Granatna jabolka

vesna ša.  

član od: 16.10.2002

sporočila: 14

tema odprta - 29. okt 2002 8:26 | ogledi: 7.893 | odgovori: 4

Ali mogoče kdo ve če se iz granatnih jabolk pripravijo kakšne jedi, ali so samo za okras?

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

29. okt 2002 11:20

Nekje sem videla, da iz granatnih jabolk pripravljajo neke vrste "oranžado". Granatna jabolka so oželi na ožemalniku za pomaranče. Dobljenemu soku so primešali še pomarančni sok... Baje je zelo osvežilen, le nekoliko grenak sok. Upam, da sem ti kaj pomagala. Tina

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

29. okt 2002 14:01

Jaz zrnca iz granatnega jabolka, ki jih previdno izluščim, ker puščajo barvo, potresem po solati. Za osnovo solate vzamem katerokoli zeleno solato, ki ji dodam narezane paprike,kumare, olive, koščke mladega sira, (lahko tudi tuno) in potresem z narezanimi mandlji ter zrnci granatnega jabolka. Polivka je jogurtova z veliko zelišči. Solata je zelooo sočna (in zdrava). Lahko pa narediš tudi sadno solato in jo potreseš z zrnci granatnega jabolka. Zdaj je sezona granatnih jabolk! Danca

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. okt 2002 17:06

Jaz sem pa nasla tole: Grenadine sirup Priblizno 1 kg granatnih jabolk Izloci semena in jih skuhaj v 5 dl vode, pretlaci skozi cedilo ali krpo. Izmeri volumen in dodaj enako kolicino sladkorja. Zavri in kuhaj 10 minut. Napolni steklenice in zapri. Da bi sirup imel tako intenzivno rdeco barvo kot kupljeni se mu doda barvilo. preliv 1 vecje granatno jabolko 1 zlica skroba 60g sladkorja Granatno jabolko prerezi na pol in z zlico izdolbi semena, ki jih pretlaci skozi cedilo, tako da dobis 1,5 dl soka. Zmesaj skrob s sladkorjem, dodaj 2-3 zlice soka in zakuhaj v preostal vrel sok. Kuhaj par minut da se zgosti. Uporabi kot preliv pri razlicnem pecivu, sladoledu,.... Muffini 2 skodelice moke 2/3 skodelice sladkorja 1 zlica pecilnega praska 1/2 zlicke soli 1/3 skodelice sesekljanega kristaliziranega ingverja (previdno, okus ni vsem vsec) 1 zlicka limonine lupince 11/4 skodelice semen granatnega jabolka 1 skodelica mleka 1 jajce priblizno 60 g stopljenega in ohlajenega masla Zmesaj moko, sladkor, pecilni in sol. Dodaj ingver, limonino lupinico in semena granatnega jabolka. Posebej zmesaj mleko, maslo in jajce. Tekoco zmes zlij med suhe sestavine, premesaj in napolni 12 namascenih modelckov za muffine. Po vrhu lahko posujes se malo sladkorja. Peci pri 210C priblizno 15 minut. LP, R. Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 29. okt 2002 17:06:50

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

1. nov 2002 16:39

Vauuuuuuuu Koncno sen izvedel kako se dela sirup grenadine! Hvala Rebecca Lep pozdrav vsem! Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 01. nov 2002 16:41:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti