Vedežavalka

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

6. jun 2008 22:49

Frina ,tudi sama sem hodila kot punca k vedeževalkam-iz radovednost- kaj vse so mi naložile!!!!! od tega je že 20 let ,pa se mi ni nič uresničilo-za nekatere stvari hvalabogu- sama v te stvari ne verjamem,preveč preprosto bi bilo, če bi za nekaj eurov lahko rešili vse ali pa vsaj nekaj problemov.se ti ne zdi? Nisem pa edina na tem forumu,ki se ji zdi to nesmiselno jampina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. jun 2008 8:20

Jampina, seveda se strinjam s tabo. Mnenje, ki je drugačno, celo odklonilno, je konstruktivno. Norčevanje, ki sem ga izpostavila, pa vsekakor ni.

F r i n a

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

7. jun 2008 8:45

Ne morem si kaj,da se ne bi strinjala s frino!S stisko ljudi se da veliko zasluziti,-naj omenim razvpit italijanski primer,ko je Vanna Marchi samo s prodajo raznih amuletov na privatni TV zasluzila 33 miljonov evrov.Sicer so jo obsodili na zdi se mi,deset let,ampak z denarjem kupis skoraj vse, tudi svobodo,zato dvomim da bo kaj dolgo v zaporu,ce je sploh se tam. Vedezvalke prodajajo ljudem tisto kar so v trenutku osebne stiske-morda tudi radovednosti- edino sposobni slisati- upanje.Drugi pa prodajajo kaj drugega,lazejo prav tako kot vedezevalke, morda se bolj, pa se nihce javno ne norcuje iz njih.Nasprotno: imenujejo se uspesni poslovnezi... in ce malo pomislimo kaj drugega pa so vedezevalci? Misika,poisci koga in se pogovori,veliko je strokovnjakov za duso( vcasih je to celo najblizji sosed,)ki ne racunajo, samo poiskati jih je treba... Pa lep dan ti zelim! Lp lucka

Celinski tajpan  

član od: 7.5.2008

sporočila: 45

7. jun 2008 9:08

Ljudje božji, ali se vam zdi logično, da bi nekdo videl v prihodnost? Če bi bilo to res, potem ne bi bilo vojn, nesreč, katastrof itd. Vedeževanje je navadno cuzanje denarja obupanim ljudem, ki so v stiski in si želijo hitre rešitve problemov. Verjamem, da gre kdo vedeževalki iz radovednosti, toda to se lahko hitro sprevrže v odvisnost, potem pa ljudje hodijo tako dolgo, dokler se ne streznijo. Poznam primere, ko so morali ljudje najemati kredite, da so lahko plačali račune za telefonsko vedeževanje. Pa se en bizaren primer vedeževanja. Pred leti, ko je v Sloveniji vladala prava lotomanija, so pripravili na to temo oddajo Trenja na POP-u. Gostja je bila neka vedeževalka, ki je napovedala, katerih sedem številk bo izžrebanih. Kaj se je zgodilo potem? Več tisoč ljudi je vplačalo to kombinacijo, in če bi bila ta kombinacija slučajno izžrebana (seveda ni bila), potem bi vsak dobil namesto milijonov zgolj nekaj deset tisoč takratnih tolarjev. Lepo, kajne? Sicer pa če vedeževalci vedo, katere številke bodo zadele, zakaj potem sami ne vplačajo listka? Sem mnjenja, da če kdo prosi za pomoč, kot je to storila Mišika, se stvar lepo razloži, ne pa da se nekateri norčujete in vsega skupaj (navsezadnje gre tu za norčevanje iz stiske) in trdite, da ima nekdo preveč denarja. Lep dan! Celinski tajpan Sporočilo je spremenil(a) Celinski tajpan dne 07. jun 2008 15:46:07

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

7. jun 2008 11:32

S spoštovanjem vsem,pomaga to v kar verjameš.Če Mišika potrebuje vedeževalko,zakaj pa neŽe sam pogovor z njo ji bo mogoče dal nekaj pozitivne energije.Mislim da je veliko stvari samo v glavi.Dobro je bit strpen in prisluhnit.(moje osebno mnenje). Bodite v cvetju anemona

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. jun 2008 12:19

Sem strašno "realna" oseba, včasih prav zoprno. Samo da potem pride kakšen trenutek, spoznanje, ko ugotoviš da se vsega v življenju ne da izrazit s sklepnim računom ali enačbo z dvema neznankama. Tam nekje ob koncu osemdesetih let sem prebirala eno hrvaško babjo revijo z vedeževalko. Neko bosansko dekle je spraševalo o svoji nesrečni ljubezni in slabi službi in najprej je dobila nekaj takih "splošnih" nasvetov, na koncu pa še mnenje, ki se ga spomnim nekako tako, da "vsi njeni trenutni problemi niso pomembni v primerjavi s prelivanjem krvi, s katerim se bo v nekaj letih soočila na svojem področju". Napoved mi je bila tako grozljiva, da sem si jo zapomnila in se je spomnila ob vojni v Bosni. V času ko se je pojavila v časopisu, nihče še ni mislil ne o koncu države, ne o vojni. Nikoli nisem bila pri vedeževalki in tudi ne bi šla k raznim damam, ki dajejo napovedi po naših časopisih (še toliko manj pa po telefonu). A odkrito povedano, v mojem življenju so bili težki trenutki, ko bi k tej vedeževalki iz tistega časopisa šla - če bi vedela kdo je, seveda. Lisa

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

7. jun 2008 12:37

Ma, jaz se iz nikogar norce ne delam, v bistvu me žalosti, da neka opravilno sposobna oseba, ki ima družino, računalnik in ostale pripomočke za pogled v svet, zaradi kakršnihkoliže težav išče pomoč pri šlogarcah. In v linku, pripopanem na prvi strani, je en kup dobronamernih nasvetov, pa tudi izkušenj nekaterih, ki so že bile naplahtane. Obstajajo profiji za pomoč ljudem v stiski, obstajajo brezplačne telefonske linije z usposobljenimi svetovalci, za stran vreč pa niso niti prijatelji, morda bi celo na tem portalu lahko kdo pomagal rešiti težavo, kijo želi mišika izpostaviti pri šlogarci. Verjetno se vsi v določenih trenutkih znajdemo v težavah, ki jih ne vidimo izhoda. Ampak jaz sem prepričana, da se vse da rešiti, če le začnemo pri koreninah teh težav...

Ognjič

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

7. jun 2008 14:06

Mene pa moti to, da eni prav agresivno zavračajo in se norčujejo iz stvari, ki jih ne razumejo oz. v njih ne verjamejo. Eni so pred leetiii morali zaradi tega celo zgoreti na grmadi, ker so verjeli v nekaj, za kar so drugi "bolj pametni" trdili, da ni res. Če ti v nekaj ne verjameš - OK ( ali pa tudi ne ), ampak, za božjo voljo, to še ne pomeni, da to/tega ni. Dobra energija dela čudeže! ( čeprav dobijo ime "čudež" ravno zaradi takih, ki ne verjamejo ) In ja, konec koncev, če pomaga - a je res važno zakaj. lp, vanjatajnsek

Celinski tajpan  

član od: 7.5.2008

sporočila: 45

7. jun 2008 15:49

kuharca37 je napisal/a:
mišika je napisal/a:
Nujno prosim potrebujem vedeževalko na štajerskem koncu.

mišika
joj,a da ti pove če je 14 letnica že....al še ni.... kuharca37
Takšno pisanje se mi pa zdi daleč pod vsako kritiko. Šele zdaj sem ugotovila, čemu so te besede namenjene (na to me je opozorila ena izmed članic). Kuharca37, v življenju se stvari rade vračajo. Jaz na žalost vem, kaj je osebna stiska, sem jih dala več skozi (ne, nikdar nisem šla vedeževalki), čeprav nimam še niti 30 let. Pa mi je čisto vseeno, če si sedaj druge članice delate norce iz mene. Celinski tajpan

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

7. jun 2008 18:54

Na začetku naj napišem, da v vedeževalkine besede ne verjamem, tu pa tam me pa premaga "babja firbčnost" in razmišljam tudi o tem, kaj vse bi mi lahko povedala, napovedala, .... No, sedaj pa pride ta glavno. Poznam žensko, ki ima totalno neurejeno življenje. Od tega, da je zelo nagnjena k samomoru, da si reže žile na zapestju vsaj 2x letno, da je bila že večkrat "prisilno hospitalizirana", da sta se s partnerjem lansko poletje ločila in je ostala sama z majhnim otrokom, ki ga zelo, zelo zanemarja. Da se je v cca. 2 letih zredila iz nekdanjih 60-65 kg na minimalno 95, če ne še več. Da se obnaša skrajno nenavadno, ji razpoloženje niha iz minute v minuto, ...Skratka, z njo ni vse ok. Nekoč pa življenje nanese tako, da ji z otrokom nesem kos peciva in ker na trkanje ne odgovori slišim pa jo govoriti, še pozvoni. Nato mi odpre otrok, ki dobesedno prestradan plane na pecivo kar na hodniku bloka, ona se pa še naprej pogovarja. In mimogrede slišim del pogovora, ki je tekel nekako takole: Pa gospa, ne morete biti tako črnogledi. Jaz vam tukaj v kartah vidim, da ste vi zelo dobra oseba, zelo dobrega srca, bla, bla, bla, ... Sem mislila, da bom kar skup padla Nisem mogla verjeti svojim ušesom Komaj se "privlečem" domov in seveda takoj povem o vsem skupaj svojemu možu. Potem se še malo skupaj čudiva In kot, da to ni že prevelik "šok" in predvsem nenavadno "odkritje", nekako pred parimi meseci nekaj iščem na netu oz. zemljevidu in za hec napišem ime naše ulice. In se mi zraven zemljevida izpišejo še podatki vseh organizacij in posameznikom, ki imajo prijavljeno kakršnokoli dejavnost. In Boste ugibali čigavo ime je tam pisalo Seveda. Piše, da ima "gospa" odprt s.p. In sicer, druge storitvene dejavnosti. Predvidevam, da vedeževanje. Po slišanem sodeč. Še vedno ne morem verjeti, da lahko oseba, ki ima zelo, zelo veliko problemov in težav,popolnoma neurejene razmere in "nepočiščeno podstrešje" svetuje ljudem v stiski oziroma jim prodaja meglo. Seveda za denar. blažkaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti