Spet pečica in steklokeramična plošča !!

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

13. nov 2002 14:54

Točno tako!!!!! Vse se da regulirati!!!! Martina

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

14. nov 2002 8:58

Moja pečica tip B788E in ima naslednje programe: - ogrevanje s spodnjim in zgornjim grelom - ogrevanje z infra grelom - ogrevanje z infra grelom in vključenim ventilatorjem - ogrevanje s spodnjim in okroglim grelom - ogrevanje z vročim zrakom - hladen ventilator (za odtaljevanje) - ogrevanje s spodnjim grelom in vključenim ventilatorjem - ogrevanje s spodnjim grelom Programska ura ima naslednje nastavitve: - gumb za nastavitev trajanja delovanja - gumb za nastavitev konca delovanja - gumb za nastavitev neprogramiranga delovanja pečice - gumb za nastavitev temperature za pečenje s pomočjo sonde. Tega še jaz nisem uporabljala. Ali ima mogoče kdo izkušnje s tem? Nastaviš željeno temperaturo jedra jedi (med 30 in 99°C) in ko doseže to temperaturo se pečica avtomatsko izklopi. Za pečenje so primerni veliki kosi mesa brez kosti (pečenka - svinjska, goveja, telečja, pljučna), niso pa primerni piščanec in zajec. In še nekaj o steklokeramični plošči (ECT64E) - elektronski senzorji, - kuhalna mesta so vsa HI-light grelo - to pomeni, da se hitreje segrejejo, vendar je razlika tudi na priključni moči (!!!). Jaz imam 5,8, obstaja pa tudi 6 ali mogoče sedaj že kaj več. Večja je priključna moč, hitreje se segreje (bolj se približa delovanju plina) - bodite pozorni na to in naj vam pokažejo tehnične podatke - razlika je velika (če tudi v ceni pa ne vem). Jaz bi sigurno takrat vzela močnejšo, če bi me kdo na to opozoril. - kakšno velikost kuhalnih mest boste vzeli razmislite glede na to v kakšnih posodah navadno kuhate večjih ali manjših). Z nobeno posodo do sedaj nisem imela problemov. Navadno uporabljam srebrno z debelim dnom ali teflonsko, je pa res, da mora imeti ravno dno. Še kakšno vprašanje? LpR

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

14. nov 2002 9:12

Glede pečenja še to. Če sem zraven, si nastavim načen pečenja, temperatuo in koliko časa se mi peče, če me ni doma nastavim kdaj se naj konča pečenje (npr. 16.00), koliko časa se peče (npr. 30 minut + 10 minut ogrevanje = 40 minut), z gumbi ki sem jih omenila zgoraj in seveda še način pečenja in temperatura na kateri želim pečt. Navodila, ki so priložena zraven za peko imam vedno pri roki v bližini pečice, da pogledam kako in koliko časa se peče. Lp

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

14. nov 2002 15:03

Spet jaz, še nekaj sem odkrila, ki bo mogoče komu v pomoč pri izbiri. Moji starši imajo vgradni štedilnik. Plošča in pečica sta iz enega dela in imajo močnejše grelne plošče kot jaz. Mislim da imajo 7kW - plošče se dosti hitreje segrejejo, kupili so pa to pred skoraj 4 leti. Pa mislim da je še ta del cenejši, kot pa če bi kupili pečico in ploščo posebaj, seveda če pride v poštev pečica pod pultom. Lp Rebeka Rebeka

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

15. nov 2002 8:10

Včeraj sem se spet sprehodila po obalnih trgovinah in čez mejo v Trony-ju. in pogledala kaj ponujajo. Čez mejo so sto let za kačami, ponudba nikakva. V BIG BANGU pa je Pečica Candy f-225 x Convex je 152.990,00 sit, pečica Gorenje B 788 al pa 131.990,00. Ali je kdo kje zasledil ti dve po nižji ceni? Kaj pa Electroluxove,..., z podobnimi funkcijami kot je zgoraj omenjeno? Martina, kje v stari Gorici se nahaja trgovina Rijavec. Ali imate naslov, telefon? LP, Tanja Sporočilo je spremenil(a) tanjam dne 15. nov 2002 08:19:42

romi  

član od: 2.8.2002

sporočila: 27

15. nov 2002 9:21

Pozdravljeni! Po mojih ogledih trgovin v Ljubljani je Big Bang zagotovo med ugodnejšimi ponudniki bele tehnike. Mogoče mu konkurira še Harvey Norman, Merkur je pa daleč najdražji. Sama sem se odločila za Electrolux (pečico, ploščo, hladilnik, pom. stroj in mikrovalovko). Kako pa se bo to izkazalo v praksi, vam bom lahko sporočila šele čez kakšna 2 meseca, ko mi bodo montirali novo kuhinjo. Lp, Romana Romana

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

19. nov 2002 15:29

Dragi KICCO, trenutno prodajajo v Velenju (poleg bencinske črpalke, če se peljete proti Šoštanju na desni strani, zgradba je podobna lopi!!) več vrst pečic, tudi najnovejših, po 40% znižani ceni. Pohitite, splača se. Sama imam sicer dve leti staro pečico in sem zelo zadovoljna. Lenča lenca58

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

21. nov 2002 7:43

Romi, kateri model pečice in plošče ste izbrali? Ponudba je tako velika, da se človeku meša. Trgovci niso v veliko pomoč, saj vsak za svoje modele navija. Tanja

romi  

član od: 2.8.2002

sporočila: 27

21. nov 2002 9:20

Tanja, izbrala sem vgradno pečico Electrolux EOB 6696 in pa ploščo EHS 6690. Ti dve sta med najboljšimi, kar jih trenutno ponuja Electrolux na našem tržišču. Pečica je, žal, v Inox izbvedbi. Sama sem hotela pečico iz aluminija, da se ne bi prsti poznali. Ker pa bom imela nad pečico vgrajeno tudi mikrovalovko, se je ponudba precej skrčila, ker se vgradnih mikrovalovk iz aluminija ni dalo dobit. Ima jo Bosch, ker pa se uvoznik menja že precej dolgo (vsakič, ko sem prišla v trgovino, sem dobila drugo informacijo), sem enostavno obupala in se odločila za drugega proizvajalca in inox. Lp, Romana

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

21. nov 2002 16:01

Tanja, kako dobro poznate staro Gorico? Imam tudi naslov in telefonsko, vendar ju moram poiskati.....Ko ju dobim, bom sporočila. Martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti