Zamrzovanje peciva

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

tema odprta - 7. maj 2008 12:24 | ogledi: 13.357 | odgovori: 19

včasih je kako praznovanje, ko se napeče več vrts peciva, ki pa potem ostaja.Kako je z zamrzovanjem, kaj je priporočljivo in kaj ne?

sladkosnedko

roxy*  

član od: 16.4.2008

sporočila: 26

7. maj 2008 16:18

mi zamrznemo potico in je potem vedno še odlična. roxy*

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

7. maj 2008 18:08

Jaz običajno zamrznem še toplo potico, ki jo zavijem v alu folijo in potem po potrebi vzamem ven. Zamrzujem vse potice: orehovo, makovo, rožičevo, potratno (biskvitno), kvašene rogljičke in pa pecivo, ki mu mi pravimo "špajz". Sedaj sem se naučila, da za praznovanja pečem potico, piškote (kar ostane daš lepo v škatlo) in samo kake 2 vrsti peciva ali več, odvisno koliko ljudi pride. Če mi biskvit ostane ga dam malo za domov, prej pa, ko sem pekla predvsem biskvite sem pa tega ogromno razdala, ker pač ne stoji dalj časa. špelči

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

7. maj 2008 18:44

Potico, buhtlje, struklje, zadnje case pa tudi moj biskvit za limonino torto ze narezan na oblate in zavit v dvojno folijo,ki ga potem uporabim za torte,ce sem na tesnem s casom ali pa ce rabim dvobarvne ,tako da ni treba dvakrat peci. Ravno danes sem iz enega zamrznjenega oblata naredila ananasovo kupolo iz baze. Prakticno in preverjeno dobro.Lp lucka

Levstik  

član od: 9.5.2008

sporočila: 14

10. maj 2008 2:08

Kremšnite se nikakor ne obnesejo. Niti rumena krema niti bela!! Npr. rumove kroglice in raffaello se pa super obnese. LP Peter

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

10. maj 2008 9:17

pri nas zamrznemo samo peciva kjer ni kreme ..... pecivo je potem isto kot pred zamrzovanjem ledenka

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

10. maj 2008 21:59

Jaz zamrznem izdelke iz kvašenega testa, pa razne pite, biskvitno in tudi listnato testo. Če ima pecivo kremo, potem ga ne zamrznem. Redno zamrzujem tudi kruh, ki ga pečem sama. Vse napečem takrat, ko imam čas, pa nam vedno prav pride, ko je več dela zunaj. lp tibe

nabiralka  

član od: 4.11.2007

sporočila: 17

27. jul 2008 11:40

Jaz imam pa eno vprašanje; npr. potratna potica. Kako velike kose dajete v skrinjo? Tako veliko kot je v pekaču ali jo narežete na četrtine. Na majhne koščke gotovo ne. Pa še to; koliko časa prej (preden jo ponudite) jo vzamete ven? Kako je pa z rumovimi kroglicami? Ali potem, ko se tajajo, veliko kokosa odpade dol? Kaj pa če povaljam v čokoladnih mrvicah ali pisanih? Kako se to obnese, če se vzame iz skrinje? Vsak odgovor bo dobrodošel.Lp nabiralka

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

27. jul 2008 12:00

Jaz jo narežem na take kose kot jih ponavadi porabim za "ene obiske". Lepo pa radi se imejmo ursa40

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

27. jul 2008 12:18

Jaz dam zamrzniti kose po cca pol kg, pa se potem vedno porabi, saj lahko kakšen dan počaka tudi zunaj... Ven jo vzamem do dve uri prej, pa jo potem med odmrzovanjem režem, se hitreje odtaja. Lp peter

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

27. jul 2008 12:32

Jaz jo narežem na 6 kosov (velik pekač od pečice) in jo nato vzamem iz skrinje in oddajam kar v MV, če pa jo tajam na sobni temperaturi pa kake 4 ure prej. Kroglic pa nisem še zamrzovala. Je pa kolegica dala zamrznit kroglice povaljane v čokoladne mrvice in se ji je super obneslo. Dala jih je na alu pladenj, zavila in v skrinjo, potem jih je prejšnji večer vzela iz skrinje in so se čez noč odtalile in bile so super. špelči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti