Kvačkanje in pletenje

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

tema odprta - 6. jun 2008 15:14 | ogledi: 3.394 | odgovori: 16

Ste že videle albume mizarke in dh? Njuni izdelki so nekaj lepega, pa še brez skrbi jih lahko občudujem, ker mi pri dieti ne škodijo.

Tudi sama sem v mladih letih veliko pletla, manj pa kvačkala. Tudi meni je to služilo za sprostitev. Zdaj pa me roke tako bolijo, da se ne morem več ukvarjati z mojim hobijem.Mi pa zelo manjka. Ob gledanju vajinih izdelkov si želim, da bi vse te umetnine videla v živo, a bosta kje razstavljali? Hecam se, a res so mi zelo všeč.

Prav gotovo je med kulinariki še veliko umetnikov in nadvse lepo je, da so zdaj albumu urejeni in si jih lahko po mili volji privoščimo. Tako tudi upam, da se bo še kdo pojavil s slikami za razstavo!

Lep pozdrav vsem in veliko sprostitve vam želim!

daga

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

6. jun 2008 16:11

Sem videla!  

Zelo lepo. Da ne omenjam, koliko časa je vpletenega v te čudovite stvaritve.

barbara9

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. jun 2008 16:24

Daga, si poskusila s klekljanjem? Mojim rokam to razgibavanje zelo koristi. Albumi so pa res lepi, vsak po svoje. Ampak redijo pa vsi, gledanje sicer ne, te dejavnosti pa vsekakor. riba-ribica

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. jun 2008 17:05

Izdelki res občudovanja vredni. Ko sem bila mlada sem veliko kvačkala, je kar nekaj dela s tem, spomnim se, da sem skvačkala prt za okroglo mizo, pa tudi počasna nisem bila, potrebovala sem  3 mesece, da ga dokončam in vsak dan delala po 2 uri.   

Tudi za tole delo se ti ne smejo roke trestiDanes ne kvačkam več, ker se mi roke preveč tresejo....

lp

Anamarija

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

6. jun 2008 17:16

Albumi ročnih del vsebujejo prekrasne izdelke. Moram pohvaliti pridnost rok obeh in tudi drugih, ki še gojijo veselje do ročnih del. Glede na to, da sem v mladosti ogromno pletla in imela zaradi tega tudi težave z rokami. Svoj prosti čas pozimi sem želela koristno izrabiti in sem začela tudi kvačkati pred TV-jem. Pletem lahko krajši čas, ker mi prsti mrtvijo in dobim mravljince roke pa strašansko bolijo, kvačkanje pa gre. Ponavadi večino stvari poklonim znancem in prijateljem, tako da doma nimam veliko svojih izdelkov. Tistim, ki imajo podobne težave kot jaz z rokami priporočam kvačkanje, veliko manj obremenjuje roke. veliko lepih izdelkov lipa1

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. jun 2008 18:40

Sem ze mislila odpreti temo...krasno,sploh pa,ce se ne motim, ima ena od obeh celo tri otroke zraven, pa si vseeno najde najde cas.... ni prav veliko mamic, ki hcerki naredijo oblekico in obhajilno torto! Bo kar nekaj resnice na tem, da ima za svoje hobije najvec casa tisti,ki si gi zna podariti. Namesto piknika pa bi morda res lahko kako razstavo naredili( ali pa morda kar oboje hkrati) Rocna dela, pa kako sliko, vitraz, keramika, pa se sto drugih stvari je- in na Kulslo nas je vse sorte strokovnjakov in "manj strokovnjakov "... No, za zacetek so tudi albumi OK-bravo! Lep vecer vsem! Lp lucka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

7. jun 2008 9:30

Čestitke za ves vložen trud in lepe izdelke

stana

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

7. jun 2008 11:18

Čestitke in hvala ,da si lahko tudi mi ogledamo te umetnine. Lep sončen dan vsem. anemona

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

7. jun 2008 14:13

Čestitke tudi od mene,sem kar gledala ,čudoviti izdelki.Ena moja žlahtnica ima doma vse v čipkah od zaves.......večkrat sem na obisku da si napasem oči. lp goga

dh  

član od: 22.3.2008

sporočila: 62

7. jun 2008 14:19

Me veseli, da ste opazile album. Ti izdelki v glavnem romajo k prijateljicam ali sorodnikom za darila, tako da imam doma samo prtiček v dnevni sobi na mizi, ali pa pripravljene v omari za obiske. Saj niso važni samo izdelki, pomembno je, če te delo sprosti. Jaz brez kvačke ne znam več spiti kave.

 

Lep pozdrav vsem,

dh

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

7. jun 2008 15:27

Tudi jaz brez kvačkanja ne znam kave spiti,mož včasih pravi da ga to moti. Ko mu povem da ko pijem kavo in ne kvačkam se počutim kot on ko bi mogo kavo popiti brez cigarete(ker sploh ne more)pol razume.Albumi so zelo lepi.Rada jih pogledam.LP. golubić

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti