Krakow

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

tema odprta - 28. apr 2008 13:16 | ogledi: 2.988 | odgovori: 12

Odpravljamo se v Krakow, pa me zanimajo vaši nasveti iz prve roke - predvsem finančne narave: kje zamenjati evre v zlote, kakšne so cene v Krakowu, ali lahko kje plačuješ z evri (vstopnine, cestnine...)? Ker potujemo v lastni režiji in ne preko agencije moramo te zadeve vnaprej splanirati.

Za vaše nasvete se vam najlepše zahvaljujem in želim vsem skupaj lep dan,

SMILE28

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. apr 2008 13:37

Mogoče v pomoč: http://www.lonelyplanet.com/worldguide/poland/krakow/

Jaz sem bila tam že 8 let nazaj, tako da moji nasveti ne bodo pretirano sveži in aktualni, a kolikor se spomnem, so bile menjalnice na vsakem koraku, tudi na bencinskih črpalkah se je dalo menjati oz. plačevati v evrih.

Si mislim, da je dandanes v času EU tega še več.

tjas

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

28. apr 2008 13:45

Lep je Krakow. Pa ne se hecat s tramvaji oziroma z vozovnicami, ker preverjajo; sva imeli s prijateljico težave in je bilo potrebnih precej milih pogledov, da so se naju usmilili (policija itd.). Verjetno greste v bližnji rudnik soli - pripravite se na dooolgo vrsto. šnorca

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

28. apr 2008 14:22

Jaz bi tudi ... Ko sem bila jaz tam gor, so bili še tolarji. Ampak mislim si, da ne bo panike z evri. Rudnik soli Wieliczka nujno!! Vrste res so, ampak se splača počakat. In nujni nakupi v Sukiennicah - na glavnem trgu Krakova. Lepo se imejte! Noel

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

28. apr 2008 14:58

Ko sem bila jaz tam, so bile cunje cenejše kot pri nas, pijača tam nekje (v lokalu je treba naročit pri šanku, natakar ne pride k mizi, samo prinese naročeno-vsaj tako je bilo takrat), tržnica je res zakon, rudnik soli še bolj, fino se je sprehajat ob Visli, pa na vsakem koraku spomenik papežu JP2. Menjalnic je bilo kar precej, cestnine pa po moje itak lahko plačaš z evri, lahko pa denar menjaš že na meji. Maximalno uživajte, je res lepo.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. apr 2008 16:05

Iz Krakova je sloviti klezmer trio Kroke, spilajo obcasno celo z Nigelom Kennedyjem (ta prezivi precej casa v Krakovu, odkoder je doma njegova druga zena). Ce vas zanima klezmer oziroma muzika nasploh, jih je vredno slisat v zivo. uzivajte ! lp, proxima

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

28. apr 2008 20:58

Krakow..... Pred leti bila tam tudi v lastni režiji, z osebnim avtom, za prvomajske praznike. V tistih časih so poljaki na veliko gradili ceste, imajo tudi krožišča, pa zelo slabo označene smeri. Zelo težko je bilo dobiti prenočišče v hotelih, ker so vsi bili zasedeni. Avto sem parkirala v zelo prometni ulici, pa so vdrli vanj in ukradli ploščico od radia. Sreča, da sem vse kolko tolko vredne stvari pobrala in nosila s sabo. Seveda je potem bil problem priti brez šipe domov, je bilo vse zaprto. Okno sem prelepila s folijo, najdeno v košu na pumpi, do doma prišla skoraj gluha od hrupa. Na policijo iti je brez veze, vsakih 5 minut je prišel kateri z istim problemom. Dobila sem le potrdilo o nezgodi, da ni bilo problemov na carini. Priporočam parkiranje na varovanih mestih, jih je kar nekaj v bližini starega dela mesta. Če pa ne najdeš, pa preden sparkiraš, poglej na asfalt, če so v bližini ostanka stekla. V tem primeru nikakor ne puščaj avta tam!!! Cene so primerljive z našimi, vendar ne v vseh gostilnah. Se spomnim, da sem takrat pila najdražjo kavo v življenju, stala je čez 600 sit, dobila je pa tolko, da je bilo le dno pokrito. Vsekakor pa znajo skuhati tudi turecko (turško), ki jo dobiš v šalici za belo kavo, o okusu pa nebi. Ampak v sili tudi vrag muhe žre :))) Stari del mesta je prečudovit. Priporočam ti še ogled koncentracijskega taborišča Auschwitz in domačije bivšega papeža. Med temi kraji ni nevem kako velike razdalje, je pa vredno ogleda. Priporočam pa tudi ogled gradu, kjer so pokopani poljski kralji.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. apr 2008 20:58

Nazadnje sem bila tam 6 let nazaj. Pijača na glavnem trgu je bila dražja kot pri nas. Vstopnino v Wieliczko 18 mark. Zelo zahodnoevropske cene. Verjetno so še vedno. Je pa vredno denarja. mimika

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

29. apr 2008 9:21

Zdenkica, si me spomnila na kavo, ja ... Bila je v navadnem kozarcu in res nisem izbirčna, ampak tisto je bilo pa ... brez komentarja. Bilo je pa to v nekem dokaj bližnjem turističnem kraju, ki se mu ne spomnim več imena, me je pa zelo spominjal na našo Kranjsko Goro, povsod pa je bilo vse v zvezi z ovčkami. šnorca

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

29. apr 2008 10:15

Hvala vam za informacije. Jutri gremo na pot, hotel imamo rezerviran, tudi plan poti je narejen. Poskusili si bomo ogledati čim več, čeprav jaz najrajši posedim kje na ulici (rajši z vrčkom piva kot s kavo - upam, da je pivo dobro) in uživam v utripu mesta. Vsekakor bomo najprej poiskali tržnico- jaz sem nora nanje.... Lep dan vsem skupaj, SMILE28

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

29. apr 2008 10:52

Jaz piva ne pijem, ampak ostali so ga zelo hvalili. Če imate čas, se zapeljite še v Zakopane (to je mogoče mislila šnorca) Noel

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti