Radioaktivna hrana

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

31. maj 2008 1:46

Letos smo pomotoma posadili kupljeni "kitajski" česen. Je zrasel tako lepo, da bomo sadili samo še tega.

 

Kar se tiče izobraževanja, se bojim, da je bitka že izgubljena. Poskusite v Google vtipkati "Sanja Lončar" in vam bom kmalu jasno, da je z razglašanjem svoje "resnice" tako uspešna, da jo pridno vabijo na predavanja vsi, od osnovne šole do tretje univerze. Aja, fakse je izpustila, študente bi malo težje naplahtala. Še dobro, da ne znam izračunati seštevka honorarjev za članke, predavanja, knjigo... bogve, ali dobiva tudi provizijo od prodaje "naravnih" izdelkov? Po prebiranju njene knjige o kandidi (ja, sem rabila kar nekaj vztrajnosti in potrpljenja, da sem se prebila skozi) sem vsekakor dobila tak vtis...

No ja, "vsako tele ima svoje vesele", pravi star izrek. Da ne bo pomote, iskreno spoštujem vse, ki se trudijo živeti čimbolj zdravo; ne prenašam pa šarlatanov, ki izkoriščajo njihovo zavzetost in iz tega kujejo dobiček... in biznis z "zdravo hrano" in "naravnimi izdelki" je vsaj enako velik kot velik del farmacie in prehranske industrije skupaj

Nasja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. maj 2008 10:02

Zastavlja se mi vprašanje, ali avtorji v resnici verjamejo v svoje teorije, ali pa je to le njihova pot do dobrega zaslužka

Cila

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

31. maj 2008 11:40

Stari rek pravi: Tako laže, da še sam sebi verjame! Atina

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

31. maj 2008 18:06

Kaj pa, če je vse res? vanjatajnsek

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

1. jun 2008 7:56

vanjatajnsek je napisal/a:
Kaj pa, če je vse res? vanjatajnsek
Mene žalosti to, da je eko hrana za nekatere še vedno lari fari. No kakorkoli, stvar vsakega posameznika. Se pridružujem zgoraj postavljenemu vprašanju! Lp, veverica

little chef  

član od: 17.1.2008

sporočila: 7

1. jun 2008 11:21

A ni nikogar zmoto protiameriški ton članka? Men je že s tem avtorica dala vedet pri čem sem(ziher se američani s kakšnimi čudnim, nevarnimi za človeštvo seveda, metodami igrajo z mojimi mislimi, da to pišem)... Sploh pa ni fora v tem al je napisano vse res al pa ne. Gre za to, da čim slišimo določene besede(radioaktivno v tem primeru) smo že celi panični oh to pa je ziher slabo, čeprav lahko absolutno gledano nima prav nobenega slabega efekta na nas. Torej kar se tiče resnice, jo je treba dokaj kritično tudi razumet preden se razglašamo za eko, bio, zdravo in podobne stvari... P.S.: Sem ugotovila, da vsak dan zaužijem enormne količine DHMO. In je moj načrt za večno življenje šel po zlu(pa tako sem se trudla, da nebi konzumirala nevarnih kemikalij) little chef

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

1. jun 2008 12:52

Komu verjeti in komu ne, to je zdaj vprašanje

Nekaj pa je gotovo:

manj gre verjeti tistim, ki prodajajo "zdrave" nadomestke ali pripomočke za zdravo življenje. Njim je prvo posel, ne resnica.

Strokovnjakom verjamem dosti bolj, povsem pa tudi ne, vsega ne morejo vedeti in vse tudi še ni raziskano.

Na koncu se je najbolje odločiti tako, da si življenja preveč ne zakompliciramo.

Cila

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

1. jun 2008 19:56

Za nekaterimi strokovnjaki in raziskavami stoji težka industrija in marketing, tako da ne vem po kakšnem ključu boš ločevala seme od pleva?? veverica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. jun 2008 21:15

Ja, sara, za VSEMI raziskavami stoji denar, to je res. Uporabljali bomo (vsaj jaz) zdravo pamet, pa bo.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti