Zaklepanje

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. apr 2008 14:16

teta torta je napisal/a:
Se pozna, da sem mestna: stanujem v bloku, svoje stanovanje VEDNO zaklenem, tudi če grem samo po časopis v nabiralnik, in seveda tudi, ko sem doma. To je čisti avtomatizem, tako kot si pripnem pas v avtu.teta torta

 

Sva že dve.

Julija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. apr 2008 14:52

631141 je napisal/a:
Pri nas smo se držali načela: Kaj bi zaklepali, saj nam lahko kvečem kaj prinesejo, ne pa odnesejo. Pa so nam odnesli mobitel, ene 5 škatlic cigaret, pa še nekaj šare. Odklenjena vrata, samo not je stopil in pobral z omarice. Sedaj pa itak kar ne najdemo, pravimo verjetno so nam ukradli. Je pa sreča, da teh vrat ni zaklenil mož, ki je ležal na kavču. Ampak nobena stvar ni tako slaba, da nebi bila za kakšno dobra. Sedaj vsaj malo bolj zaklepamo. Čeprav čisto 100% pa nismo. Lp, Klavdija
No, če bi bila jaz tat v vaši hiši, bi najprej pogledala v hladilnik, če je še kaka torta za odnest, drugo me nebi zanimalo (malo šale), sicer pa pri nas zaklepamo. Je bilo v soseski že kar nekaj kraj. Ko smo še imeli prikolico na Hrvaškem, pa jo nikoli nismo zaklenili, kljub temu, da so bile v njej kar vredne stvari. Če bi nam hoteli tatovi kaj odnest, nam vsaj škode nebi naredili. lp Vesna

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

23. apr 2008 18:24

Če smo doma ne zaklepamo ,razen ponoči.Pa ko sem sama zaklenem ,ker ima njegova žlahta navado ,da zvonec ignorirajo in mi direkt v dnevno padejo. Ja punce ,kaj če bi bila naga? lp goga

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

23. apr 2008 19:37

Zaklepamo dokaj redno vse.Vcasih prevec,tako sem se ta teden zaklenila ven. Potem mi je sosed posodil lojtro,da sem zlezla v hiso skozi odprto okno. Pozdrav! daabul

simOnetka  

član od: 22.2.2007

sporočila: 17

19. maj 2008 17:57

pri nas doma zaklenemo zvečer, vendar smo na kmetiji in menim, da če bi hotli kaj ukrast bi lahko tudi skozi zaklenjena vrata. Drugače pa nas čuva pes, ki smo mu zelo hvaležni da je tak čuvaj. V ljubljani kjer stanujem pa vedno zaklepam, ker so v sosednjem bloku prijateljici ukrali in razmetali stanovanje totalno! Sonce sije zate (J. Joyce)

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

19. maj 2008 19:53

Pri nas nismo nikoli zaklepali....še ko smo šli do trgovine v sosednjo vas smo pustili vse odklenjeno, pa še ključ v vratih in nismo nikoli niti pomislili, da bi blo lahko kaj narobe. Zdaj se je pa v našo in sosednje vasi naselilo veliko tujcev (delajo v bližnjih tovarnah) in začeli so se vlomi, kraje in podobno.... Pred 14 dnevi so v eni noči poskušali vlomiti v dve hiši. Ena od teh je sosedova..... Izpred hiš izginjajo kolesa, pa avtomobili iz garaž ipd. Skratka "na kmetih" kjer se nismo nikoli bali, se zdaj zaklepamo, pospravljamo "pod ključ" vse kar je vrednega. Tudi če gremo samo na vrt obvezno zaklenemo vhodna vrata, zapremo vsa okna....pa vemo, da če bo hotel kdo kaj ukrast bo to naredil kljub zakljenjenim vratom, ampak vsaj mirno vest bomo imeli, da smo naredili vse, da do tega ne bi prišlo. Follow your dreams....

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

19. maj 2008 22:05

No sem še ena izmed tistih, ki pred kratkim nisem zaklepala... Sedaj pa že kar nekaj časa zaklepam, ker me je kar groza vseh "nepovabljenih" gostov. Tudi na kmetih (ali pa v hribih) ni več varno. Kar pogosto se dogajajo ropi sredi belega dne in lumpi izkoristijo tudi 5 minut... Pred nekaj časa so nam iz priprte garaže sredi belega dne odnesli par stvari, "lopove" so sicer našli, vendar so na prostosti, škode pa ne povrne nihče :(( Vedno več pa je "prodajalcev", ki na kmetih iščejo hiter zaslužek in so zelo ogorčeni če jim poveš, da je ista stvar v trgovini cenejša. Malo čudno te pogledajo in sprašujejo kam gre ta svet, če nikomur več ne zaupamo, čeprav so ravno oni tisti, ki izigravajo ljudi. Ne vem ali res mislijo, da so ljudje na kmetih tako nerazgledani.... Torej: zaklepajte!!!! špelči

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. maj 2008 22:49

Ja, "na kmetih". Midva sva se odselila iz Ljubljane malo ven, "na vas". Je tako lepo, mirno. Sva v strnjenem naselju, same hiše in večstanovanjske stavbe vse naokoli. Nobene zasebnosti, kup tistih sosedov, ki so stalno v nadzoru in vse vejo. Pa so nama kljub temu decembra vlomili. Pozno popoldne, ko se je delal mrak.

Odnesli so nama računalnike, fotoaparat, darilne bone,.... in tudi vrečko še zapakiranega spodnjega perila od moža. Vse cunje so zmetali iz omar, po njih hodili z blatnimi čevlji, pri miru niso pustili nobenega prostora, postljo so premetali.... nagravžno.

Pa sva bila že prej od previdnih. Moj je bil picajzl, sva dodatno dala vgradit rolete, jih pridno vsako jutro pred službo dol spuščala. Sva vse zaklepala, dala vgradit dodatno ključavnico.... Nič ni pomagalo. Not so vlomili skozi okno, ob odhodu so uničili še vhodna vrata, verjetno malo za spomin.

Policaj, ki je prišel, nama je rekel edino, da lahko pridejo nazaj že čez en teden.

Do zdaj jih ni bilo, samo midva sva še bolj paranoična, še bolj zaklepava, nabavila sva avtomate za luči, da se ob mraku vse luči prižgejo. Zunaj svetijo do jutra. Namontirala sva alarem, postala paranoična in vsakega, ki zavije v našo slepo ulico in opleta in se razgleduje, opazujem, dokler ne odpelje, če se mi zdi, vprašam, kaj hočejo, si zapišem registrsko od avtomobila.

Grdo je tole. Ko to enkrat doživiš, ti vzame kar nekaj psihične svobode. Misel na dopust je stresna, kaj bova naredila, da bo stanovanje varno. Že enodnevni izlet je poln skrbi.

Tako da... res. Zaklepajte se!!! Sej ko pridejo profesionalci, vam nič ne pomaga. Ampak vsaj ne pustite jim vsega na pladnju. Če je v zapisniku za zavarovalnico, da je bilo odklenjeno, nisem prepričana, da vam vse povrnejo. In ja, zavarujte svoje domove. V takih trenutkih prav pride, ker odplačati obroke za računalnik, ki si ga ravno kupil, pa so ti ga ukradli, ob tem, da rabiš nabavit novega, ni hec. Če imaš zavarovano, je to ena velika skrb manj.

Pa ravnajte samozaščitno. Ne boste verjeli, ampak policist, ki ima čez vaš okoliš, bo z veseljem prišel do vaše hiše/bloka in pogledal in vam svetoval, če lahko kaj naredite, da boste bolj varni. Pa nič ne računajo za to . Pomaga, vedo stvari, na katere sami nikoli ne pomislimo. Ko sva živela še v LJ sem po seriji vlomov v našem bloku poklicala policista, ki je imel čez naš okoliš. Je prišel, pregledal vrata, kleti, okna... svetoval, kje naj bomo previdni, kako naj porihtamo kako malenkost v bloku. Pa "pokazal se je". In vlomov je bilo konec.

Pazite nase in na svoje. Če ne boste sami, kdo bo.

tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti