Prevozni boks za psa

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 28. apr 2008 9:13 | ogledi: 3.469 | odgovori: 19

Pozdravljeni,

imamo srednje velikega psa, ki pa ima hude probleme z vožnjo (slabost, bruha), zato ga ne vozimo.

Ker pa nimamo "varstva" za te praznike, ga moram vzeti s seboj. Zato iščemo škatlo oz. boks za prevoz, da bi bil omejen in ne bi bil ves avto umazan...Nov je skoraj 200 eur in še to samo po naročilu.

Ali ima mogoče kdo rabljenega za prodat ali za posodit? Pogoj je, da ste iz Gorenjske - od Kranja do Rateč. Mi smo doma v Žirovnici.

Hvala za pomoč

LP

smrkolina

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

28. apr 2008 12:11

Povpraševanje daj še na kakšen forum o pasjih prijateljih. Lp Nasha

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

28. apr 2008 12:50

Pa mnda ja ne boste ubogega kužija zaprli v boks, tam bo vožnjo še težje prenašal. Če pes ni vajen boksa, verjemite mi, da ne bo vožnja prav nič prijetna, naša psička pa bi nam to tako zamerila da bi bil dopust ena sama slaba vest. No, res je da je od karakterja do karakterja drugače, ampak psa je potrebno na vožnjo tudi navaditi, kolikokrat sem bila jaz pobruhana od psa ko smo ga 2x tedensko vozili v pasjo šolo ampak se je navadila in sedaj ni več problema. Če ga že bote zaprli v boks se vsaj posvetujte z veterinarjem, vem da se dobijo tabletki proti slabosti, sicer pa so isti kot za ljudi, pa lepo en tabletek skrit v velik košček salame in bo pes spal med potjo. pa ne pozabiti na veliko vode in nikamor brez avta ki nima klime. Probajte sami pri 25°C pa zimska bunda :) Brez zamere, pri nas smo taki pasji ljubitelji da psička kraljuje na zadnjem sedežu :) nitta

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

28. apr 2008 13:45

Ja čeprav se sliši kruto pa kaj naj... glede tablet sem vprašala veterinarja, pa ni nič vedel o njih. Je rekel, da naj gremo zjutraj, ko ne bo imel hrane v želodcu. Pri nas se pelje samo 1 km in je že ves slinast, pa vse okoli njega... po nekaj km pa je vse pobruhano, pes pa čisto hin, ga zato sploh ne vozimo nikamor, se nam smili. ampak sedaj smo prisiljeni ga vzeti s seboj na morje, to je uro in pol hitre vožnje brez vstavljanja, samo da bomo čimprej na cilju... Saj je naš prejšnji tudi kraljeval kjer je hotel, ker iz avta sploh ni hotel. Ta pa samo zagleda, da gremo v avto, zbeži v kočo in konec... LP smrkolina

selvi  

član od: 16.4.2008

sporočila: 69

28. apr 2008 14:02

Smrkolina,nitta ima čisto prav brez zamere...Sem z Gorenjske,sama imam psičko.Svetujem ti da je daš v Perun na lipcah,saj veš kje je to,in lahko mirno greš psu pa se bo lepo godilo....LP. selvi

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

28. apr 2008 14:10

Naša psička tisti dan pred vožnjo ne je in približno eno uro pred odhodom ji damo 1 Dramina tabletko, ki jo kupiš v lekarni. Deluje približno 6 - 8 ur. Takole pripravljena bistveno lažje prenaša vožnjo. Se ne slini in tudi bruha ne več, se mi zdi, da je tudi malo bolj zaspana.

Preveri dozo pri veterinarju, naša tehta 35 kg in to zadostuje.

Ti pa vseeno svetujem, da ga peljete čim bolj pogosto, krajše relacije. Se bo postopoma navadil. Vsaj pri nas je delovalo. Zdaj bi ji slabost povzročila  samo še zelo ovinkasta vožnja navkreber, ampak takrat pa deluje tabletka.

barbara9

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

28. apr 2008 14:27

Smrkolina, sicer domači najbolj poznate psa in najbolj veste kako se obnaša ob vožnji, samo po zgoraj opisanem bi jaz vseeno vprašala še pri kakšnem drugem veterinarju, ker so zdravila proti slabosti tudi za živali oz. so podobna kot za ljudi pri potovalni slabosti-potrebno je le zmanjšati dozo. Tako smo mi naredili za našega psa-ni imel več kot 13 kg-po nasvetu veterinarja. Imaj pa tudi taka bolj blage uspavalne/pomiritven tablete, da se umiri-ne vem pa če so proti slabosti in bruhanju, ker jih je naše pseto dobilo proti strahu pred petardami in raketami.Poleg tega priporočam, da si za potovanje vzamete čas: to pa za to,da se boste lahko večkrat ustavili za krajši postanek, da si bo pes pretegnil tačke, polulal, napil sveže vode, če mu je med vožnjo slavo in bruha mu ne dajte hrane. Z njim se takrat na počivališču igrajte, ga krtačite ali kako drugače zanj prijetno ukvarjajte.S tem bo zanj potovanje prijetnejše vožnjo bo povezal s prijetnim. Saj si napisala da se ti pes smili in verjamem da vam je to kar problem tako kot tudi psu. Samo mislim,da vožnja brez postankov ni prava rešitev-predstavljaj si da bi bila sama zaprta v boksu, ne moreš stegniti nog, tvojih domačih ne bi videla, v ovinkih bi se zibala sem tja, bruhala. Mi smo z našim tudi delali vmesne postanke-gospod pes je kraljeval na zadnjem sedžu-da je lažje prenašal vožnjo. Ker je bil ob nas smo tudi imeli možnost ga dodatno hladiti z mokro krpo, ker klima vedno ne pomaga. Kaj pa če bi bil na zadnjem sedežu -ne vem koliko vas bo šlo na dopust in koliko imate prostora na zadnjem sedežu-in bi bil kdo bo njem, da bi ga miril/božal? Pa še enkrat povprašaj pri veterinarjih. Vam in vašemu kosmatincu želim čim bolj mirno potovanje. lp,J. jagodas

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

28. apr 2008 14:33

Lahko pa na ta link postaviš vprašanje kako in kaj naj narediš, se pa tudi jaz v celoti strinjam z nitto. Če vaš veterinar nima pojma, se pozanimaj še pri drugem. Samo nikar v box s kužkom. Raje kakšno staro rjuho daj na sedež pa jo zabriši stran, če bo pobruhana.
barbara9 je napisal/a:
Zdaj bi ji slabost povzročila samo še zelo ovinkasta vožnja navkreber
Potem imava nekaj skupnega. Samo na Vršič se spomnim, pa sem že zelena.

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

28. apr 2008 16:15

Tudi jaz je ne bi dala v box. Na začetku sem z njo sedela na zadnjem sedežu. Da sem lahko hitreje ukrepala :)) 

 

barbara9

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

29. apr 2008 0:46

a ni po zakonu obvezno da je pes v boxu??? mala zelena

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

29. apr 2008 0:49

Zadnjič sta 2 policaja na konju sestri hotela zaračunati 200€ ker je po parku sprehajala psičko (majhna, prijazna, shi-tzujka) brez povodca... po mojem zna biti tudi kazen za vožnjo psa na sedežu?!? mala zelena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti