Samostoječ plinski gorilnik

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

tema odprta - 23. apr 2008 21:08 | ogledi: 4.687 | odgovori: 11

"AVTOR: nola

Član od: 25.1.2006, poslanih sporočil:553

Poslano - 22.4.2008 11:55:42

Če imate radi paello, pa še za mnoge druge jedi, se splača kupiti samostoječ plinski gorilnik s širokim gorilcem z več obroči in litoželezno posodo za peko.

Oboje prodajajo v vseh železninah, agrotrgovinah in v tehničnih trgovinah boljših in slabših sosedov."

Drznila sem si skopirati tole izmed mnenj o receptih - moje vprašanje ne spada tja, se pa navezuje na zgoraj napisano.

Kaj je Nola mislila s tem - "samostoječ plinski gorilnik s širokim gorilcem z več obroči"? Kako to izgleda?

sara

Temo je spremenil(a) sara.vidmar dne 23. apr 2008 21:09:35

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. apr 2008 11:18

Nola hvala! Kam pa ga potem postaviš? Zunaj? Če nisem preveč radovedna - za kaj vse služi pri vas? sara

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. apr 2008 19:27

Navadno si ga postavim kar na glavo in ga ponosno nosim zunaj in znotraj.

Služi nam pri peki čisto mikenih možganov avš, ki se redno ponujajo po forumih, peč pa redno kurimo s slamo v katero so pakirani.

   

nola

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

24. apr 2008 19:31

????????? Čisto nič mi ni jasno !!!! A je kakšna zafrkancija, ki je ne razumem ?? Pa nisem blond Lepo in radi se imejmo ursa40

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

24. apr 2008 22:00

Sara, vprašanje  je na mestu. Zaradi ravno takega gorilnika, kot je tretji po vrsti v zgornjem katalogu bi mi kmalu pogoreli.

 Na njem sem hotela zavreti en velik lonec vode  in nisem imela  gretja pod nadzorom. Gorilec sem  prižgala, zgleda, da nisem dobro regulirala dovod  zraka (tako mi je bilo kasneje rečeno) in je gorelo malo navzgor in malo navzdol, vse skupaj pa je bilo na leseni mizi v kotu na terasi, kjer je caa en meter in pol zamika in je  pod streho. Miza pod gorilcem je začela tleti, vnela se je slamnata zaščita proti vetru in fasada. Uničilo nam je tudi markizo. Nad  mizo je bila steklena plafonjera, katera je od vročine počila in padla na tla, hčerka je to slišala in tako smo lahko še pravočasno pogasili, če ne  bi se precej slabše končalo. Tako, da se s temi gorilci ni za  igrat. V hiši nam je še najmanj 14 dni smrdelo po staljenem stiroporu iz fasade.

 V plinarni, kjer sem ga kupila, so mi po tem dogodku rekli, da je namenjen samo za uporabo na tleh.

Lijana

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. apr 2008 22:20

Ursa40, tudi meni Nolin odgovor ni bil razumljiv, potem pa sem malo pobrskala po forumu in ugotovila, da ima Nola, kako bi temu rekla ... poseben smisel za humor. Najbrž ji je uporaba takega gorilnika rutina, pa ne more verjeti, da jo resno sprašujem o njem. Lijana, hvala za tvoj prispevek! Mi je šel kar mraz po telesu, ko sem brala. Torej: ne puščat brez nadzora in ne polagat na leseno mizo, si bom zapomnila. Mene zanimajo ti gorilniki zato, ker rada kuham v voku, ampak na električnih ploščah ni tisto pravo, vok nekako "ne potegne" kakor bi moral. Predstavljam si, da bi na takem plinskem gorilniku šlo mnogo bolje. Pa še za kaj bi se najbrž dal porabit, mogoče daš kakšno ploščo preko pa bi se lahko pekli čevapčiči? Nekako sem upala, da mi bo kdo (Nola?), ki tak gorilnik uporablja, dal nasvete iz prve roke. sara

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

25. apr 2008 6:22

sara. vidmar, se ti res opravičujem. 

Po prvem vprašanju se mi je zazdelo, da briješ norce, pa sem ti seveda tako tudi odgovorila. Nesporazum pač in mi je res žal, upam, da gremo lahko naprej.

Torej ti gorilci. Jaz ga imam zunaj, priklopljenega na plinsko bombolo na leseni mizi, pokriti s prtom. 

Predlani sem imela nekaj težav, ker sem ga sama precej neprofesionalno zmontirala in sem imela dodaten plamen tam, kjer se stikata gumijasta in železna cev.

Imaš popolnoma prav, ta gorilnik je res uporaben za vse kar omenjaš  in še kaj več, ga pa vsekakor nikoli ne bi  uporabljala v zaprtem prostoru.

Saj je najbrž čisto varna naprava, to kar se je Lijani zgodilo najbrž ni pravilo, jaz pa na njem pripravljam  celo poletje vse za kar nam je preveč zakuriti zaresen ogenj.

Sorry še enkrat, pa se oglasi po ZS če te zanimajo podrobnosti kuhe na  power plinskh gorilcih 

 

 

 

 

 i

nola

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

25. apr 2008 9:55

Pri nas na morju tak gorilnik uporabljamo izključno zunaj in to v zidanem kaminu, kadar se nam ne da zakuriti. Si ga ne bi upala uporabljati na kakršnikoli leseni podlagi ali kar tako na odprtem. Dolores

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

25. apr 2008 10:56

Nola, je že ok, nisem zamerljive sorte. sara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti