Mačka in kavč

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

29. apr 2008 12:38

Naš muco je pa šele dobre pol leta pri nas, pa res nič ne uboga. Smo mu kupili tisto stvar za praskat, pa je niti povoha ne, najbolj je zanimiv tapison in robovi kavča. Ne pomaga nič, je bil že tolkrat okregan pa si nič ne zapomni. No pa to nas ne moti toliko. Me zanima, če se vaši tudi spravljajo na rože? Naš si je izbral eno rožo (čeprav jih je tam okoli še vsaj 10 drugih), in tisto vedno oskubi do konca. Ko ji začnejo ponovno poganjati listi, jih takoj oskubi. Ima kdo kakšen nasvet? *Alisha*

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. apr 2008 12:49

Naše bitje je večkrat gostovalo v džungli poleg postelje, kjer je bilo veliko zelenih lončnic. Všeč mu je bilo drevo življenja in je na štrclju lahko dolgo sedel. Ponoči je zgledal kot opica.

Tisto leto smo izločili vse strupene rastline, beri difenbahijo. Ko je bila rastlina oskubljena, pa je šla v rožna nebesa.

Zdaj vem, kaj ga je vznemirjalo. Drobni listki benjamina ( ki je itaq crknil sam ), ki so migetala od toplote.

F r i n a

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

29. apr 2008 13:23

Naš kosmatinec ni nikoli jedel rastlin. Tisto z vodo je pa tako, baje pomaga, samo mačka te videti ne sme. Joj, ne bi o tem, kako to v praksi izgleda. Stil Jamesa Bonda, ko se skrivaš s tisto vodno pištolco. Jelenckova

kit-kat  

član od: 22.6.2007

sporočila: 36

29. apr 2008 13:50

Naša pogrize vse rože, ki so ji dostopne in praska oba kavča. Niti na misel pa ji ne pade, da bi praskala svoje drevo. Ampak mi smo imeli že pri starših mačke in sem se tega zavedala preden sem jo spustila v svoj dom in se s tem enostavno ne obremenjujem. To je v njeni naravi in nič kaj dosti ne pomaga. No od začetka sem se še trudila z špricanjem vode in je tudi dejansko delovalo, sam sem se jaz prej naveličala kot ona ;). Resno me moti le, da praska tudi skaj stole v kuhinji. Ampak veselje, toplino in zabavo, ki nama jo prinaša mnogokrat prekaša te male nevšečosti. kit-kat

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

29. apr 2008 16:56

*Alisha* je napisal/a:
Me zanima, če se vaši tudi spravljajo na rože? Naš si je izbral eno rožo (čeprav jih je tam okoli še vsaj 10 drugih), in tisto vedno oskubi do konca. Ko ji začnejo ponovno poganjati listi, jih takoj oskubi. Ima kdo kakšen nasvet? *Alisha*
Alisha, katera roža pa je to? Naši imajo radi ciperus, zunaj na gredici pa se vsakodnevno drogirajo z mačjo meto (Nepeta). Spomladi, ko odganja jo sproti frezajo in hecno jih je gledat kako se potem valjajo po tleh, zadrogiranci mačji, he,he. Pred nekaj leti (takrat nismo imeli mačke), sem podboj od vrat prelimala z 2mm debelo pluto. Čez dva meseca smo dobili mladega mačka, ki je po desetih minutah kar je bil pri hiši že z užitkom zasadil krempljev tisto pluto. Tukaj sem se takoj vdala, ker sem si kar predstavljala, kako fina podlaga je to za mačje kremplje. Tisti štok je še vedno stoji ampak plute en meter od tal ni več, pa tudi noter v les so skoraj 1cm globoke zareze. Od prvega mačka do danes se je izmenjalo n (ne štejem več) mačk, minilo precej let, marsikdo se verjetno zgraža nad podbojem... ampak jaz imam mačke tako rada, ful so mi carice in sem seveda zelo tolerantna do njihove "škodljivosti". Se oddolžijo predenjem, cartanjem, pustijo se božat... Zdaj ko sem to napisala sem se spomnila, da je bilo vprašanje kako odvadit mačke praskanja, he, he, jaz ne vem. tigris

ITA RINA  

član od: 21.1.2008

sporočila: 105

29. apr 2008 19:57

Mačke si pač brusijo kremplje.To jim je prirojeno.Če niso v naravi si jih pa kar po omarah in foteljih.Ko mi je hčerka prinesla njeno mačko iz stanovanja iz Ljubljane je bila stara dve leti in še nikoli ni bila v naravi.Oglašala se je kot golobi, katere je zmeraj opazovala skozi okno.Ko sem jo nesla na vrt je takoj splezala na drevo in si začela brusiti kremplje,Zagnala se za ptiči in prepodila sosedovo mačko.Obnašala se je kot da od nekdaj živi v naravi.Sedaj cele dneve prespi na fotelju, zvečer pa prosi da jo spustim ven in cele noči je na lovu in vse kar ulovi mi prinese pred vrata.Je sterilizirana in se jo bojijo vsi mačkoni ,ker jih kar pretepe.Kar je v njihovi naravi je težko preprečit.Jaz govorim za navadne mačke. ITA RINA

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

29. apr 2008 23:01

tigris, pri nas se spravlja samo na slonovo nogo, ki ima take dolge ozke liste. Smo mislili da ga motijo listi zaradi oblike, ampak mu očitno kar roža ni všeč, saj samo da iz tiste "noge" požene malo zelenega, čez par dni je pa spet oguljeno. Drugače pa je naš maček tudi navaden, ampak ker smo ga dobili pred zimo je ostal v hiši. Sedaj pa ga bomo poskusili navadit da je zunaj. Potem pa bo naših problemov s praskanjem konec *Alisha*

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

29. apr 2008 23:21

Pa mogoče sprej ki mucam smrdi in se tako tej stvari ognejo? čeprav vem da vedno ne pomaga... glede rastlinojedih muc pa mislim da potrebujejo določene vitamine, tako imamo mi doma v hiši lepo v lončku posajeno travo, ponavadi kar iz vrta, tisto ostro in so druge rože rešene. Čeprav so muci nabriti jim težko kaj zelo zamerimo... parkrat dvigniti glas ko se spravi na kavč, še preden se ga loti, ga pokličite stran na tisto deblo namenjeno praskanju in potem dobi priboljšek... mogoče pa bo poštudiral da je zanj bolje tisto drevo nitta

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. apr 2008 8:08

Mi smo muci sami naredili drevo. Spodaj sin zgoraj smo dali debelo šper ploščo, vmes pa slivovo deblo, oboje skupaj zabili, potem pa deblo oblekli v staro ože, ga pričvrstili in zgornjo desko tapecirali s koščkom itisona. Muca uživa, da te kap, ko jo gledaš, kaj vse počne. Kavča več ne praska, ker vsakič, ko je začela, smo zrolali časopis in jo lepo narahlo po ritki in obvezno zarven komando "NE". Nekajkrat je probala ampak ker smo bili dosledni, tega več ne počne.

To smo naredili, ker so vsi, ki imajo muce tožili, da kupljenih dreves in raznih naprav za praskanje muce ne marajo. Pa še strošek je bil mali in sedaj ima ob katerem uživa.

Tisto po ritki je pa bilo bolj nakazano, kot pa resnično po riti. Tepli je nikoli nismo,da ne bo pomote.

Kyara

amywinehouse  

član od: 10.1.2009

sporočila: 12

10. avg 2016 18:30

Mačke si brusijo kremplje zaradi številnih razlogov in to nikakor ni nezaželeno vedenje, ampak vedenje, kot ga narekuje mati narava. Tiste, ki to bolj podrobno zanima, si lahko to preberete tukaj. Mačji praskalnik je odlična naložba, če znamo izbrati pravega in mačko navaditi nanj. Ko ga spreje za svojega, pusti ostalo pohišto, sdežno garnituro, stole itd. na miru. Preizkušeno večkrat, doma imam 5 mačk in usnjen kavč :)

amywinehouse

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti