Nova kuhinja

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

9. apr 2014 10:53

Ali ima katera izkušnje z Alplesovo kuhinjo ( LAGUNA)?

Zelda

Andrejmocnik  

član od: 3.7.2014

sporočila: 17

4. jul 2014 9:30

sara.vidmar je napisal/a:
Katti, če še no poznaš tega foruma, ti prilagam link: http://www.podsvojostreho.net/

Super forum! ravno iščem stvari za dnevno sobo in mi je stran zelo všeč  Zanima pa me, koliko (okvirno) je stala vaše pohištvo za dnevno sobo? Bil bi zelo hvaležen

 

LP

Andrejmocnik

ORHIDEJA00  

član od: 21.1.2012

sporočila: 201

3. maj 2015 20:44

Pozdravljeni,

 

tiste, ki ste pred leti pisali in vse ostale, ki imate otok prosim za izkušnje glede postavitve štedilnika na otok oz. ob steno; ste zadovoljni, ali pa bi danes naredili drugače.

Stokrat hvala,

lp

 

P.S. ne moremo se odločiti, ali postaviti štedilnik na otok ali ob steno h koritu :(

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. maj 2015 9:44

 

Sem pred prenovo kuhinje in po izkušnjah tistih, ki imajo otok, se tudi sama navdušujem nad tem, da bi imela štedilnik na otoku. Od  tega me lahko odvrne le to, če bi se izkazalo za preveč komplicirano uredit napo nad otokom, ker imam poševno streho, ne bi pa rada kakega večjega gradbenega posega delala.

 

Ko pripravljam hrano in kuham imam rada veliko prostroa okoli sebe in otok mi to zagotavlja. Sicer imam tudi zdaj ob štedilniku, ki je ob steni, kak meter delovne površine in še kakih 60 cm na levi strani, a ko sem kuhala pri kolegicah, ki imajo štedilnik na otoku, sem ugotovila, da mi je to super.

 

Tako da je odločitev malce odvisna tudi od navad, ki jih imaš.

mamamia

hribovc61  

član od: 14.10.2013

sporočila: 2057

4. maj 2015 10:13

Otok definitivno......je super......

hribovc61

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

4. maj 2015 10:35

Dve moji prijateljici imata otok v kuhinji..in sicer obe štedilnik in kar lepo delovno površino.Sama pa ga ne bi hotela. Pri otoku me moti predvsem to , da ni vode in korita.Ko sem tam kuhala, me je ravno to motilo..prenašanje lonca izpod pipe ,se obrnit in z njim na štedilnik, ko opereš zelenjavo in jo dodajaš v lonec so spet ti obrati,pa večkrat pokaplano po tleh..ne vem, mogoče ker nisem vajena tega, pa me je to zmotilo,to večno obračanje...doma imam v linijo pult za odlagat, štedilnik, delovno površino, pomivalno korito in spet pult...kontra tej liniji pa večji delovni pult.

Meni osebno so kuhinje z pultom zelo lepe,niso mi pa funkcionalne.

Vrtejbenka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. maj 2015 10:47

Saj imaš lahko na otoku tudi pomivalno korito, sicer je potreben še kak gradbeni poseg več. Sem jih gledala, a smo potem raje obdržali del stene v kuhinji in se odločili za klasiko.

Loni Makaroni

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

4. maj 2015 10:56

Seveda lahko imaš tudi korito na otoku..je pa kar nekaj dela z napeljavo vode, pa z odtokom vode, sploh če ni novogradnja... posledično temu tudi potem kakšno špricanje vode okrog, ko opereš kako posodo, zelenjavo...

Orhideji bi svetovala ogled take kuhinje pri kaki znanki ali pa v trgovini..pa naj se malo zasuka okrog pultov.

Vrtejbenka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

4. maj 2015 11:09

Jaz imam mini kuhinjo in otok seveda odpade. Se mi pa super obnese umvalno korito v vogalu, na eni strani štedilnik, na drugi pa delovna površina. Tudi če bi imela veliko prostora, bi spet izbrala enako razporeditev.

Sonja

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

4. maj 2015 17:25

Na otoku imaš lahko tudi korito, zakaj ne? sploh če opremljaš nov prostor in lahko vodo potegneš kamorkoli.

 

Jaz imam sicer na otoku (2x1 meter) le ploščo, tako da imem ogromno delovne površine. Korito pa imam direktno za kuhališčem (ob steni, ne na otoku) in se samo obrnem, kadar potrebujem vodo.

 

Se pa splača imeti na otoku elektriko za mikser, palični mešalnik in podobno.

 

Jaz velikokrat kuha, na sproti pa sedijo otroci oz prijatelji. zelo družabno.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti