Hranjenje jajc

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

21. apr 2008 20:36

Zdravo Rimljanka, da jajc ni treba hraniti v hladilniku, sem nekako še pripravljena verjeti. Si pač Zavod za zdravstveno varstvo nekaj zmišljuje. Ampak da pa v trgovinah stvari a priori hranijo izključno tako, kot je treba - to pa naj verjame, kdor hoče. Jaz sem bolj trde sorte. Lep pozdrav, Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

21. apr 2008 21:22

Do prvega obiska inšpektorja morda ne, potem pa....limnol. Ti pa, kakor veš.

 

 

 

rimljanka - zasebno mnenje

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. apr 2008 11:26

Včeraj sem prinesla iz trgovine jajca in na embalaži lepo piše, da jih je treba hraniti v hladilniku, pri temperaturi do + 8 stopinj. Torej, za trgovce velja eno, za uporabnike pa drugo. Nič mi ni jasno, se vidi, da sem mal blond.

Julija

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. apr 2008 11:56

Julya, naredi test. Eno jajce spravi v hladilnik, drugega pa v temen, ne pretopel prostor. Potem pa jih pusti kakšne 14dni. In potem oba ubij v ločena lončka. Pa boš videla na lastne oči in se z lastnim nosom prepričala, če se je kaj pokvarilo. fresh

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

22. apr 2008 14:52

Mogoče bi pa z jajci v trgovinah lahko naredili tako kot s cocacolami: za komplikatorje v hladilnik, za tiste, ki vedo, pa na tople police z njimi, pa bomo vsi zadovoljni?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. apr 2008 21:09

Zdajle pa bom jaz smrtno resno citirala iz knjige A. Bailey: Vse o hrani (žepna enciklopedija): Jajca shranjujemo v živilski shrambi ali pri sobni temperaturi. Ne smemo jih dati v hladilnik, ker se lupine lahko ovlažijo, nanje se naselijo bakterije, ki nato prodrejo v notranjost. (konec citata).

Bakterije lahko prodrejo v notranjost, ker so lupine porozne. Oprana jajca se hitreje pokvarjo zato, ker voda spere z lupine izredno tanko prevleko (ne me vprašat, iz česa, ker ne vem), in pore so popolnoma odprte in bakterije jurišajo v notranjost jajca, kjer slutijo bogato požrtijo.

Še moja, čisto praktična izkušnja - jajca je res bolje hraniti pri nižji temperaturi, hladna klet je ok. Za en teden ali 14 dni je pa tudi hladilnik dober.

LP

cervus

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

22. apr 2008 23:22

Moja mama ima shranjena jajca v žitu in ze zelo dolgo držijo. Sem se pa že tudi jaz spraševala,kako to,da imajo v Merkatorju jajca kar na policah.Ker pa je bilo do zdaj vse v redu z njimi,me to sploh ne moti. Jaz iman doma jajca v hladilniku,kjer pa itak ne ostanejo dolgo! Naj vsak dan bo s soncem obsijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti