Zaklepanje

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

tema odprta - 22. apr 2008 22:22 | ogledi: 3.031 | odgovori: 28

A vi zaklepate? Če ste v stanovanjih, hišah itd?

Sama stanujem v primestnem naselju, do nedavnega mi še na misel ni prišlo, da bi zaklepala hišna vrata.

Za vrtna vrata sploh nismo imeli ključev, hišo smo zaklenili če smo šli proč za več kot teden.

Še nekaj let nazaj sem puščala vhodna vrata odprta ko sem šla v službo, po novem zaklepam vse.

Ne vem, smo preveč preplašeni ali ne?   

   

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

22. apr 2008 22:41

Nola, nismo prestrašeni, samozaščitno se je pa treba obnašati.

rimljanka - zasebno mnenje

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. apr 2008 22:46

Ravno danes smo imeli obisk. Gospa, ki stanuje v bloku, je pozabila nahrbtnik ob vhodu, na pletenem zaboju s copati in je vprašala, če smo zaklenili vrata.

Mi čez dan ne zaklepamo, razen če smo na vrtu, ko ni nadzora nad vhodom. Pogosto smo spali pri odklenjenih vratih, po nekaj tatvinah v soseski pa smo bolj previdni. Zvečer ženska liga pregleda vsa tri vrata.

Med sosedi velja tudi dogovor, da tujca, ki se  smuka obrog hiše, povprašamo, koga išče. Deluje bolje kot varnostna služba.

Poleg tega so meni večkrat prerokovali, da bomo v domači hiši okradeni.  

Zmerna previdnost ni odveč.

F r i n a

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

22. apr 2008 22:51

Med tednom (v Ljubljani) živim v bloku..vrata ves čas zaklepamo, že kar iz navade. Doma pa tako-ponoči so vrata vedno zaklenjena, čez dan je pa odvisno, če je kdo doma ali ne. Kadar ni nikogar, je seveda zaklenjeno. NaturensGalleri

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

22. apr 2008 23:05

Ne niste preplašeni ampak so taki časi.Prinas vse zaklepamo in zapiramo zvečer še našega kužka zaklenemo,da je varen.Pa živimo na vasi. Zaklenjena sem tudi kadar sem sama doma ,zaklenem tudi če grem samo po solato na vrt.Ni prijetno če prideš v hišo in ti nekdo stoji sredi hodnika. Milži

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

22. apr 2008 23:15

Vsak večer preden gremo spat tašča obvezno preveri vsa vrata,če so zaklenjena.Ko gremo od doma,pravtako zaklenemo.Drugdrugemu(tašča in tast stanujeta spodaj,mi zgoraj)vedno povemo če gremo kam in se vrata zaklenejo,ker bi se čisto lahko kdo izmuznil v hišo in tega mi zgoraj nebi slišali.Predvsem zadnja leta se pogostokrat smukajo po okolici "sumljivi" ljudje.Tujci,ki prodajajo razne ponaredke,pa študenti,ki to sploh niso,prosijo denar,ob tem času,ko so spomladanska čiščenja,pa razne čistilne akcije in zbiranja odpadkov pa cigani.Tako,da se trudimo da zaklepamo vrata,ker nikoli ne veš. Kristina

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

22. apr 2008 23:48

Pri nas tudi pred leti nismo zaklepali vrat, pa so se v bližini pojavljali vlomi, vključno s sosedovim- medtem ko je bila gospa na vrtu, so ji po hiši vse razbrkljali... Od takrat se vedno zaklepamo, ko smo menjali vrata pa smo dali gor tudi take kljuke da moraš od zunaj vedno odkleniti. Je pa prvi mesec redno zvonil zvonec, ker smo se eden za drugim ven zaklepali Pa smo se navadili in nam je všeč tako, se počutimo bolj varno. *Alisha*

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. apr 2008 6:18

Zaklenemo, če ni nikogar doma in ponoči. Drugače imamo dobrega psa  čuvaja, ki najavi še miš, če se smuka okrog vrat.

Ponoči vedno poskrbimo tudi, da je ključ obrnjen tako, da ga ne bi bilo mogoče od zunaj  izbezati ven iz ključavnice.

Pred naključnimi tatovi nas ti ukrepi zadovoljivo varujejo, načrtni ropi se pa tako ali tako dogajajo samo tam, kjer ropar točno ve, kdaj kaj in koliko bo našel. Glede tega pa pri nas na srečo  ni bojazni.

Cila

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. apr 2008 6:55

Tudi mi vedno zaklepamo, živimo pa v bloku. Nikoli ne veš, kdo vse hodi po bloku, čeravno so vhodna vrata v blok vedno zaklenjena. Že ko sta bila otroka majhna, smo naredili ključavnico, ki ima znotraj bunko, tako da od zunaj je potrebno odkleniti s ključem, znotraj pa samo obrneš bunko.

Naš ranč na goričkem pa vedno zaklenemo, ko odhajamo, drugače pa ko smo tam, je vedno odklenjen. Sicer pa tam niti nima kaj za odnesti, razen vina, zelja in krompirja v kleti, ki pa je itak zaklenjena, hehe

Kyara

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

23. apr 2008 8:12

Pri nas so v bloku sicer glavna vrata montirana na zvonec oz. odpiranje iz stanovanja a kljub vsemu nepovabljenih obiskov se ne da izogniti. Tako kot je Kristina rekla se tudi pri nas po bloku gibljejo "čudni ljudje", pa veliko je novih obrazov za katere ne veš ali so novi stanovalci, obiskovalci ali iks ljudje in iščejo priložnost. Zato je pri nas vse zaklenjeno. Enkrat je mama bila sama doma in ni zaklenila vhodnih vrat v stanovanje poleg tega je v imela zaprta kuhinjska vrata, ker je kuhala hrano za psa in da ni smrdelo po celem stanovanju. Na enkrat je začel naš pes grozno lajati in renčati, mati je odprla kuhinjska vrata, ki vodijo v predsobo in videla kako je en moški odprl vhodna vrata v stanovanj in stopl z nogo preko praga. Mama je samo čudno pogledala tipa vprašala kaj bi rad, on pa je samo nekaj zamrmral da nekoga išče in da se je očitno zmotil, se obrnil in stekel po stopnicah. Naša mati si je sicer tipa ogledala a policije nismo klicali ker ni bilo nič odnešeno ne nam ne komu iz bloka. Ne vem sicer kdo je imel takrat večjo srečo- mi, ker nas je pse opozoril ali tip, ker je bil pes bolj omotičen od spanca in ga je mama lahko pridržala. Od takrat še mama vedno zaklepa vrata, ker prej edina v družini ni počela. Je pa na žalost imel manj sreče moj brat-ob praznovanju rojstva otroka so eni prijatelji šli pri njemu spat in ko so začeli odhajati ga tisti zadnji ni zbudil, da bi zaklenil vrata za njim, vrata se slabo zapirajo in ko se je brat zbudil je ugotovil,da so bila vrata odprta in da je bil ukraden prenosni računalnik (vse ostalo-denarnici, telefon, fotoaparat,...) pa je ostalo nedotaknjeno. Policija pa ni odkrila ničesar.Od takrat naprej se tudi brat vedno zaklepa. Zato previdnost ni nikoli odveč, vsaj v današnjih časih ne. lp,J. jagodas

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

23. apr 2008 8:23

Midva vedno zakleneva. To pa zato, ker živiva v mansardi in ne slišiva, če kdo pride skozi vrata. Če pa pride skozi vrata, bi pa lahko hitro kaj zmanjkalo. In od tod preventiva. Nikoli ni odklenjeno. Tudi če samo skočim na vrt, zaklenem vrata.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti