Mačka in kavč

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. avg 2016 13:17

MiriBon, tole si pa tako prisrčno opisala! Jaz obožujem vse, no skoraj vse, vsekakor pa pse in mačke. Če jih imaš v hiši, moraš pač računati na to in ono, ampak njihova ljubezen odtehta kakšno prasko, kakšno lužico. Naš dom je zdaj precej drugačen, odkar sta odšla otroka in naši ljubljenčki. Zdaj nimam dlak in prask in lužic, no na srečo imam premnogo najlepših spominov.

 

naor

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

11. avg 2016 14:30

MiriBon, tole si pa tako prisrčno opisala! Jaz obožujem vse, no skoraj vse, vsekakor pa pse in mačke. Če jih imaš v hiši, moraš pač računati na to in ono, ampak njihova ljubezen odtehta kakšno prasko, kakšno lužico.naor

mopsika

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. avg 2016 16:44

cotkan je napisal/a:

Moja hiša moj pes, čekoga kaj moti mu ni treba prihajati. Če bi moral izbirati med človeškim prijateljem in pasjim je kužek v veliki prednosti. Zdaj imam četrtega psa, v našem kratkem življenju lahko preživimo le nekaj psov, pes me ni nikoli razočaral nikoli ni slabe volje vedno me pričaka ves vesel skratka če bi se pojavil človek, ki bi imel večino pasjih lastnosti bi bil najboljši prijatel na svetu . ko so enega mojega znanca vprašali kako se je po letu dveh ujel s prijateljico, ki je seboj pripeljala psa je bz rzmišljanja odgovoril ona lahko gre pes ostane. cena živali ni pomembna saj žival se svoje cene ne zaveda nasprotno pa  ljudje sami sebe pogosto previsoko cenimo.



cotkan

Sporočilo je spremenil(a) cotkan dne 11. 2016 11:46

Cotkan, misliš, da ti sam imaš take lastnosti, kot jih pričakuješ od idealnega prijatelja?  

Tudi sama imam rada pse (in mačke) pa ne samo zaradi lastnosti, ki jih opisuješ. Od psa ne pričakujem, da je podrejen, tudi ne, da skače od veselja, ko pridem domov, pričakujem le, da me uboga, ko je to resnično potrebno in da varuje mene in moje imetje pred nepridipravi. V vsem drugem mi je pa lahko tovariš, ne sluga. Maček je pa itak že po svojem bistvu gospodar. Pa kaj zato, veselje in zadovoljstvo se najde tudi v sožitju, ne samo nadvladi. 

Da čisto ne zaidem s teme: razvada praskanja in odvajanje sta veliko odvisni od karakterja mačka. Nekaterim na misel ne bo prišlo praskati po pohištvu, drugi bi praskali samo tam, ne glede na to, kako jih poskusiš odvajati. Muce pri nas niso nikoli praskale pohištva, pri mačkonu  smo pa poskusili vse možne trike, tudi pršenje pohištva z odvračali, pa se je vseeno od časa do časa še "spozabil". 


Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 11. 2016 16:51

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

11. avg 2016 20:12

Pri mojem nečaku in njegovih otrocih je njihovi Miši vse dovoljeno....., ravno danes so jo meni zaupali v varstvo 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

11. avg 2016 22:44

  Babka, potem bo pa verjetno nekaj časa kar bitka med vama, če te ni navajena

mopsika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. avg 2016 18:58

Pa še kako se da mačke naučiti, da ne gredo na kavč. To sicer velja samo takrat, kadar so njeni ljudje v sobi, ko jih ni, pravila seveda postavlja mačka. Čemur se pa da izogniti z zapiranjem vrat. Na mačkah za 2500 € res še  nismo imeli priložnsti poskusiti, ampak pri tistih zastonjskih pritepenih je šlo brez kakih omembe vrednih težav. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti