Malica za na šolski izlet

Mygrace

sporočila: 6506

2. feb 2012 8:26

Pravzaprav pojma nima o vožnji z avtobusom, ker mi se vozimo z avtomobili, jahtami in letali...bom pa razmislila in bom potem komentirala.

Mygrace

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

2. feb 2012 9:22

Mygrace

Jah, turistična pašteta ali pa posebna salama na busu... tebi tekne, vsem ostalim pa he he.

 

Tatjana

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

2. feb 2012 9:26

Tudi jaz bi izbrala senvič z dunajcem in mogoče z malo sveže zelenjave npr. paradižnik ali paprika ali rukola ali solata ali pa kar vsega po malo. Pa kakšna banana za povrhu in dovolj tekočine.

Tatjana

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

2. feb 2012 9:55

Hvala za lepe želje. Tudi jaz bi "ubijala" za dunajce" v sendviču, ampak jih že doma ne jem, oziroma samo s solato. Že če si doma privoščim meso s kruhom, kar takle sendvič je, imam prebavne težave, pa se vseskozi gibljem. Da bi si upala pri tako dolgotrajnem sedenju privoščiti kaj takega, to pa res ne. Čeprav bom cedila sline, če bo kdo drug imel tako malico. Ker sem jo tudi jaz v mlajših letih imela.

Kot sem že napisala, tisti pollitrski tekoči jogurti v PVC stekleničkah se mi zdijo zelo praktični, ker malo odpiješ, zapreš in pospraviš do naslednje nuje. Grisini se mi zdijo tudi fajn, ampak ne smem vzeti tistih s sezamom, ker bom samo smetila (čeprav so tako dobri).

Tudi meni se je včasih zdel najlepši del izleta malica na avtobusu. Ampak se spreminjamo, s tem se morajo pa tudi naše navade.

pirnica

Mygrace

sporočila: 6506

2. feb 2012 10:11

Zelo dober, lahek in osvežujoč ter obenem hranilen je sendvič iz tankih rezin kruha (po izbiri), keterim obrežemo skorjo.

Kruh natanko namažemo z maslom, nanj položimo dokaj tanek pečen piščančji ali puranov file (pečen brez dodatkov razen soli), na to položimo nekaj na tanko narezanih rezin kisle kumarice.

Naredimo več manjših sendvičkov, da nimamo težav z drobljenjem ali kaj podobnega...

Taki sendvički ne smrdijo, zdržijo tudi dolgotrajnejši transport in tudi malce višjo temperaturo.

 

Tudi razni zelenjavni biskviti a la španska pita in podobno se fajn obnese. 

Tako so mi povedali.

 

Mygrace

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

2. feb 2012 10:21

Vse v redu - ampak v čem je štos, da odrežeš skorjo? 

Sonja

Mygrace

sporočila: 6506

2. feb 2012 10:33

Manj se drobi, skorja se ne spotegne pri ugrizu.

Mygrace

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

2. feb 2012 11:45

Pri nas pa običajno za pot pripravimo male sendvičke (v velikosti pol žemlje), male sokove, vodo ali mineralno, navadni jogurt, slane palčke, sadje (banan ne). Vzamemo tudi malo čutarico razkužila (whisky, vilijamovka, travarica..).

Zvečer običajno normalno pojemo večerjo, ponoči pa v glavnem prija le voda, saj se večinoma spi. Zgodaj zjutraj je ponavadi daljši postanek in za začetek razkužilo (ki je dober tudi za prebavo, ne samo za želodec), potem pa prija kakšen majhen sendvič, sok. Šele zatem kava.

Čez čas pa jogurt, spet kaj za popit, sadje in evo smo že na času kosila, ki pa je že najbrž organizirano.

Sendviči pa so pri nas ponavadi iz polnozrnate žemlje ali iz ciabate, ki se dobro obnese in ne razpada. Namažem jih z smetanovim namazom, dodam salamo (kuhan pršut, piščančja prsa), sir, svežo papriko, paradižnik po želji) in zavijem v plastično folijo.

Do sedaj so uspešno prestali vse daljše poti - tudi v vročini, saj imam eno tako hladilno vrečko (kot cekar) in dobro zadržuje tako toploto kot vonjave.

Ne znam pa si predstavljati, da ne bi zjutraj kaj pojedli, saj je telo utrujeno od poti in rabi nekaj konkretnega, pa normalnega. Kakšni rogljički, slane stvari , razen bobi palčk pri nas ne gredo. Čimbolj naravno, tisto na kar smo običajno navajeni, saj je želodec precej občutljiv.

Če pa res ne bi kruha lahko vzameš riževe vaflje pa sir, samo jih je treba malo več pojest.

 

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 02. 2012 11:46

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. feb 2012 12:21

Za popotno malico so zelo praktične male termo vrečke (20x30 cm). ki se hermetično zapirajo. Ravno prav velike so za dva sendviča, steklenico vode in jabolko ali dve.

V paketu po pet skupaj jih prav poceni prodajajo v tukaj večkrat omenjeni nizkocenovni trgovini (ni Hofer in ni Lidl).

nola

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

2. feb 2012 14:11

Sovražim, ampak res že bolezensko sovražim cmokanje in podobne zvoke pri prehranjevanju (razen pri dojenčkih), zato je skrb za druge sovozače morda res na mestu.

 Samo, po drugi strani, metanje na dva sedeža ...

 

pirnica, kaj pa kakšna popečena zelenjava (bučke, jajčevci) v sendviču, ali doma narejeni namazi?

Meni je pozimi odličen tudi sendvič z vloženo tuno in gor tri rezance kislega zelja ali malo rdeče pese.

Lep izlet ti želim!

 

lp

 

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti