Hladilnik

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

5. jun 2008 13:26

Mene pa na tole temo še nekaj zanima - namreč danes ima večina kombiniranih hladilnilkov zamrzovalni del spodaj in hladilnik zgoraj. Če je stvarca visoka 185 cm ali celo 200 cm se mi zdi, da zna biti to nerodna reč, ali se motim? Se malo bojim, da so zgornje police hladilnika nekako od rok, ali ne? Kakšne izkušnje imate s tem? Ste se navadile (in vaši otroci) ali me skrbi brez potrebe? Hvala za kak komentar, Irena

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jun 2008 14:04

Meni bi se zdela to z višino problematično zgolj in samo v primeru, če bi bil to edini možen artikel na trgu - ker bi bil kot tak diskriminatoren za ljudi s kakšno gibalno okvaro, pa za ljudi nižje rasti in podobno. To, če pa otrok ne zmore doseči vseh polic v hladilniku - to me pa kaj posebej ne boli. Ker, zakaj bi pa mularija stalno nekaj v hladilnik hodila? S to metodo itak razviješ samo neustrezne prehranjevalne navade. Krajša kot je pot od kavča do hladilnika, več je verjetnosti, da bo otrok debel. Naj otrok premisli, kaj bo jedel in naj to vzame iz hladilnika in pika. Smo cele generacije, ki smo zrasle s takim pristopom, pa nekako ni travm pustilo. Enak "problem" z višino se ponovi tudi v shrambah - kjer so pa itak police od tal do stropa.... Vendelina jr.

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

5. jun 2008 14:07

Meni ta višina pride prav, ravno zaradi otrok. Drugače pa tam shranjujem stvari, ki morajo biti na hladnem in jih ne rabim vsak dan. Sicer sem pa bolj velike sorte.

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

5. jun 2008 14:13

Jaz imam Whirlpool hladilnik 70 širine ,je pa tud globji od standardnih 60 cm-ih in sem hotela zgoraj zamrzovalni del,ki se ne odpira toliko krat.Je po mojem bolj priročno že zaradi otrok,da dosežejo do željenih stvari..Pač pripogneš se...sam mislim da to ne škodi ,he he.Ta je pa tako prostoren,že zaradi vrat ki so rahlo izbočena je toliko odlagalnega prostora,da se vsak začudi,ki pogleda vanj.Seveda imam inox varijanto in prostosoječega.Zaenkrat ga ne bi zamenjala ..sem izredno zadovoljna z njim. vijolca73

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

5. jun 2008 14:25

Mi imamo zamrzovalna predala spodaj, hladilnik zgoraj, nam se zdi to fino. Kupili  smo tak hladilnik, ker je tako predlagala hčerka. Da se ji ne bo potrebno vsakič pripogibati, ko bo hotela nekaj vzeti iz hladilnika. Res pa je, da to ni več majhen otroček :)

 

 

http://www.preisvergleich.de/product/datasheet/id/849278/n

 

 

barbara9

Sporočilo je spremenil(a) barbara9 dne 05. jun 2008 14:26:52

neznan uporabnik

5. jun 2008 15:01

Imam Elektroluxov hladilnik - visok cca 190 cm, spodaj velik hladilnik zgoraj 2 polici zamrzovalnika - nisem zadovoljna. Skajno nezadovoljna sem z vso plastiko v njem - je prozorna in se zelo lomi. Tako da smo v 3 letih že polomili 2 polici na vratih, počil pa je tudi spodnji predal za zelenjavo. Pazite kakšno plastiko ima v notranjosti. Pri starem Gorenjevem hladilniku je bila plastika nekako bolj mehka in se tudi v 18 letih obratovanja niti en plastičen del ni polomil. Pri tem pa zadeva kar poči, tudi če ne ravnaš z njim grobo. Polička za pijače je zadnjič kar odletala, ko smo odprli hladilnik. Ker sem že takoj videla, da je notranja plastika za police bolj švoh tudi nisem poličk ob čiščenju vlekla ven, ker bi se najbrž že zdavnaj polomile. Sedaj pa moram poklicati serviseja, da mi nekako zrihta nove police. Drugače pa je velik hladilnik zakon. l.p. tedi

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. jun 2008 19:12

Vem, da ne bi imela Swarowski, črnega, ki ima nulto cono. Premalo prostorav v hladilniku, preveč prostora na vratih. Pa še zgleda kot truga.

Pri hladilniku ni nepomembno, če je težko doseči spodnje police (zlasti težave pri čiščenju), to je problem ene od naših kolegic.

Malce problema je tudi previsok hladilnik, ob katereh moraš potiskat pručko. Takoh, ko so 1,80m je najbrž bolj malo.

Predlagam, da preverite, kako se poznajo odtisi, kako so dosegljice police in kako so dostopni servisi. Zradi slednjih pri nas pride v poštev samo domača znamka, ker ni NOBENEGA zanesljivega serviserja 20 km daleč.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti