Kombiniranje hrane!!!

pikapolonca  

član od: 18.9.2002

sporočila: 8

tema odprta - 26. okt 2002 22:23 | ogledi: 7.003 | odgovori: 12

Zanima me kaj veste o kombiniranju hrane.A mi,da lahko kdo enostavne napotke,ki zares delujejo?

Hvala!

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

27. okt 2002 11:46

mislim, da je bilo to že pisano v forumu Sycia

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

28. okt 2002 7:54

Gotovo je že bilo pisano, kot toliko drugih reči. Vzela sem si čas in sem resnično prebrala ves forum od začetka do konca, vendar se zavedam, da tega ni pričakovati od vseh. Tudi sama pred nekaj leti, ko so bili otroci majhni, ne bi mogla, pa ravno takrat potrebuješ "hitre" nasvete. Kratek odgovor kot - o tem smo že pisali, samo ti nič ne pogledaš - zveni kot zaušnica in še druge odvrne od komentarjev. Če nimate kaj več povedati, raje ne povejte nič in pustite prostor drugim. Več bi koristilo, če bi vsaj dodali link, kje je bilo govora o tem ali napotek, kaj vnesti v iskalnik. Sycia, ne zameri, že dolgo čakam, kdaj mi bo počilo in bom pod en post tole napisala, si pač naletela ti. In še tebi Pikapolonica: kombiniranje hrane je res tako obsežna tema, da človek ne ve, kje se je lotiti. Enostavnih napotkov v petih vrsticah ni, ker se tega brez škode ne da tako na kratko povedati. Vzemi kakšno knjigo, v knjižnicah ti bodo z veseljem svetovali. Na forumu se bolj obnesejo konkretna vprašanja. P.s. najboljši primer je mikrovalovna pečica. Tema je bila že velikokrat odprta na način "povejte mi vse, kar moram vedeti o MVP". Odgovori so tako splošni, debata zaide, da si z vso množico postov na forumu nimaš kaj pomagati. Nekaj malega je koristnih napotkov na konkretno vprašanje "kako tole živilo v MVP", koristi pa edino tistim, ki že obvladajo. Za začetnike je edina rešitev knjiga.

vent22  

član od: 18.10.2002

sporočila: 7

29. okt 2002 11:06

pozdrav zares dobra knjiga za pravo kombiniranje hrane predvsem pa surove hrane (sadje) je HOČEŠ BITI ZDRAV -PROČ S KUHINJSKIM LONCEM KOMBINIRANJE HRANE JEM- TOREJ HUJŠAM to so naslovi knjig, na zalost pa ta trnutek ne morem preveriti avtorjev. oblaktereza

pikapolonca  

član od: 18.9.2002

sporočila: 8

29. okt 2002 21:49

No, takole dragi moji! Pikapolonca je vse te knjige že prebrala,pa tud v knjižnici je bila (pa tud forum sm prebrala,vendar nisem nič našla).Ampak problem je v tem,da knjige pišejo nekaj-v vsakdanjem življenju pa je drugače-ali imamo tak delovni dan,da ne moremo jesti samo sadja in zelenjave (surove hrane) ali pa takšnih stvari,ki so tam opisane sploh ne jemo. Torej,mene je zanimalo ali kdo od vas živi na tak način.Torej ali pri vsakem obroku pazi kaj se lahko je skupaj in kaj ne.In v kolikšni meri je to mogoče oz. ali je uspešno? Torej v bistvu me zanimajo vaše izkušnje in način uporabe vse te teorije. Se zdaj razumemo?? JE zdaj MVP dovolj natančno zastavljena?! Hvala za vaše odgovore!

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

29. okt 2002 22:12

Draga moja Mimi. Hvala, da si me takole lepo nadrla. Ti jst povem še svoj vidik. Parkrat se mi je že zgodilo, da sem odprla novo temo, ampak prej nisem preverila, kaj je bilo že prej pisanega o tem (ker se mi je mogoče zdelo, da pa o tem RES še ni moglo bit). In sem dobila točno tak odgovor, kot sem ga jaz dala zgoraj. Ti povem, da sem ga bila zelo vesela. In mislim, da je čist brez veze pisat linke s Kul.Slo, ker to itak vsak povprečen človek zna najt z brskalnikom, ki nam je tukaj na voljo (za zdaj še brezplačno)... Imam občutek, da so tebe tud razp*** ti predsedniški kandidati. Ali pač ne. Sycia

pikapolonca  

član od: 18.9.2002

sporočila: 8

11. nov 2002 23:12

?????

pikapolonca  

član od: 18.9.2002

sporočila: 8

19. nov 2002 22:12

A sploh še kdo bere te strani?

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

20. nov 2002 8:30

Dnevni jedilnik naj bi izgledal približno takole. Dan se prične s sadjem, katerokoli eno vrsto sadja (količine niso omejene), če se vrsta sadja zamenja je potrebno narediti enourni premor. Po dveurnem premoru, zato da lahko želodec prebavi vse sadje, lahko za kosilo - malico jemo samo ogljikove hidrate. Npr. testenine z gobami, kislo smetano, , kruh z maslom, evrokremom, kislo smetano, krompir, fižol... Po kosilu lahko jemo druge prigrizke iz ogljikovih hidratov npr. krekerje, prepečenec, grisine, čokolado... Potem spet naredimo dveurni premor. Za večerjo pa lahko jemo vso hrano iz beljakovin - meso..., tiramisu. Če se pregrešimo s pizzo, ki je mešanica vseh vrst hrane, to naredimo zvečer (tri ure pred spanjem), da ima želodec celo noč čas, da vse to predela. Katera vrsta hrane kam spada si poglej v zgoraj navedenih knjigah. tanja tominec Sporočilo je spremenil(a) tanjatominec dne 22. nov 2002 10:34:25 Sporočilo je spremenil(a) tanjatominec dne 22. nov 2002 10:39:47

Vesna5  

član od: 5.11.2001

sporočila: 36

20. nov 2002 8:41

no ja, kisla smetana in sir....to so beljakovine.Tiramisu pa zagotovo ogljikovi hidrati+maščobe+sladkorji.Pikapolonica, jaz se vsako pomlad odločim za kombiniran način prehranjevanja in jem ločeno OH in B s čim manj maščob in ogromno zelenjave ter seveda popolnoma brez sladkorjev. Tko da o kakšni čokoladi ni govora.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. nov 2002 14:27

Tisto kombiniranje hrane iz knjige Jem - torej hujšam sem dala skozi na ta način, da sem do dvanajstih jedla samo sadje. In kaj sem se ob tem naučila. Kombiniranje gor ali dol - po dveh letih sem ugotovila, zakaj sem tako "švoh" vse dopoldneve. Ko sem šla nazaj na običajne zajtrke, največkrat so to žitarice in mlečni izdelki, je ta "švohotnost" kar izginila. Tudi jaz pomladi naredim eno očiščevalno kuro, odvisno od počutja, včasiih je sadno-zelenjavna, včasih pa polna žit. Pozdravček vsem...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti