Torta črni gozdiček

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. jun 2008 8:49

ledenka, premalo podatkov si dala, kako delas biskvit. Jaz redko dajem pecilni v navaden biskvit. Pomembno je kako stepas. Obicajno je treba rumenjake in sladkor mocno stepst - da dobis skoraj belo gosto maso, medtem ko beljakov ne smes prevec stepst - morajo se obdrzat v kupcku in se vedno imeti lesk. Ce ne locujes beljakov in rumenjakov je potrebno jajca stepat s sladkorjem zelooooo dolgo, da res dobis spet skoraj belo malo manj gosto maso..... Pa potem ko dodas moko ne mesas vec z mikserjem ampak rocno. Moko nezno vmesas in to je to. Meni vedno mocno naraste. LP, R.

honestsoul66  

član od: 16.9.2007

sporočila: 47

10. jun 2008 9:01

Ojla, moj problem je podoben, meni biskvit med peko vedno zelo močno naraste, ko se ohladi pa ni njegova višina nikoli višja od 3-4 cm(v najboljšem primeru)...to pa je ravno prav za enkrat prerezat :( honestsoul66

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

10. jun 2008 16:55

Ups Katka in ostale se opravičujem ki sem narobe razumela, vendar sem zelo na hitro prebrala in odpisala ker se mi je zelo mudilo in sem imela nekaj nujenga za opravit. rebecca vedno ločim beljak in rumenjak in slednjega stepan z sladkorjem dokler ni gost, večimo pa tole torto delam natančno po receptu, vendar je malo čuden tako da ga bom menjala.....čez 1 teden bom naredila torto za en rojstni dan pol bom pa sporočila kako je bilo ledenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti