi ljubljenčki. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

11. jun 2008 13:03

tinca je napisal/a:
Pri nas so winxice hvala bogu out, smo pa nasedli na čer ki se ji reče Bella Sara. Ta je šele nategancija, sploh ne vem od kod so ti konji prileteli (sploh ni risanka). "Pokec" petih kart stane 2,5 E, na vsaki je slika konja, spodaj koda s katero dobiš konja na spletni strani. Potem se s temi konji tekmuje, se jih neguje (ene vrste tamagoči, če se ga še kdo spomni), se jim kupuje dodatke.. za vsako kodo moraš kupit nove karte za nove konje... v glavnem nikad kraja.
ojoj kje se pa to kupi da vem katerih centrov se izogibat, je naša Lara nora na konje bo treba nove naloge dat, če bo hotela še kaj takega...

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

11. jun 2008 13:14

Hej, strinjam se z veliko večino vaših zapisov. Meje morajo biti! In to trdne. Znotraj njih pa je možno biti mehak in prožen. Domišljam si (bo morda kdo, ki me pozna, to potrdil ali ovrgel), da pri nas vlada "schengen". Sama pa sem zrasla pod režimom "železne zavese", tako da sem zavestno dvignila rampo Winxicam. Še vedno se mi zdijo manj škodljive, kot pa Breatz-ike, Actionman-i, ninja želve, spider mani in ostala S****A. Vlado, glede programov z risankami se popolnoma strinjam z vami. Cartoonnetwork in podobne zadeve (celo Ringa-raja - razen winxic) so pri nas prepovedani. Francoski Tiji je zakon, tako kot naš Živ-žav. Sicer pa je zame najbolj poučna risanka Franček, pa še kakšen Mojster Miha in Tomažek, tudi Pujsa Pepa je OK. Še vedno pa menim, da punčke potrebujejo v določeni starosti tudi eno dozo sanj in pocukranosti. Mi smo si izbrali za to nalogo pač Winxice, ker so ravno "uletele". Tudi določena doza "hija" zadev je verjetno zdrava za fantke, vendar bom o tem razmišljala šele čez kakšna štiri leta. Zdaj jo še (ne)uspešno zatiramo v kali.

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

11. jun 2008 13:41

Tudi moja nečakinja pri osmih letih ne zamudi nobene risanke o winxicah. V glavi ima vse zgodbice, potem pa sem jaz tista, ki mora odigrati del igrice, ona je vedno Bloom,( ta dobra) jaz pa igram negativne like, seveda potem dobro zmaga, jaz pa sem fuč. Zdaj je odkrila igrico Winx v treh prav lepih škatlica, ki je nikakopr ne znamo dešifrirati. Tista navodila so dobesedni prevod, na spletu je isto. Kar ne morem verjeti, da pet odraslih ljudi ne more dojeti, kako naj bi se igrala ta igrica s kartami. Ali katera ve, kako se jo igra, da ne bi tistih lepih kart samo gledali? Iščem bolj enostavna navodila? Rebelde je njena druga obsesija. Nimam pojma od kje njej španščina, pa je en dan naredila celo predstavo, ki smo jo morali snemati, ob njenem petju in plesanju pesmi iz Rebelde. Obdobje, ko je pri meni celo dopoldne poslušala uvodno skladbo pa je hvala bogu mimo.Začenja se obdobje računalniških igric. Koliko časa ve dovolite, da je otrok na računalniku? angela33

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

11. jun 2008 13:45

7 ur na teden - kako si jih razporedi, je pa njegova stvar Irena

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

11. jun 2008 13:47

podobno tudi pri nas, na dan ena ura, ampak pri tem da so zabeležni pluski - 5 na dan (npr hranjenje psičke, pa zajčkov in pospravljanje, pa naloga prec iz šole, hrčki, pomoč starim staršem, pa ostalim doma...)

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. jun 2008 14:51

proxima je napisal/a:
Tko da... asketska vzgoja kdaj udari nazaj v poznih letih..:))))))))) lp, proxima

 

Meni se pa zdi, da se to ne dogaja tako poredko.....

LP

cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jun 2008 15:08

V nižji osnovki smo zbirali sklicie za opico Vali ali nekaj takega. Za zmagovito kombinacijo si poem dobil eno silno igračo/lutko. Enivej, jaz sem se hitro vključila v menjavo tistih slikic in v nadaljevanju tudi v prodajo slikic....skratka, če se spomnite tiste finte od Toma Sawyerja v nedeljski šoli, ko se zbirajo listiki za Biblijo... nekako tako sem se zadeve lotila. Moji starši ravno niso z blaznim veseljem dajali denarja za sladkane čikgumije in se je bilo pač treba drugače znajti. Skladno s tem sem hitro napolnila album, ga poslala in odbila rdečo lutko. Ampak JackPot je bila plava lutka. Od viška nalepk sem šla še enkrat v akcijo, napolnila album in ga poslala in spet dobila rdečo lutko. Sem se pritožila organizatorju. Dobila pisemce, da jim je žal, ampak da je plavih lutk zmanjkalo in a rdeča ni v redu? In sme imela dve rdeči lutki odveč. V tistih treh mesecih intenzivnega zbiranja, menjavanja, da ne rečem oblikovanja sekundarnega trga nalepk....sem doživela začetek in vrhunec otroškega zbiranja in otroške fanomanije za čemerkoli in potem me je minilo. Lutki sem razdelila: eno sem dala sestrični, drugo pa sosedovemu fantku. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 11. jun 2008 15:09:13

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. jun 2008 16:37

Hm, kako se svet vrti - jaz sem dobila modro opico, pa sem si ves čas želela rdečo..... Dobila pa je nisem za izpolnjen album, ker nikakor nisem mogla dobit papige s številko 60, pač pa sem (po sreči) dobila eno modro in eno rdečo slikico Vali. (uh, kakšni spomini, hehehe - se mi je kar milo storilo...)

Vendelina, normalno, da si dobila rdečo, kajti kolikor se jaz spomnim, se Tomu tudi ni izšlo vse v redu s tisto Biblijo - David in Goljat nikakor nista bila prva človeka na svetu...... Samo, Mark Twain je zagrnil nadaljni prizor z zastorom usmiljenja, ti si nam pa kar povedala....

LP

cervus

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

11. jun 2008 17:15

matilda je napisal/a:

pegasti je napisal/a:
Je tudi pri vas tako hudo[zmesan][jezik]

Ne, ker naš reče: tele ne maram, ta je za punce!

matilda

Heh..moj brat je pri 18 obseden z risankami,sploh Winx mu ej zlo všeč.Baje to matura dela Sicer je to ena bolj normalnih risank...kje je Palček David,Marcelino in Tabaluga :(...danes so vse risanke tok bedaste.Same barbike in ekšenmeni... Sem pa zadnjič zjutraj priletela v dnevno in šok.Na kavču mami,ati in brat gledajo Winx.Zakaj?Ker je računalnik crknil... Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti