Nova kuhinja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. feb 2010 18:59

Katarina K je napisal/a:
Mi pa pravkar pripravljamo prostor, za kuhinjo. nas že čaka v Ikei. Stala nas bo okoli 2500e, pri nas bi bla okoli 5000e. Imela bom tudi otok, ma ne za kuhanje, samo za moje ustvarjanje. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/
Samo da te opozorim Imam Ikeino kuhinjo že 3 leta. Ni slaba, ni pa primerljiva s kako npr. Marlesovo ali Dan. Predvsem panti in vodila so (sicer Blumova) veliko slabše kvalitete. Bi rekla, da so verjetno nek vstopni model. In iverne plošče (korpusi omaric) so tudi tanjše kot pri slovenskih proizvajalcih. Je pa tudi mene prišla 2300€ namesto 5000€. Zdaj sem vesela, da sem jo vzela gor, ampak le zaradi tega, ker so mi vsi prodajalci bolj švoh svetovali, sama pa sem bila tut bolj na papirju teoretik, tako da je postavitev v malenkostih tako neposrečena, da bom čez par let ven metala in na novo opremljala, tokrat - upam - za vsaj 15 let. tjas

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

4. feb 2010 20:13

tjas  se strinjam s tabo in zdej, ko drugič menjam kuhinjo, sem tudi sama zelo pozorna na pante in vodila sploh pa povsod vprašam kok imajo garancije in kaj storiti če se pokvarijo.

Praviš da imaš(Blumova vodila in pante) to se pravi da je teh več vrst po kvaliteti,ker meni so v neki trgovini rekli da je to visoka kvaliteta,vendar se meni niso zdela dobra,tako da je res težko kaj verjeti in kaj ne.

lp

-pika

 

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

4. feb 2010 20:17

Moja sestra ima Ikeino kuhinjo in je masiva, ravno tako kor bo naša in jo ima že 6 let, pa je super, kot prvi dan. Lih zato sva se odločla, da bova pogledala v Ikei. No če bojo samo panti problem, se še da, samo, da ni vsa nekvalitetna. sicer pa, če mi zdrži 10 let, bom zadovoljna. Če je moji sestri 6 let in je brezhibna ji bo še sigurno apr let služla. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. feb 2010 20:46

-pika, to je tako kot pri vsaki drugi stvari, cenovni razredi pač oz. kolikor denarja, toliko muzike . Jaz sem bila navdušena, ko sem videla, da gre za blumova vodila, ampak me je že monter opozoril, da so tudi blumova lahko taka ali drugačna in da so tale moja bolj osnovna. Še vedno imajo štoparje, tiho tečejo in vse, ampak predvsem panti so po treh letih že malo povešeni, par štoparjev se je že polomilo. Verjetno je deloma tudi stvar manj močnega ogrodja omar, v katera so panti vpeti. Pa sva samo dva pri hiši, cele dneve v službi, tako da ne morem reči, da bi bila kuhinja ekstremno obremenjena. Pač vsakodnevno kuhanje in pomivanje, za vikend pa kaka peka, nič posebnega. Fronti od Ikee so super, jaz imam visoki sijaj in so še vedno kot novei, korpus omarice pri pomivalnem stroju pa že "cveti" in tam tudi panti in štopar za vrata najbolj popuščajo. tjas

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

5. feb 2010 6:18

tjas, pol bom pa jaz še posebaj vprašala kako je z garacijo pantov. kako je pa kej z garancijo kuhinje? in koliko si čakala od naročila pa do takrat, ko si jo šla iskat? Hvala za odgovore. Mi smo se odločli za Lindigo kuhinjo. Kako maš pa ti? Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

5. feb 2010 9:02

Tako iz firbca sprašujem? Na koliko let pa menjate kuhinjo. Jaz jo imam namreč že 16 let, pa je še ne nameravam zamenjati. Vsake toliko časa zaradi izgleda zamenjam odpirala na omaricah in potem zgelda kot nova. Pa stene so vsake par let drugačne žive barve. Panti so če čist OK. Kuhinja je pa Marles Harita bela. Spela

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

5. feb 2010 9:15

Moja kuhinja, ko bo , bo že tretja. Prostor je že, čakamo samo še na priložnost, da začnemo. Imam 3,80 m ravne stene in tu bo vsa kuhinja, v nasprotnem kotu bo samo prostostoječi hladilnik z malim zmrzovalnikom. Hrana bo v omari, ki bo višine cca 1,5 m, nato sledi spodaj omara za lonce, nato pomivalni stroj, nato pomivalno korito, nato štedilnik in nato še 30 cm omarica. Zgoraj bo samo ena omarica od 60 ali 80 cm in kakšna polička ter napa. Krožnike, kozarce in jedilni pribor bom imela v jedilnici zraven. Ker imam bolj malo pulta, bom v kuhinji imela na nasprotni steni med dvema oknoma še manjšo mizico za zajtrke in kakšno peko. Evo, to je moja bodoča kuhinja. Je pa problem financ, ker morava zamenjati vsa okna, razpeljat bolj logično elektriko in dat nova tla. Tu sem najbolj v dilemi. Parket mi je preobčutljiv, laminat ropota, ploščice so mrzle, ker je spodaj garaža, linolej in topli pod mi je mal mimo. Najti bo treba nek kompromis. Imam pa še problem v jedilnici ker je majhnna in ima dva okna in dvoja vrata, niti ena stena ni cela. Malčica

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

5. feb 2010 10:06

MALČICA kako to, da bo tole že tvoja 3 kuhinja? a treja nova kuhinja? No moja bo tole četrta, a vendar 1. nova!! Jeeee. Prvo smo bli v podnajemu, če lahko sploh tisto štejem in je bla iz 60 let. turkizne barve. druga je bla v našem stanovanju ena, ko se jo je moja sestra rešla in sem bla jaz že tretja roka. tretja je bla od strica od mojga in sedaj bo 1. moja nova lepa kuhinja. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

MatiZemlja  

član od: 13.9.2009

sporočila: 6

5. feb 2010 10:20

Jaz sem se 5 let vrtela v stari masivni kuhinji ( kupila sva namreč 35 let staro opremljeno hišo, ki jo postopoma prenavljamo - sod brez dna, a uživamo), in počakala, da sem se jo zaradi nefunkcionalnosti zares naveličala, potem pa smo se lotili temeljite prenove. Torej, namesto parketa keramične ploščice ( iz kuhinje je izhod na atrij), namesto mize s klopjo, velik otok, ki se z ene strani drži stene in ima po dveh stranicah dovolj prostora za pet pogrinjkov. Predvsem pa barve. Namesto rjavega masivnega lesa je kuhinja bela v konbinaciji z oranžno ( IKEA ). Za bolj žlahten videz - do sedaj še nihče od obiskovalcev ni uganil, da je kuhinja IKEA ) pa je paraped "otoka" iz temno sivega lesa, nekako rebrastega, oziroma na otip kot koža krokodila. Sliši se hecno, a res daje ta povdarek neko žlahtnost kuhinji. Poseben povdarek sem namenila kuhinjskim aparatom. Štedilnik - prostostoječ ( v vpet v nišo) širine 90, kuhališče samo plin. Torej je tudi pečica širine 90 in je to zagotovo eden mojih boljših nakupov ( ko pečem biskvit za orto, gredo trije modeli hkrati na eno rešetko!) Pomivalni stroj ima tretji predal za pribor - tudi dober nakup. Tudi kuhinjsko korito je iz IKEA programa, takšno veliko keramično, kot ga zasledite v ameriških kuhinjah. Dober nakup je tudi hladilnik - vitrina za pijačo. Stena nad pultom je obložena z kaljenim steklom, predhodno pobarvanim v nežno kavno barvo. S svojo kuhinjo sem zelo zadovoljna in zame je tudi kvaliteta IKEA( glede na ceno) sprejemljiva. Veselo kuharijo , MatiZemlja

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

5. feb 2010 10:27

Svojo kuhinjo sem si kupila na kredit pred 28 leti in še vedno služi svojemu namenu.Vmes smo zamenjali pulte,a to le zaradi menjave štedilnika,pomivalnega korita,pečice in hladilnika.Je marlesova in zaenkrat so vsi panti še v redu.Pa lahko rečem,da vsa leta veliko kuham. Majdina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti