Čiovo - dopust

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

tema odprta - 24. apr 2008 8:14 | ogledi: 15.458 | odgovori: 16

Ojla!

Letos se odpravljamo na dopust na otok Čiovo. Je bil mogoče že kdo tam? Ste bili zadovoljni? Na slikah smo videli krasne prodnate plaže in kristalno čisto morje. Zanima me tudi, če se zvečer ob obali kaj dogaja, mogoče kakšna živa glasba, pa tudi če imajo kakšna igrala ali tobogane za otroke.

Hvala!

leny

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

24. apr 2008 8:40

Čao, jaz sem bila nekaj let nazaj na Čiovem. Je bilo zelo zelo mirno, v bistvu so to več ali manj vasi ob morju. malo več se je dogajalo v Trogirju, kjer je most do Čiovega, samo so imeli pa katastrofalno prometno ureditev in je traaaaaajalo preden si prišel do tja, čeprav je v bistvu zelo blizu. Morje je bilo pa zelo čisto, to pa res. Ogromno ribic čisto ob obali, od orad, brancinov, vse si videl v dva metra visoki vodi. Lep pozdravček, S.

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

24. apr 2008 8:40

Mene je sodelavka prepričala, da ne gremo tja, gremo na Mali Lošinj v kamp Čikat. Baje je Čiovo izredno strm polotok, drži se Trogirja z kamnitim mostom. Samo Čiovo je pa zelo strmo do plaže, problem je tudi parkiranje za avtomobil. Plaže so bolj kamnite, razem male uvale, kjer je prod ali droban pesek. Če nimate malih otrok, poizkusite. Lahko boste pa zelo zadovoljni. Malčica

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

24. apr 2008 8:51

Joj, Malčica, imava dva otroka (8 in 13 let). Apartma, ki smo ga gledali, je od morja oddaljen 50 metrov in lastnica nam je zatrdila, da je plaža prodnata. Nisem pa pomislila, da bi bilo lahko do te plaže tako strmo. To bi znal biti problem, ker za na plažo smo vedno natovorjeni do maksimuma. leny

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

24. apr 2008 9:05

Če si v stiku z lastnico, ji le povej, da imaš toliko in toliko stare otroke in da stopnice in kozje stezice ne pridejo v poštev. Mi smo bili na Pagu v Bošani, to je manjši kraj tik pred mestom Pag, ga gledamo, in tam smo resnično imeli vse to. Tako nismo čolna za napihnit, plavutk in vsega ostalega niti z avta ven ne dali, ker ni noben hotu tvegat in tega nosit po tisti kozji stezici na plažo. Pa je bilo vseeno zelo lepo, ker smo na plaži našli drugo zabavo. Da smo plažo očistili večjih kamnov, smo naredili prvo otok v morju, naslednje dni pa še potko do otoka, več smo plavali, pa še kaj. Svoje otroke najbolje sama poznaš in sama veš, kako se zaposlijo. Malčica

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

24. apr 2008 9:16

Pred leti smo prezivljali nas dopust na otoku Cijevo.Bili smo v vasi Okrug gornji in Okrug dolnji.Tam je plaza pescena in primerna tudi za druzine z majhnimi otroki,moram pa povedati da je v glavni sezoni plaza zelo polna. Druga stran otoka pa je resnicno zelo strma. marmeladka

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

24. apr 2008 9:22

Mi smo gledali kraj Slatine. Mislim, da je v bližini zgoraj omenjenih vasi. leny

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

24. apr 2008 19:03

Čiovo mi je ostalo v lepem spominu. Vsak večer sva šla z lubijem na sprehod v Trogir in nazaj, saj je čiovo res bolj miren kraj, v Trogiru pa se marsikaj dogaja. Med drugim imajo čudovit letni kino v trdnjavi, veliko štantov ;) predvsem pa so me navdušile ulice, muzeji, cerkvice... midva sva se imela krasno. Z avtom pa se ni za vozit v sezoni, je res gužva, tudi taxist nama je predlagal, naj greva raje peš, da bova prej prišla. mala zelena

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

24. apr 2008 19:04

Aja, pa pri nas ni bilo strmo-in zelo čisto morje. mala zelena

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

24. apr 2008 21:17

Mi pa gremo letos na Čiovo že šestič.Ko smo bili prvič sem bila noseča s hčerko, ki je bila pred kratkim stara 4 leta, lahko bi rekla da je na Čiovem "gor zrasla". Nam je super, samo turistov je vsako leto več. Iz Okrg donjeg zadnji dve leti vozi ladjica v Trogir in nazaj vsako uro in to je fino doživetje za zmerno ceno. Če niste blazno zahtevni, vam bo verjetno všeč. Pred Čiovim smo 8 let hodili na Ugljan, pa smo "ušli" pred vedno večjo gužvo in verjetno jo bomo čez kakšno leto popihali tudi s Čiova. Ko najdemo nov miren otoček... jezek

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

24. apr 2008 21:56

Jezek, če greste že šestič, pomeni, da vam je res všeč. In ne, nismo preveč zahtevni. Ali poznaš kraj Slatine? Ker gremo v juliju, upam, da bo kaj manj gužve kot v avgustu. Hvala vsem za informacije, pa še kaj se oglasite, če se spomnete še česa zanimivega! leny

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti