Zamrzovanje peciva

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

27. jul 2008 12:37

Kakšne so pa vaše izkušnje z zamrzovanjem oz odtajanjem kruha? Meni še nikoli ni uspelo, da bi bil odmrznjen kruh OK. Če pustim vrečko odprto, se posuši, če je zaprta, je moker.

 

Pa še nekaj - kako je s predpečenimi domačimi izdelki (npr. žemljice, štručke)? Verjetno bi se jih dalo speči samo do polovice, potem zamrzniti in potem po želji speči do konca? Če kdo to dela, naj mi prosim napiše minute in temperaturo pečenja...

 

Hvala že vnaprej!

jasna

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

27. jul 2008 13:00

Kar se glede kruha tiče,jaz ko ga vzamem ven zamenjam vrečko ,ker je v tisti iz zamrzovalnika vedno kaj ledu in pol je kruh moker.Pustim lepo v vrečki,da se odtali.Kruh,žemljice,francoz je tudi vredu iz skrinje. Zadnjič je kolegica dala iz skrinje zamrznjene mešane kekse -čajne in vam povem po kakih 10 minutah so bili že fini za jest.Meni še prej ni padlo na pamet ,da bi te mešane kekse dala v zamrzovalnik.Je pa fajn,če pride kak obisk pa imaš hitro nekaj sladkega za ponudit. dari

slavcek  

član od: 19.3.2008

sporočila: 39

28. jul 2008 13:31

Jaz skoraj vse stvari dam v skrinjo. Pecivo in kruh. Kruh odtajam v mikrovalovki in je kot bi bil sveže pečen. Lahko pa ga zaviješ v alu folijo in ga odtajaš v pečici, je ravno tako dober. slavcek

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

16. jul 2013 15:26

Danes sem naredila tole  torto

http://www.kulinarika.net/recepti/4709/sladice/jogurtov

 

Mislite, da  jo lahko zamrznem? Večkrat sem na forumih prebrala, da peciv s kremo ni dobro zamrzniti.

Je katera poskusila dati v zrzovalnik kaj podobnega in če, kako se je obneslo?

Kotarca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. jul 2013 15:37

Kotarca je napisal/a:

 

Je katera poskusila dati v zrzovalnik kaj podobnega in če, kako se je obneslo?



Kotarca

 

Pri meni gredo tudi kremaste zadeve v skrinjo. Tudi tale se bo obnesla.

Vanja

kozamurnik

sporočila: 2311

25. avg 2013 9:11

Ali katera zamrzuje tudi orehe? Mislim pecivo orehi , ne orehova  jedrca (te tudi  zamrzujem ).



murnik

Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 25. 2013 09:13

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

25. avg 2013 11:05

Kozamurnik seveda zamrzujem tudi vso pecivo z orehi, v smeslu, da so kot nadev, glavna sestavina, krema...

Brez kakrsnih koli pomislekov.

Odlicno obnese

Tudi cela jedra, mleti, rezani...- kot sam oreh

 

Lp

jaša

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. avg 2013 17:05

Ja!! brez pomislekov, super je in celo bolj sočno kot frišno

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

25. avg 2013 23:49

Morda tole ni glih za sem, pa vseeno: kadar delam testo iz skute ali pa krompirjevo, ga zmeraj naredim več. Tako, da iz testa, ki mi ostane, naredim svaljke, ki jih ocvrem v olju. Brez predhodnjega odtajanja svaljke na zmanjšanem ognju, v olju, ki mu postopno zvišujem temperaturo, ocvrem.

Zelo prav pride, uporabni so namesto krompirja, makaronov, riža in tudi kruha. Otroci imajo radi. So pa zelo nasitni in dobri tako topli kot hladni.
Svaljke dajem na pomokan pladen, ki ga potem dam v zamrzovalno omaro. Ko so zmrznjeni jih poberem v plastično vrečko.

Zamrzujem tudi spanirane kolobarčke od bučk in stebla od blitve. Ne odtajane, na zmanjšanem ognju, popečem v ponvi. K vsakemu mesu paše in k zelenjavi.

 



slivovi cmoki

Sporočilo je spremenil(a) slivovi cmoki dne 25. 2013 23:55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti