Vedežavalka

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. jun 2008 9:04

Ežoj - kapo dol. lp, vanjatajnsek

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

8. jun 2008 13:08

ežoj , bravo. Lepo napisano blažkaa Sporočilo je spremenil(a) blažkaa dne 08. jun 2008 13:08:46

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

8. jun 2008 13:22

Tumpika, ne mi zamerit, ampak Danielo sem si ogledala tudi jaz in je kot vedno - superrrr

rrr

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

8. jun 2008 19:17

Ežoj odvisno, kam je raztegnjena druga dimenzija, v enem primeru bosta vozili vedno trčili, a ne? Sicer pa ne vem v čem je tukaj keč, opazovanje iz 3D v 2D je brca mimo, saj se naši avti, pogojno rečeno, gibljejo samo v dveh dimenzijah in je glede predvidevanja trkov popolnoma irelevantno v katerem prostoru se gibljemo oziroma iz katerega prostora predvidevamo trk. Jaz sem pa eden od tistih, ki ima ultra radikalno odklonilno stališče. Resna literatura? Katera? Hawking, Dawkins, Brian Green.... lp Vlado

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

8. jun 2008 21:08

Vlado na grmado

Ognjič

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

8. jun 2008 21:24

Eppur si muove!! lp Vlado

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. jun 2008 21:36

Ognjič je napisal/a:

Vlado na grmado

Ognjič

No, ja ne bomo ga še, bomo mal počakali, morda se spreobrne.

Drugać, Vlado, zgoraj imaš primer Einsteinovaga mislenega poskusa, ki dokaže, da je mogoče konstruirati situacijo,  ko je predikcija prihodnjih dogotkov možna, subjekti tudi ohranijo svobodno voljo.

Glede resne literature, avtori ki jih navajaš niso ta pravi, oni so v dreku do grla že zaradi sodobne fizike in jim ni do tega, da bi odpirali še kakšno novo fronto. Kakšen namig najdeš v Lee Smolinovih knjigah ( The trouble With Phisics, Three roads to Quantum Gravityi in The life of the Cosmos). " ta prava " literatura naj bi bila od recimo avtorjev: A Crowley, Steiner, Blavatska, Jung,, Regardie, Fortune ( če te zanima ti lahko preskrbim  tudi naslove knjig, nekatere tudi imam ).

Drugače, tvoja izjava: " jaz sem eden tistih.......... " ne pove nič o predmetu debate, to je skoraj versko stališče.

Pa sam več koliko je polomij bilo v znanosti, posebej fiziki, kemiji in astronomiji, pa tudi zgornja resnična zgodba z Lavoiserjem je zgovorna, tako da res ni treba imeti religijska stališča: jaz verjamem ( ali pa tudi ne )

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

8. jun 2008 21:46

no evo, tako pa zgleda, ko stroka uleti...pa naj človk še kaj razume . Kaj bi zdej vidva rada povedala? Sta za šlogarce, al nista?

Ognjič

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

8. jun 2008 21:51

Ni samo v Franciji padal kamniti dež Tudi pri nas je. Nekaj teh kar debelih kapelj je šel iz roda v rod in zdaj kraljujejo v moji zbirki. Ežoj, ob prihodnjem srečanju ti pinesem pokazat.

Še nekaj je res. Nekaterim je res dano videti v preteklost, sedajnost in prihodnost. Imajo odprto tretje in nekateri celo četrto oko, vendar jih ne najdeš med vedeževalci. Ti se ne izpostavljajo in ne vedežujejo.

Žal , tako imenovani vedeževalci le izkoriščajo stisko ali naivnost ljudi.

Velikokrat je zanikanje znak nevedenja.

kobra 1

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. jun 2008 21:53

A ja, mišika, ( iz začetnega posta )

tebi tale debata čisto nič ne pomaga., kakor ti ne bo pomagal niti obisk najboljše šlogarice. Če imaš resen problem, pogovori se s najboljšo prijateljico ali prijateljem, to ti bo največ koristilo, šlogarico pa pusti za boljše čase, ko boš lahko neprizadeto presojal " a ti je kaj zadela ali ne ".

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti