Magična kroglica za pranje perila

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. apr 2010 16:38

PIKA1, če fleki niso šli stran, je čist zasigurn ponaredek  

lp

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. apr 2010 17:49

PIKA1, mislim, da elaphus ima prav, gre za ponaredek.

ežoj

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

23. apr 2010 7:33

No, nekega čudeža pač ne morete pričakovat od te kroglice. Jaz sem s svojo res zelo zadovoljna, z njo perem že cca 6 mesecev, res pa je, da vsakič dodam malo praška ali gela ( nekako četrtino običajne mere), madeže pa sama prej obdelam s kakim pralnim milom ipr. Vsake toliko dodam še malo belila, res malo. Če je kroglica na sredi bobna mi nikoli ne tolče po bobnu, nikoli nič ne slišim. Opere lepo, skrbim za okolje in prihranim pri pralnih sredstvih.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. apr 2010 9:17

Hm, jaz bi pa izvedla poizkus: dala toliko praška, belila in požulila madeže, kot narediš pri kroglici, kroglice pa ne bi dala. me zanima, kako bi bilo oprano . Splošno znano je, da ljudje ponavadi dodajamo (v želji, da bi bilo perilo bolje oprano) preveč pralnih sredstev v stroj.

lp

cervus

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. apr 2010 13:35

Točno tako. Jaz dam na sredo med perilo kroglico, v predpranje ne dam praška, v glavno pranje 1 jedilno žlico praška, mehčalca pa tudi 1 jedilno žlico in to samo zato, da mi perilo nežno diši. Ker krogla že sama po sebi naredi perilo bolj mehko.

Kyara

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

26. apr 2010 8:03

[citat=--elaphus--]

. Splošno znano je, da ljudje ponavadi dodajamo (v želji, da bi bilo perilo bolje oprano) preveč pralnih sredstev v stroj.

lp

s tem se pa hudo strinjam! Če bi vsi dajali pol manj praška sem sigurna da bi tudi brez dodatkov v oblik ikroglic ipd...lepo opralo!

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

27. nov 2010 21:22

Pozdravljene drage moje gospodinje;) V mislih imam tole kroglo,ki se da med perilo v pralni stroj.Zadnje čase po Tv vidim,da jo zelo reklamirajo,pa da veliko pršparaš mehčalca in pralnega praška.Zdej me pa iz vaših izkušenj zanima,če je res tako učinkovita,al je samo reklama in zapeljevanje ljudi?Zanima me,če bi oprala moje umazane bele predpasnike in majice?Ker delam v kuhinji in se popapckam mim grede,sploh na belem se takoj vse pozna.So pa razni madeži od olja(belega in bučnega),paradižnikove mezge,ajvar itd.Res sem v dvomih,če bi mi to opralo,kot zdej ki perem z Arielom in dodatkom Vanischa.Kaj mi predlagate,naj jo naročim ali ne?In kje jo naj kupim,da ne bo kak ponaredek,sej veste da denarja ne pobiramo po cesti,da bi kr tko razmetavali z njim. Za odgovore se vam v naprej lepo zahvaljujem Lp Miele Miele

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. nov 2010 11:16

Miele, jaz dvomim. Izkušenj pa nimam.

Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

29. nov 2010 11:22

Miele, oprano seveda bo, ampak - kako? Če mene vprašaš, madeži bodo ostali. Izkušenj nimam, imam pa zdravo pamet.

rimljanka

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

29. nov 2010 11:24

Glede temnega perila imam dobre izkušnje. Praška in mehčalca sploh ne dodam, perilo je mehko in čisto. Glede belega pa je tako : Praška dodam manj, vendar ga dodam, namesto mehčalca dodam kis in perilo je relativno čisto, glede na to da se s kroglami lahko pere le na 60*C.Nimam pa takšnih madežev kot pravi Miele.

Tako, da Miele po moje boš za določene madeže ravno tako moral dodat prašek in razmaščevalec.

Lp!

banana130

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti