Polnozrnata moka

roxy*  

član od: 16.4.2008

sporočila: 26

tema odprta - 10. maj 2008 9:59 | ogledi: 3.396 | odgovori: 4

ker imam trenutno dieto me zanima če lahko belo moko nadomestim z polnozrnato (ajdova, pirina, ržena, - bre pšenične moke - mogoče malo durum)?

Predvsem bi delala listnato in kvašeno testo ter testo za pico. ali morem dodati več vode ali kakšnih drugih sestavin?

hvala in lp.

roxy*

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

10. maj 2008 10:38

Če uporabiš navadno pirino moko - torej ne polnozrnate, lahko normalno delaš po receptu ki ga pač imaš. Tudi jaz se moram izogibat pšenice in vse pripravljam iz pirine moke. Polnozrnata pirina moka pa naredi stvari malo zbite, rabiš več tekočine in posledično slabše drži obliko - kruh tako pečem v modelu, uporabim pa tudi malo več kvasa kot bi ga za običajni recept. Lisa

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

10. maj 2008 12:29

Jaz delam testo za pico in kruh iz mešanice pšenične polnozrnate moke in pirine polnozrnate, pa mi je veliko boljše od tistega iz bele moke. Res je, da rabiš več tekočine, s kvasom pa ni treba pretiravat, ravno tako lepo vzhaja. Za listnato testo pa ne vem povedat, ga nisem še nikoli delala. NaturensGalleri

roxy*  

član od: 16.4.2008

sporočila: 26

10. maj 2008 19:29

aha hvala. za pirino polnozrnato moko še nisem slišala, kupujem navadno pirino moko - kje bi kupla polnornato? V specializiranih trgovinah z zdravo prehrano, tržnici lai najdem to tudi v supermarketu? lp. roxy*

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

10. maj 2008 19:43

Jaz sem danes ravno kupila pirino polnozrnato moko pri najboljšem sosedu in sicer na polici med ostalimi mokami. Iskra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti