Pozor ,goljufija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. dec 2008 18:20

http://www.ajpes.si/prs/

 

Na tej strani lahko preverite za vsakega oglaševalca, ki nudi delo, ali opravlja registrirano dejavnost. Če ga po imenu in priimki ne najdete, potem gre za tipnično delo na črno, saj opravlja komercialno dejavnost, za katero ni regsitriran.

Oglaševalec je po Zakonu o preprečevanju dela na črno dolžna pred objavo oglasa preveriti, ali je za tako dejavnost registriran. Če kljub temu oglas objavi, se mu lahko izreče visoka kazen.

 

Prijavo na inšpektorat za delo lahko poda vsak.

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. dec 2008 18:46

Sem pogoglala: me veseli, da je moj poziv, da čimbolj razširimo past, padel na plodna tla. Hvala.

F r i n a

neznan uporabnik

4. dec 2008 19:38

samo žal ihšpektorji se s tem ne ne ukvarjajo,mali so premali,veliki so preveliki.pa lep pozdrav. pingvin

bbozic1  

član od: 8.4.2004

sporočila: 3

7. dec 2008 20:58

No,mi smo za hec klical in čakal na ponudbo,če si še kar upa pošiljat in človek ne more verjet,popolnoma isto kot ste opisale v svojih odgovorih prej,smo mi prejeli včeraj po pošti,samo nakladanje ..............zapestni trakovi..................cena za paket 79 eur. Da ga ni sram,najraje bi to poslali vsem časopisom,na tv, policijo,glede nato da imam original kuverto z datumom kdaj je poslal in kako bi nas okol prinesel če bi njegovo ponudbo sprejeli,pa ne moremo z naše strani nič,ker v bistvu ne vem kako naj napišem smo in nismo ogoljufani. Nismo ogoljufani ker nismo sprejel ponudbe,če bi jo bi pa tanko piskal. Eh,ne vem sramota da lahko to že toliko časa počne. lp boštjan božič

MiškaMiša  

član od: 30.1.2004

sporočila: 66

7. dec 2008 21:48

Jaz sem tudi prebrala prav vseh 10 strani danes. Vidim, da se je ena od članic tule zelo zelo potrudila. Jo spoštujem za to. Ampak vidim tudi, da je vse bob ob steno, če se nič ne zgodi. Vse je dokazano, vse je dokazljivo, on pa prodaja in prodaja in se smeji. Ali se je torej vredno zakopati v papirje in iti skozi vse to? Ali ga bo ustavil šele kakšen razjarjen "nategnjenec", ki mu bo s kolom razbil lobanjo? In seveda šel obvezno sedeti... Miša

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. dec 2008 22:10

Če skrajšam učinek:

 

- Delo njegovih oglasov ne objavlja več,

- Večer je obkavil zgodbo, iz katere je razvidno, da gre za delo na črno, tudi iz odgovora inšpektorice,

- Policija je obiskala našo članico, kar pomeni, da se je postopek zaradi goljufije na tožilstvo začel,

- prijave prekrška so bile poslane na inšpektorat za delo, tržni inšpektorat in davčno inšpekcijo.

 

Jutri bom napisala na inpektorat za delo mail, da tip, ki nima registrirane dejavosti ( glej Ajpes), opravlja dela na črno ( organizizira komarcilano dejsvnost) in da Salomnov oglasnik objavlja oglas z delo v nasprotju z Zakonom o preprečevanju dela na črno, ker mora pred objavo preveriti, če opravlja dejavnost, ki jo oglašuje.

Natioskan izvod in lastnoročno podpisan bom poslala na Inšpektorat za delo v Maribor, z zahtevo, da me obvestijo ( me morajo), kaj so storili.

Lahko naredite tudi vi, bojda je zelo malo prijav zaradi goljufije.

 

 

 

F r i n a

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

8. dec 2008 13:12

Pozdravljene jaz sem pa dobila odločbo od sodišča v ljubljani ,da so zoper xxxxx podali obtožbo .zapor plus povračilo denarja ,samo problem je kako bomo mi odškodovanci sedaj prišli do dnarja ,ker ga goljuf po mojem nima? FRINA VSAKA TI ČAST -ČESTITAM harmonika

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

4. feb 2009 10:31

Ja,še naprej pošilja ,danes je soseda dobila po pošti,79,90 eur je za plačat ..Še sreča da sem bila zraven ,rekla sem ji da je o tem že pisano na kulinariki ,da ne nasede.Hvala .LP golubić

vrtnica123  

član od: 19.2.2009

sporočila: 7

19. feb 2009 19:32

Pozdravljeni še tukaj,jaz imam s tem iz Mb tudi slabe izkušnje. Ne NASEDAJTE temu GOLJUFU!!!! vrtnica123

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. mar 2009 22:57

Na dan 3.4.2009 je zaslišanje naše ogoljufane članice na enem izmed sodišč. Sum: goljufija. Upam, da se bo dobro držala.

KLjub prijavam na vse inšpektorate, tožilstvo, policijo, članku v Večeru, se tožilstvo ni niti malo potrudilo, da bi preko medijev našlo še več ogoljufanih, ki si niso znali pomagati. DA ugotovijo, kako grozljiv obseg ima tako ravnanje.

Oglasi pa so še vedno objavljeni. Samo lokacije menja ista oseba.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti